Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2017, 06:16   #1
Macekmacek
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 21-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

Cześć,
Piszę do Was z kilkoma pytaniami, ponieważ poważnie rozważam zakup Forda Focusa 1.5 ecoboost 150KM w nadwoziu sedan. Poniżej kilka pytań:

1. Co sądzicie o silniku 1.5 ecoboost 150KM. Przede wszystkim chodzi mi o jego awaryjność i spalanie. Czy osoby posiadające samochód wyposażony w tą jednostkę mają jakieś poważne problemy czy też wszystko jest ok i śmiało byście polecili ten silnik? Ile pali Wam ta jednostka przy łagodnej jeździe w mieście, a ile w trasie? Może ktoś przejechał już na nim kilkadziesiąt tysięcy km i zechciał by się podzielić swoją opinią?

2. Bagażnik. Wydaje mi się, że otwór bagażnika w sedanie jest dosyć mały i może być problem z włożeniem tam większych gabarytów jak torba podróżna czy wózek dla dziecka. Ktoś może podróżuje tym autem z małym dzieckiem?

3. Tylna kanapa. Tutaj pytanie czy na wasze głowy też tam brakuje miejsca (mam 183cm i głową trę o podsufitkę)? Czy ilość miejsca na głowę na tylnej kanapie w każdej wersji nadwozia jest taka sama?

4. Na razie odwiedziłem dwóch dealerów i cena jaką zaproponowano mi za Focusa 1.5 ecoboost 150KM w wersji titanium z poniższym wyposażeniem dodatkowym to 75 000zł brutto (z „niedużą” opcją dalszej negocjacji ceny):
- Door Edge Protector
- Kamera cofania
- Lakier specjalny
- Pakiet Winter 2 (podgrzewane fotele przód i kierownica)
- Pakiet Drive Assistance 3 (czujniki parkowania przód/tył i jakieś dodatki do elektryki)
Co myślicie o takiej propozycji?

Macekmacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 06:53   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

Tylko kombi! Jak wychodzi drożej, to zmienić na lakier niespecjalny, usunąć zabawki: protektora i kamerę.

Sedan to lipa funkcjonalna (miałem). Jak ci się podoba takie nadwozie, to szukaj jakiegoś liftbacka - w takim nie ma problemu z ładowaniem większych rzeczy do bagażnika.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 08:46   #3
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

Nie bierz sedana tylko liftbacka jeżeli Ci taki styl odpowiada. Wyglądają identycznie a praktyczność liftbacka jest o niebo większa.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:04   #4
Macekmacek
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 21-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

W liftbacku jest sporo mniejszy bagaznik, z kolei kombi nie do konca mi sie podoba :/
A co powiecie na temat silnika?

Ostatnio edytowane przez Macekmacek ; 25-08-2017 o 09:06
Macekmacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:09   #5
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

1. awarii brak, w hatchu ten silnik przy spokojnej jezdzie z okazjonalnym wyprzedzaniem tirów w trasie miedzy wiochami 90km/h pali 6l, przy normalnej jezdzie blizej 7,5l. Przy jezdzie tylko po wrocławiu pali 10l, obliczone z dystrybutora. Door protection mi osobiscie sie bardzo podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:10   #6
Szmiglo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2016
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

nie ma focusa w liftbacku. Tylko Mondeo.
Szmiglo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:10   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

To foka mk3 występuje jako liftback?
Ogolnie to oglądałem kiedyś takiego sedana i otwór zaladunkowy to dramat.
Silnik... Jeden rabin powie tak drugi rabin powie nie... Poczytaj sobie forum. Podobno 1.6 ma problemy z glowicami a 1.5 to chyba bliźniaczy silnik.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:19   #8
Macekmacek
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 21-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

Właśnie ten otwór bagażnika najbardziej mnie niepokoi. Ogladalem różne sedany w tym segmencie i nikt nie robi takiej małej dziupli jak ford...
Mam spory problem żeby znależć na forum jakiś temat poświęcony eksploatacji tej jednostki. Jedyne co odszukałem to dyskusja na tamat jej podkręcania do 182KM
Macekmacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:35   #9
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

Kombi nie do końca Ci się podoba ale, jak rozumiem, nie do końca się też nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozważ ta opcję bo moim zdaniem warto. Silnik o.k., daje radę. Mam koło 55 kkm przebiegu i problemów nie ma. Wymiany oleju trzeba tylko pilnować i robić to raczej częściej niż 20 kkm (jak zaleca ford). Spalanie też przyzwoicie, da się osiągnąć poniżej 6 litrów (jest jeden kolega na FKP, który schodzi poniżej 5 ale do dziś nie wiem jak to robi). Przy "normalnej" jeździe między 7 a 10.
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 09:39   #10
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Nowy Focus 1.5 ecoboost 150KM sedan opinie silnik, bagażnik, cena

1. Awaryjność - narazie na forum nikt się nie skarżył poważnie na jakieś usterki. Niektórzy skarżą się na metaliczny odgłos który można uznać za wadę fabryczna i lekko przeszkadzać - ponoć aktualizacja niweluje odgłosy. Spalanie w samym mieście według komputera to 8l - jako komputer obniża spalanie to zakładam że jest 8,5 do max 9l. W trasie to zależy od prędkości od 6l do 8l.

2. Nie wiem jak w sedanie czy w kombi ale w hatchbacku na lezaco zmieszczą się dwie sztywne walizki podróżne + mniejsze na nich + dookoła luźne rzeczy. Można zdjąć pokrywę w bagażniku i będzie ciut więcej miejsca.

3. Mam 179cm i nie dotykam głową o sufit i bodajże jest spory zapas jak kieruje choć mam totalnie jak najniżej obniżone siedzenie. Jako pasażer może jest prześwit z 6-8cm.

4. Trochę drogo. Musisz sprecyzować jakie dodatki oczekujesz. Ja bym wybrał totalnie inna konfiguracje. Odszukaj forum focusklubpolska i temat - jest tam pewna osoba która ponoć może załatwić ci lepsze rabaty u dealerów ale w województwie śląskim.

Pamiętaj że wyposażanie w focusie można sobie łatwo bądź trudniej dołożyć więc warto rozważać wyposażenie 'must be'.
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.