Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2017, 13:33   #1
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Zagadka z klimatyzacją

Witajcie,

Mam taką zagadkę do rozwiązania. Parę tygodni temu (koniec czerwca) jeździłem przez kilka dni codziennie autem ok 250km. Choć było upalnie wtedy to klimatyzacja działała prawidłowo i nie było żadnych problemów. Po tym czasie auto stało kilka dni na podjeździe i nie było ruszane, a przy następnym wyjeździe klima w ogóle nie działała. Podjechałem do warsztatu żeby od razu wrzucili kontrast bo spodziewałem się dziury. Auto trzymali przez klika dni i nie znaleźli żadnego wycieku, natomiast potwierdzili że nie było w ogóle w układzie czynnika ani oleju. Wszystko napełnili od nowa i od tego czasu klima również działa bez problemu.

I teraz pytanie - co mogło się stać? Jak mówię raz działało, a później już nie. Wyglądało to jak wyciek, ale żadnego wycieku nie było. Póki działa to jest fajnie, ale wolałbym wiedzieć na przyszłość co mogło to spowodować?

Ktoś ma jakieś pomysły?

ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 13:48   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Jak ubywa to musi być nieszczelność.. no nie ma zmiłuj się..
Chyba ze cie zrobiono w konia.. i np. wtyczka byla tylko wypieta lub kabelek skorodowany..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 14:06   #3
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

No własnie sam się dziwię, bo w warsztacie mówili że nic nie robili, tylko podpięli do urządzenia i uzupełnili płyny. Po trzymaniu na podciśnieniu przez ponad dobę nic im nie wyszło. Co więcej - teraz przez ponad miesiąc też wszystko działa i nie widać żadnego ubytku. Więc może rzeczywiście gdzieś jakiś zawór był poluzowany.

Tylko że nic przy aucie nie było majstrowane, stało sobie spokojnie w ogrodzie.

Sam już się dziwię, stad to pytanie tutaj. Ale chyba zagadka pozostanie nierozwiązana.
ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 14:10   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Ale chyba zapłaciłeś im odpowiednio za niby usługę ?

I właśnie dlatego, nigdy nie zostawiam samochodu u klimiarzy, mam dużo czasu, czekam, patrze co robią, jak nie chcą od razu przyjadę za godzine, albo nast dnia, ale stje i patrze, i nie zapłacę za bezpiecznik 3 stówy.

Ostatnio edytowane przez salom ; 18-08-2017 o 14:12
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 14:21   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Mogło być tak że zaworek się zawiesił. Po podłączeniu się odblokował i jest teraz OK.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2017, 22:38   #6
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

lub możesz mieć nieszczelność na rurce od parownika która przechodzi przez gąbkę w grodzi silnika ,ja tak miałem i też nie mogli znaleźć nieszczelności.
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 08:14   #7
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Jakby była mała nieszczelność to nie wyciekłby cały płyn w przeciągu 5 dni. A jakby była duża to od czerwca też już dawno wszystko by wyciekło.

Warsztat mam sprawdzony i nawet pokazywali mi dokładny wydruk z automatu, gdzie rzeczywiście odzyskanego czynnika było 0. Nie skasowali za usługę nic ponad koszt wprowadzonego nowego czynnika.
ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 09:46   #8
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Witajcie, odświeżam wątek, bo w tym roku sytuacja się powtórzyła. Po całym roku jeżdżenia, na wiosnę robiłem przegląd klimatyzacji i prawie w ogóle nie trzeba było dodawać czynnika. Wszystko pięknie ładnie.

Od tego czasu auto było cały czas w użytku i z klimatyzacją ni było problemu. Ale kilka dni temu po postawieniu auta na 2 godziny na polu klimatyzacja przestała działać. Cały czynnik uciekł. Rano wszystko działało, a za 2 godziny nie było już nic. Auto stało w zamknięciu, nie było nic majstrowane, nikt przy nim nie grzebał. Co się mogło stać?

Jedyny czynnik sprawczy jaki mi przychodzi do głowy to fakt, że auto jest czarne i stało na słońcu, więc pod maską mogło się nieźle nagrzać. Ale już wcześniej tez były bardzo gorące dni i nic się nie działo.

Ktoś ma jakiś pomysł? Jakikolwiek? Bo zaczyna mnie to denerwować.
ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 17:43   #9
mmaciej
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-04-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Benzyna+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

Jedź do kogoś co ma pojęcie, niech ściągnie czynnik, wrzuci "na azot" i niech potrzyma przez noc, wtedy będzie widział czy ciśnienie w układzie schodzi. Czasami jest tak, że jak się sprawdza to nie schodzi a dopiero jak się sprzęt rozgrzeje to się delikatnie ulatnia. Mogą też wpuścić barwnik aby potem zobaczyć gdzie ucieka. Musi się gdzieś rozszczelniać układ, nie ma opcji aby sobie cały czynnik wyparował..
mmaciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 17:45   #10
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Zagadka z klimatyzacją

dokladnie, uklad najlepiej spr cisnieniem a nie podcisnieniem, podcisnienie moze nie pokazak malej dzierki, nie nabija ze 20bar azotu i wtedy powinno wyjsc, ewentualnie szukaj zielonych plam po oleju z ukladu,
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.