Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2017, 00:03   #1
pingwinlive
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Skąd: Norge
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 136 kunia
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Kiepskie ogrzewanie

Witam szanownych forumowiczow.Na wstepie chcielbym przedstawic moja historie z fordem.Kilka lat temu kupilem forda mondeo mk3 ,po pewnych przejsciach z ogromem napraw jakie musialem wykonac doszedlem do wniosku ze lepiej autko sprzedac i uwolnic sie od tego wynalazku raz na zawsze.Niestety autka juz niemam ,a miedzy czasie bylo juz kilka innych rownie nieudanych wynalazkow,to gdzies tam w glowie pozostal sentyment do forda no jakis taki fajny byl, i pomyslalem ze moze by wrocic do tej marki i wsiasc do mondeo mk4,lecz szukajac mondka trafil sie galaxy no niby to tosamo a jednak troche extra miejsca jest w gratisie.Po niesmaku z naprawami jakie mialem w mondku mk3, pomyslalem ze skoro trochu czasu minelo to pewnie ford wszystko poprawil i juz bedzie ok, bo i silnik nowy i skrzynia nowa i wyglad odswierzony i tak sie swietnie nim jezdzi ze chyba go zostawie na dluzej ale...........



...i tu juz tak pieknie niebedzie, dodam ze uzylem szukajki i nic nieznalazlem bo temat ktos juz z takimi tematani otwieral jecz dyskusja schodzila na inny temat lub zostala niedokonczona...
Niewiem czy to tylko mojego galaxa dotyczy lecz niepodoba mi sie ogrzewanie tego autka.Jezdzilem wieloma samochodami ale pierwszy raz spotkalem tak kiepskie ogrzewanie.Zarraz po kupnie juz w drrodze do domu zauwazylem ze jadac spokojnie termostat nietrzyma temperatury czyli raz stal tak jak potrzeba w okolicy 90c a czasami zjazdzal do 60c i tak sobie latal w zaleznosci od obciazenia silnika.Wiec sprawa prosta zamowilem termostat "gates" wymienilem bo myslalem ze slabe ogrzewanie jest tym spowodowane,zalalem plynem odpowietrzylem i w trase... i tu polowa sukcesu temperatura stoi przy 90c i ani drgnie natomiast gdzie jest ciepelko????
Noto buch na google i szukamy ,wydlubalem wszystkie sensory cale 6 sztuk
pozmienialem je i pomierzylem i reset klimy i gas nowy do klimy i odpowietrzalem i komputer na klime,i nawet sledzilem temat magika z mondeo ktury twierdzi ze ten czujnik na podszybiu trzeba przeniesc pod kierownice i zamieniajac go na ten z mondeo mk3 z wiatraczkiem,lecz to jest jakas magia bo tam sie temat urwal i jest niepotwierdzony,wiec ja ten czujnik z podszybia tam zawloklem i schladzalem wiatraczkiem lecz nic to niedalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A problem wyglada tak; uruchamiam silnik panel sterowania ustawiony na 22 stopnie... i tu zaczyna leciec cieple powietrze juz po chwili poniewaz mam tam dogrzewacz elektryczny lecz on sie wylancza i juz zaczyna leciec zimne powietrze (dodam ze zabawa panelem klimy nic niedaje funkcja auto czy inna to kiepsko grzeje) i tu idziemy dalej jedziemy sobie w dal 90c na blacie i krecimy pokretlo do gory czyli 22c 23c 24c slychac jak klapki sie ustawiajai zaczyna wzrastac temperatura 25c 26c jest ciepelko (tak powinno byc przy 22c) i lecimy dalej 27c 28c i max czyli sauna !!!
I tu moje pytanie czy to jest normalne ze ford zrobil pamel klimy od bodajze 16c do 28c + HI a zakres regulacji jest naprawde od 24c do HI ??? WTF
W audi mialem od 16c do 32c ale przy 22c dawalo jak w galaxym przy27c.
Powiedzcie mi prosze czy to tak ma byc czy ja mam cos z glowa,bo wiele osob ma ten problem a nigdzie niema rozwiazania,bo to niejest normalne ze ten i inne fordy jak mondeo ,galaxy i s max,wyjechaly z fabryki igrzanie tak dzialalo , to ja bym taki samochod oddal i niech to naprawia bo to jest powazny blad pomozcie bo zwarjuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pingwinlive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 21:52   #2
pingwinlive
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Skąd: Norge
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 136 kunia
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Kiepskie ogrzewanie

Ktos cos??
pingwinlive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 12:29   #3
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Kiepskie ogrzewanie

Kolego ja swoim jezdze prawie trzy lata i w zime mam zawsze ustawione 22c a latem 21c i jest ok. Czasami po jakis dlugich zimowych spacerach trzeba bylo podniesc do 23c lub gora 24c, ale tylko na chwile zeby sie ogrzac. Nigdy nie ustawialem wiecej bo byloby za goraco. Raczej masz cos ze sterowniem bo tak byc nie powinno....
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 21:35   #4
pingwinlive
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Skąd: Norge
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 136 kunia
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Kiepskie ogrzewanie

Witam,no wlasnie cos jest nie tak bo kiedy krece temperature od dolu to pomiedzy dolem czyli 17c do 23c nic sie niedzieje klapy stoja, a dopiero pierwszy ruch jest przy 23c i wyzej zaczyna regulowac.Dorwalem tez autko klienta forda s maxa z tym samym wyposazeniem i u niego tez tak sie dzieje slabe grzanie, i juz sam niewiem oco chodzi ?
pingwinlive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2017, 07:18   #5
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Kiepskie ogrzewanie

Wydaje mi sie, że nie usłyszysz klapy od mieszania powietrza bo jest schowana głęboko pod deską. A poza tym żeby klimatronik działał prawidłowo to trzeba odpalić silnik, a wtedy to już na pewno nie usłyszysz ruchu klapek. Kup sobie taki termometr [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ustaw nawiew na twarz, wsadź tą sonde do kratki i reguluj temperature na klimatroniku. Po odczekaniu minuty zobaczysz czy jest zmiana temp. powietrza.
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.