Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2017, 14:03   #1
sierra_79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2015
Model: Fiesta, Focus Kombi
Silnik: Fies. 1,2; Foc 1.6 Ti-VCT 105KM
Rocznik: Fies. 2007; Foc. 2014
Postów: 26
Domyślnie przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Focus 1,6 benzyna 105 KM.

Świeci się kontrolka silnika, czasem ciągle, niekiedy tylko miga. Gdy silnik pracuje na obrotach poniżej 1k wpada w drgania, pomiędzy 1,5k a 2k trochę go dławi. Diagnoza wykonana za pomocą komputera (nie znam się, mechanik ma komputer pozwalający na diagnostykę różnych marek aut, nie wyspecjalizowany w Fordzie) wskazuje na przerwy w zapłonie na III cylindrze. Mechanik wymienił cewkę, kable i świece. Problem nie zniknął. Sprawdził również kompresję, według niego jest ok. Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną usterki?

sierra_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 15:48   #2
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

To masz to samo co ja. Właśnie z tym próbuję walczyć. To samo co u Ciebie zmienione i nic. Z tym, że wypadają u mnie zapłony na 2 i 3 cylindrze. Z cewki zapłonowej iskra podawana jest właśnie jednocześnie na 2 i 3 cylinder. Jeden jest wtedy w fazie sprężania a drugi wydechu i dlatego ta iskra mu nie przeszkadza, upraszcza natomiast sterowanie zapłonem. Ja byłem w ASO i stwierdzili "z całą pewnością", że to przewody zapłonowe.To "stwierdzenie" fałszywe zresztą, kosztowało mnie 210 zł. Przewody wymienione i oczywiście nie pomogło. Tak więc ostrzegam kolegów przed "fachofcami" z ASO w Warszawie na Radzymińskiej. Dodatkowo także dlatego, że telefonicznie dali do zrozumienia że nie chcą zajmować się moim samochodem - bo mają dzisiaj dużo klientów. Innymi słowy, można rzec "spadaj!"
Jedynym wyjściem wydaje mi się w tej chwili wczytanie na nowo oprogramowania. I tu zwróciłem się do kolegi mayak'a z naszego forum. Może zgodzi się mi pomóc.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 05-04-2017 o 17:40
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 17:55   #3
sierra_79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2015
Model: Fiesta, Focus Kombi
Silnik: Fies. 1,2; Foc 1.6 Ti-VCT 105KM
Rocznik: Fies. 2007; Foc. 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Mój mechanik twierdzi, że problem nie dotyczy, posługując się terminologią informatyczną, hardwaru związanego z zapłonem (czytaj: świec, przewodów i cewki). Już zapłaciłem za wymianę tych części, jednak w przypadku potwierdzenia na 100%, że ich wymiana była zbędna, ma włożyć stare, poza świecami i ponownie się rozliczymy.

Ostatnio edytowane przez sierra_79 ; 05-04-2017 o 17:58
sierra_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 18:28   #4
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

W każdym razie, gdy Twój mechanik znajdzie rozwiązanie, napisz proszę. Może pomoże to także mi.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 19:05   #5
sierra_79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2015
Model: Fiesta, Focus Kombi
Silnik: Fies. 1,2; Foc 1.6 Ti-VCT 105KM
Rocznik: Fies. 2007; Foc. 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Sam raczej nie znajdzie, na jutro zaprosił kolegę, który podobno specjalizuje się w Fordach. Zobaczymy, co konsylium wymyśli.
sierra_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 22:01   #6
skretek41
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2015
Skąd: Wrocław
Model: FF mk2 ---> C-Max
Silnik: 1,8 Duratec He ---> 1,6 EB (182 KM)
Rocznik: 2007 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Cześć,
w mojej poprzedniej Foce miałem podobny problem. Przyczyną była woda deszczowa / z myjni ściekająca przez otwory spryskiwaczy na masce wprost na silnik, a stamtąd do 3 cylindra.
To był focus mkII, ale silnik (chyba) podobny.
Dokupiłem wygłuszenie maski (taka "gąbka" pod maskę) z wersji diesel i pomogło. Woda ściekała do gąbki a tam sobie wyparowywała.
Pozdrawiam!
skretek41 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 07:55   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Kto pisze, że woda deszczowa może ściekać do cylindra silnika w samochodzie, ma mgliste pojęcie o motoryzacji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 08:19   #8
tomalam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: MK3.5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 38
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto pisze, że woda deszczowa może ściekać do cylindra silnika w samochodzie, ma mgliste pojęcie o motoryzacji.
Pamiętam, że kiedyś ludzie stosowali takie IMMO - wykręcone świece... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 08:28   #9
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

W MK2 był problem z przeciekającymi uszczelkami spryskiwaczy i rzeczywiście woda zalewała świece. Ale wystarczyło zmienić uszczelki na poliftowe i po kłopocie. A co do przewodów to czy te nowe to oryginały?? Bo u mnie po wymianie przewodów na NGK był problem na jednym cylindrze. Ponowna zmiana tym razem na ori i wszystko wrócilo do normy.
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 08:44   #10
sierra_79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2015
Model: Fiesta, Focus Kombi
Silnik: Fies. 1,2; Foc 1.6 Ti-VCT 105KM
Rocznik: Fies. 2007; Foc. 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: przerwy w zapłonie na trzecim cylindrze

Kolega wyżej napisał, że zamontowali mu przewody w ASO, więc pewnie oryginalne, w moim przypadku nowe przewody oryginalne nie były.
sierra_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.