Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 18:35   #1
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Wskazania temperatury zewnętrznej

Witajcie

Mam mały problem z Mondkiem. Auto posiada Converse+ jest to wersja sprzed FL. Dzisiaj wgrany został soft od modelu poliftowego. Zauważyłem dziwną rzecz. Powiedzmy mam temperaturę na dworze -10 a auto po kilku godzinach stania na dworze pokazuje temperaturę 3st na plusie. Kiedy ruszy się z miejsca wtedy po np 10 minutach temperatura wskazuje prawidłowe - 10. Na starym sofcie w zegarach tego nie było. Na dworze było -12 wsiadam do auta, włączam zapłon i komputer pokazywał -12.

Co się mogło stać? dzisiaj robiłem reset KAM, ale nadal jest bez zmian. Czyżby soft szwankował?.

mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 21:04   #2
mortt
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 99
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie

Mam mały problem z Mondkiem. Auto posiada Converse+ jest to wersja sprzed FL. Dzisiaj wgrany został soft od modelu poliftowego. Zauważyłem dziwną rzecz. Powiedzmy mam temperaturę na dworze -10 a auto po kilku godzinach stania na dworze pokazuje temperaturę 3st na plusie. Kiedy ruszy się z miejsca wtedy po np 10 minutach temperatura wskazuje prawidłowe - 10. Na starym sofcie w zegarach tego nie było. Na dworze było -12 wsiadam do auta, włączam zapłon i komputer pokazywał -12.

Co się mogło stać? dzisiaj robiłem reset KAM, ale nadal jest bez zmian. Czyżby soft szwankował?.
Brzmi jak zły montaż czujnika (albo fabrycznie zły). Silnik ogrzewa czujnik a jak ruszysz wypada powietrze do komory

tapniete z telefonu.
mortt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 21:08   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam temperaturę na dworze -10 a auto po kilku godzinach stania na dworze pokazuje temperaturę 3st na plusie.
Sprawdź jakimś zewnętrznym termometrem, czy naprawdę w pobliżu czujnika temperatury jest -10, czy może około 3 stopni.
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 22:05   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,167
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał mik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wgrany został soft od modelu poliftowego
a jaki masz soft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
No i nie ma to żadnego wpływu .... pierwsze słyszę
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 22:08   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...No i nie ma to żadnego wpływu .... pierwsze słyszę
Rosyjski custom międzylift-dla-przedlifta (nie ja wgrywałem, ale wiem...)
Zdarzyło mi się chyba 2 razy, że były "jaja" z temp. po graniu customa... Czyli mniej niż statystyczne 3%, więc trudno cokolwiek wnioskować...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 22:13   #6
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

mi się też zdarzyły jaja, ograłem komuś nawet nie customa tylko zwykłe 1007 a klient do mnie, że reklamacja bo na dworze ural a u niego na zegarze +17

kazałem jechać w drogę i dać znać po jakichś 20km czy się naprawiło, no naprawiło się, auto przyjechało na fleszowanie z trasy i stało na parkingu w pełnym słońcu, czujnik ten musi się solidnie nagrzewać od chłodnicy
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 22:34   #7
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Panowie przed wgraniem softu problemu nie było. Wskazania na komputerze były takie jak na dworze. Czujnik nie był ruszany nic a nic. Zaraz po wgraniu softu temperatura z -10 zmieniła się na 12 stopni. Pomyślałem, że może czujnik musi się skalibrować. Ruszam w trasę. Temperatura zaczyna spadać i po kilku chwilach pokazywała -9 -10 stopni stojąc w korku więc tak jak być powinno. Po 5h przy temperaturze -13 wsiadam do auta a tak na zegarach +6 stopni. Gdzie w MKIV sprzed FL jest zlokalizowany czujnik temp. zewnętrznej?. Sprawdzę go, ale wykluczam jego awarię bo przed wgraniem poprawki do licznika wszystko było okey.
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 21:05   #8
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Jeżeli to czujnik 93BB10K936AA to mi w sobotę umarł w Galaxym - najpierw około 10 więcej, dziś było już koło 20 więcej.
Nie załącza świec, a jak dziś jak wyjeżdżałem z garażu to załączył klimę ...
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 21:29   #9
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Ja kilka razy miałem wrażenie, że po odpaleniu auta i przez kilka pierwszych kilometrów wyświetlana jest temperatura zarejestrowana przed zgaszeniem silnika.

Na co dzień wyświetlana jest temperatura o jeden stopień większa niż rzeczywista.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 10:10   #10
olgran
ford::beginner
 
Avatar olgran
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wskazania temperatury zewnętrznej

Witam trochę z innej beczki ale poniekąd temat związany. Brak zmieniającej się kolorystycznie ikony płatka śniegu ( poniżej zera ciągle jest żółta) może sugerować usterkę czujnika temperatury? czy temperatura wyświetlana w stopniach a ikona płatka śniegu biorą sygnał z tego samego czujnika?

Czy u kolegów też zawsze zmienia się ta ikona na czerwoną po niżej zera?
Miałem możliwość odpięcia czujnika temp( ten w zderzaku) w MK4 z 2014 roku,
na desce pokazał -40 st a kontrolka była żółta.
u mnie podobnie. Proszę o sugestie, mowa o MK 4 polift.
niżej foto
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170107_065959[1].jpg (92.2 KB, 65 wyświetleń)
olgran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.