Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2016, 16:32   #1
gall_anonim3
 
Postów: n/a
Domyślnie zakup TDCI do miasta

Witam.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Focusa 3 i widzę, że stać mnie głównie na model z początku produkcji po flocie (co mi nie przeszkadza) z silnikiem 1.6 TDCi z przebiegiem jeszcze przed 200tyś. Po lekturze wielu postów na tym forum chciałbym spytać się użytkowników takiego modelu (95 lub 115KM) o eksploatację typowo miejską. Czy to w ogóle ma sens i czy jest się czego bać? A możne diabeł nie taki straszny? Co ile wypala się w mieście filtr DPF i co ile musiałbym robić trasy żeby go nie zapchać? Tygodniowo robię po mieście około 70 km (2 x 5 km dziennie) a czytając Wasze posty wynika, iż filtr wypala się co min. 500km. Czy mogę założyć że trasa (100km) raz na miesiąc wystarczałaby aby wypalić filtr? Szkoda że focus nie ma wskaźnika zapełnienia filtra aby zaplanować jakiś wyjazd ale być może byłbym w stanie odczytać to aplikacją przez BT na OBD2? Nie chcę go usuwać ale jeżeli bym miał z tym problem to czy po takiej operacji są jakieś inne przeciwwskazania dla tego silnika do jazdy głównie w mieście?
Dzięki za wszelkie info!

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 16:58   #2
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Szukaj benzyny 1.6
Diesel do miasta to nienajlepszy pomysł.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:05   #3
gall_anonim3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

No szukałem ale raz że w mojej okolicy nie ma takich (same floty) - a jechać 100km żeby obejrzeć ogłoszenie 1.6 w benzynie też mija się z celem. Poza tym już odpuszczam sobie kolejny niezły egzemplarz 1.6 tdci po flocie z rzędu tylko dlatego że to diesel :/ Dlatego pytam czy faktycznie ten silnik w ogóle nie nadaje się do miasta? Ostatecznie biorę pod uwagę usunięcie filtra co też jakieś kosztowne nie jest...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:09   #4
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Pomyśl o kosztach obsługi diesla, który najmłodszy już nie jest.
Przy takich przebiegach nigdy diesla bym nie kupił właśnie z uwagi na wysokie koszty utrzymania.
Ale to moja opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:48   #5
gall_anonim3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Cały cas o nich myślę - i przez to kolejna fajna foczka tdci przeszła mi koło nosa :/
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:54   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Jeśli diesel do miasta, to szukaj koniecznie z grzałką elektryczną (PTC), bo inaczej to na mrozie kilkanaście kilometrów będziesz siedział w zimnie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 18:08   #7
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

5 km w zimie to trasa na której diesel nie zdąży się nawet zagrzać.
Zużycie paliwa może być wysokie a nierozgrzana tubina narażna na przytarcie (dopiero rozgrzany olej odpowiednio chroni łożyska wirnika turbiny).
O zapchaniu DPF już nie wspominam.
Więc skoro nie będziesz mógł skorzystać z turbo to co Ci po dieslu?
Dodatkowo diesel kupiony z floty może okazać się skarbonką bez dna - ludzie różnie traktują "nie swoje" auta.
Inaczej nie byłoby kawałów w stylu:
- Jakie jest najszybsze auto na świecie?
- Służbowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 18:27   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

A z obecnym nissanem masz problemy? Bo focus mk3 mu nie dorówna trwałością. A z poflotowym dieslem to już w ogóle.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 18:48   #9
gall_anonim3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Primera nie jest zła ale ma 14 lat i już ją ząb czasu (rdza) zaczyna podgryzać, więc 4 letni focus chyba będzie lepszy?? Ehhh no i focus 3 w kombi cholernie mi się podoba, wygonie mi się w nim siedzi (nie to co w astrze) i dobrze się prowadzi...
To że z floty są auta mi nie przeszkadza - naprawdę sprawdzałem 3 takie focusy (na stacji) i diagnosta nie miał się czego doczepić, każdy serwis co 20kkm (astry co 30kkm) co można potwierdzić w ASO, nie widać zużycia wnętrza, o dziwo coraz lepiej te auta są wyposażone - a to że ktoś szybko jeździł... o ile nie katował na zimno to nie wada. W pracy mam też kilka aut we flocie i nikt nimi nie szaleje, bo boją się kosztów - jak stłuczka/wypadek z winy kierowcy to dostają po premii uznaniowej (ale to już polityka firmy). No i wszystkie mają GPSy więc widać nie tylko gdzie byleś ale jak szybko jechałeś...
Niemniej jednak chyba faktycznie zostanę przy szukaniu benzyny (nawet 1.0EB) - może kiedyś się w mojej okolicy taki trafi...
Dzięki!

Ostatnio edytowane przez gall_anonim3 ; 03-12-2016 o 18:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 18:52   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: zakup TDCI do miasta

Cytat:
Napisał gall_anonim3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Primera nie jest zła ale ma 14 lat !
Ta z 2004 roku ma 14 lat? Z przyszłości piszesz?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.