Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2007, 21:15   #1
borocds
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 122
Domyślnie czy to wina klockow hamulcowych??

Witam ponownie, mam pytanie, dzisiaj wracalem z roboty z gliwic A4 i przy hamowaniu: czuje bicie na kierownicy i jak hamuje do zera to tak juz ponizej 100km/h slysze jak by szuraly mi klocki albo tarcze...sam nie wiem...czy to jest wina ktorejs z tych rzeczy?? sorki ze pisze a mogl byc gdzies temat podobny ale szukalem i nie znalazlem, moze dlatego ze jestem mega zmeczony robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosze dajcie znac jak najszybciej bo hamulce wazna rzecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

borocds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2007, 21:45   #2
niuniek24w
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2007
Model: FF MKI
Silnik: 2.0 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie

sprawdź łączniki stabilizatorów. miałem to samo. po wymianie problem zniknął,
niuniek24w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 06:33   #3
borocds
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 122
Domyślnie

a mozesz mi powiedziec jak je sprawdzic czy sa dobre ??
i w ktorym one miejscu sie znajduja??
borocds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 08:19   #4
pluto
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2005
Skąd: Kielce
Postów: 209
Domyślnie

Jesli w mkII jest tak samo jak w mkI to laczniki stabilizatorow to sa takie 2 pionowe preciki okolo 20cm dlugosci i srednicy okolo 6mm przymocowane blisko kola. Zeby sprawdzic czy sa dobrze to pewnie trzeba by przynajmniej jedna srube od nich odkrecic (trzeba podniesc samochod zeby zluzowac lacznik) i sprawdzic czy na sworzniach lacznika nie ma luzu.
__________________
Dobro rodzi dobro, zło rodzi zło ...
pluto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 12:30   #5
borocds
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 122
Domyślnie

a nie bedzie to wina klockow i tarcz??

[ Dodano: 2007-05-17, 13:30 ]
a nie bedzie to wina klockow i tarcz?? zapomnialem dodac ze czasem przy lekkim skrecaniu slychac tez takie szuranie, ocieranie sie
borocds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 14:45   #6
ZlyStefan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2007
Skąd: Limanowa
Postów: 44
Domyślnie

Ja miałem bicie na kierownicy, które pojawiało się przy hamowaniu z powyżej 70 km/h, a przy niższych szybkościach piszczało. Winny był klocek od strony kierowcy, który nie dociskał tuż przy piaście i nierówne były siły hamowania na obydwu tarczach. Widoczne to było gołym okiem, gdyż część tarczy rdzewiała. Mechanik, który mi to montował, jak mu pokazałem o co chodzi, wyczyścił piastę, tarczę i klocek i póki co jest w porządku, tylko że tak mi się teraz z drugiej strony zaczyna dziać.
ZlyStefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 14:53   #7
mark
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Czestochowa
Model: mondeo
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 100
Domyślnie

borocds, prawdopodobnie może to być wina tarcz sa krzywe, koszt trcz i klockow ok 350 zł zalezy jakiej firmy, ciezko cos powiedziec trzeba zajrzec moze to takze byc wina stabilizatorów ok 40 zł sztuka Z opisu ciezko cos wywnioskowac ale to na pewno jeden z tych 2 problemow Pzdr
mark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 17:10   #8
niuniek24w
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2007
Model: FF MKI
Silnik: 2.0 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie

łącznik wygląda tak jak na załączonym pliku

[ Dodano: 2007-05-17, 18:11 ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[ Dodano: 2007-05-17, 18:12 ]
u mnie pomogło, myślę że u ciebie jest ten sam problem
niuniek24w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 20:02   #9
borocds
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 122
Domyślnie

i wlasnie kupilem sobie tarcze brembo i klocki hamulcowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za wszystko dalem 220 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. udalo mi sie zastac mechanika, zrobil mi to i wszystko hula jak ta lala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziekuje bardzo za pomoc
borocds jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.