Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2016, 10:39   #1
bobix
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak się nazywa cześć

Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć co to za cześć i za co odpowiada.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cieknie mi spod niej olej i zastanawiam się czy dałbym radę sam ją wymienić i czy w ogóle olej ma prawo się w niej znajdować...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 12:38   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Jak się nazywa cześć

Przepustnica powietrza doprowadza powietrze z turbo do kolektora ssacego, olej zawsze jest w znikomych ilościach wyczyści cały układ dolotowy i będziesz mal spokój na jakiś czas.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 07:14   #3
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Jak się nazywa cześć

Dokładnie - olej najprawdopodobniej dostaje się z odmy do układu dolotowego i dalej leci z powietrzem i wycieka gdzie się da.
Trzeba wyczyścić układ dolotowy tak jak mówi krzys1968, albo się tym nie przejmować.

Niestety taki urok 1,6 tdci, że troszkę tym olejem lubi w odmę pluć, można zrobić obejście odmy z odprowadzeniem oleju pod samochód, ja tak miałem i dolot był suchy, ale wróciłem do serii, bo miałem to troszkę źle zrobione i śmierdziało w samochodzie olejem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 16:25   #4
bobix
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak się nazywa cześć

Sam sobie poradzę z wymianą i wyczyszczeniem? Mam podstawową umiejetność posługiwania się śrubokrętem i kluczem ;-)
Nie wydaje się to być jakoś szczególnie trudne. Odłączam tę elektroniczną część, odkręcam śrubki i wymieniam/czyszczę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 18:38   #5
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Jak się nazywa cześć

Cytat:
Napisał bobix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam sobie poradzę z wymianą i wyczyszczeniem? Mam podstawową umiejetność posługiwania się śrubokrętem i kluczem ;-)
Nie wydaje się to być jakoś szczególnie trudne. Odłączam tę elektroniczną część, odkręcam śrubki i wymieniam/czyszczę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tylko uwarzaj na zebys nie ukrecil srube , umnie byly tak zapieczone ze jedna sie niestety ukrecila Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 01-07-2016 o 18:41
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.