Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2016, 12:30   #1
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Sterowanie Webasto termostatem

Czy ktoś spotkał się z sterowaniem Webasto (a właściwie Eberspaecher) za pomocą termostatu?

Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 14:12   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Każdy układ podgrzewacza - i wodnego i powietrznego - ma czujnik temperatury podłączony do sterownika, na którym można ustawić temperaturę. Natomiast termostat jako taki działa samoczynnie i niezależnie od wszystkiego utrzymując stałą nieregulowaną temperaturę. Moim zdaniem nie ma tu zastosowania.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-02-2016 o 14:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 11:27   #3
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

W moim Webasto mogę ustawić czas (do 120 min) i nie mogę ustawić temperatury wnętrza, tylko temperaturę (i intensywność nawiewu) ogrzanego powietrza. Po 120 min trzeba ponownie ręcznie je uruchomić. Interesuje mnie rozwiązanie, gdzie termostat wyłączy grzanie po osiągnięciu określonej temp. wnętrza i włączy ponownie po jej obniżeniu. Nawet z ograniczeniem 120 min, ewentualnie wymuszoną przerwą między grzaniem (z tego co wiem Webasto nie może chodzić "na okrągło). W skróconej instrukcji jaką mam, na wyświetlaczy jest między innymi "Symbol modułu zdalnego sterowania".
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 14:29   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Tak, miałem z tym do czynienia w ciężarówkach. Był panel na którym można było włączyć, wyłączyć, zaprogramować przedziały pracy i ustawić żądaną temperaturę. To było webasto 'suche' więc nie grzało silnika, tylko kabinę. Jak temperatura w kabinie sięgnęła tej ustawionej, piecyk się wyłączał. Gdy trochę się oziębiło znów się załączał. Maksymalny czas pracy był 9 godzin. Po tym czasie się samoczynnie wyłączało, ale można było uruchomić na kolejne dziewięć godzin. Zimą czasem się mi zdarzało, że cały weekend pracowało na okrągło. Tyle że w ciężarówkach akumulatory są większe niż silniki w osobówkach :-)

(Podobne ogrzewania są w przyczepach kempingowych, na 12V).

Te nagrzewnice montowane w osobowych fordach, służą raczej do przygotowania samochodu do rozruchu zimą, niż do ogrzewania wnętrza. (ogrzewają przede wszystkim blok silnika no i trochę wnętrze.).

Ostatnio edytowane przez Lza ; 01-03-2016 o 14:36
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 15:07   #5
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Cytat:

Te nagrzewnice montowane w osobowych fordach, służą raczej do przygotowania samochodu do rozruchu zimą, niż do ogrzewania wnętrza. (ogrzewają przede wszystkim blok silnika no i trochę wnętrze.).
Moje Webasto jest powietrzne i z silnikiem nie ma nic wspólnego. Akumulatory mam 3, więc też dają radę :-) Tyle że jak w nocy jest zimno, to trzeba wstać i wcisnąć przycisk na kolejne 120 min.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 09:42   #6
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Dla zainteresowanych.
Eberspaecher ma czujnik temperatury na wylocie ogrzewanego powietrza. I pokrętłem na sterowniku reguluje się tą temperaturę. Istnieje też możliwość podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury (schemat na życzenie) i regulatora.

Co do ograniczenia czasu działania do 120 min, można ten czas odblokować zwierając pin nr 10 do plus 12V. Trzeba mieć wtedy świadomość że grzanie można włączyć przypadkowo i będzie działało bez przerwy wyładowując też akumulator.

Można też włączać ogrzewanie przyciskiem zewnętrznym (można to wykorzystać do sterowania zdalnego) zwierając pin nr 7 do masy.

Na życzenia mogę przesłać pełną listę kodów błędów sterownika Eberspaecher (4 strony maszynopisu, więc odpuściłem umieszczanie tego na forum).
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 09:36   #7
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje Webasto jest powietrzne i z silnikiem nie ma nic wspólnego. Akumulatory mam 3, więc też dają radę :-) Tyle że jak w nocy jest zimno, to trzeba wstać i wcisnąć przycisk na kolejne 120 min.
Czyli masz dołożone webasto suche? Bo jeżeli masz seryjne to na 100% masz mokre innego seryjnego w sumie nie spotkałem w fordzie mk6
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 13:21   #8
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sterowanie Webasto termostatem

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli masz dołożone webasto suche? Bo jeżeli masz seryjne to na 100% masz mokre innego seryjnego w sumie nie spotkałem w fordzie mk6
Suche, czy seryjne? Nie wiem. Kupiłem z zamontowanym.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.