Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2007, 20:12   #1
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie Elektroniczny wskaźnik paliwa - kłeszczyn??

Interesuje mnie, ile jest w zbiornku paliwa na każdej kreseczce - bo kresek jest chyba 8, aaa jeszcze jedno: dwie ostatnie kreseczki są cieńsze - da radę określić poziom paliwa na tych małych też?
1.4, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie :fcp2

__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2007, 21:12   #2
quark71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2007
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie

No jeżeli zbiornik mieści 42 litry to łatwo policzyć;-) "cienkie" kreski to oznaczenie rezerwy. Jak mi znikło wyświetlanie poziomu paliwa to przejechałem dwukrotnie po 20 km w mieście. generalnie na "cienkich" kreskach robię w mieście 70 do 90km.
quark71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 07:14   #3
mikolodz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2005
Postów: 22
Domyślnie

Wiadomo że ze spalaniem jest różnie, każdy ma inną nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Lepo ja to zawsze robię tak że nalewam do pełna zeruję licznik dzienny i widzę ile mogę zrobić kilometrów na każdej kresce. a potem to sobie przeliczyć na litry to już nie problem ?
To będzie jakieś ~5,2l na kreskę.
mikolodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 07:36   #4
gawleek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2005
Skąd: Warszawa
Model: fusion
Silnik: 1.4 benz.
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie

Jest trochę nierówno z tymi kreskami.

Pierwsza - zależy od stopnia "dolania" przy tankowaniu. Jak po pierwszym odbiciu skończysz tankowanie, to zrobisz na niej ze 40 km (czyli są circa 3 l benzyny), jak "dobijesz pod korek", zrobisz 70-90 km (circa 5-7 l).

Potem w miarę równo około 5 l / kreskę.

Ostatnie dwie kreski - faktycznie w zbiorniku jest trochę paliwa po ostatniej kresce. Pewnie pokazują ze 3 l / kreseczkę plus jest z litr albo dwa ekstra.
gawleek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 11:32   #5
quark71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2007
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie

Przy jeździe jak "emeryt" zrobiłem 460km miasto. żadnego przeciągania na obrotach itp. itd.
Fakt, że zatankowałem pod korek.
quark71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 11:19   #6
krzys2007
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie

Witam. Trochę mi nie pasują Wasze wyliczenia. Też się zastanawiałem, ile litrów ma jedna kreseczka. Według założeń: 5 kresek grubych po 5 L i dwie cienkie po 3 L wychodzi, że pojemność zbiornika to około 42 L. O ilę się orientuję, to zbiornik ma 45 L (oprócz TDCi). Czyli, albo pierwszą kreskę można przelać 3-4 litry, cienkie kreski mają więcej niż 3 litry, albo grube kreski maja 5,5 litra. Pozdrawiam.
krzys2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 12:16   #7
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzys2007
5 kresek grubych po 5 L i dwie cienkie po 3 L
Kresek grubych jest siedem a cienkich 2. Kreska gruba ma około 5,5l co przy średnim spalaniu 6,8 l/100km daje przebieg na kresce rzędu 80 km. Po zagaśnięciu ostatniej cienkiej kreski w zbiorniku pozostaje jeszcze około 3-4 litrów paliwa. Suma powyższego daje 42 litry a więc kreska gruba może mieć nieco więcej niż 5,5 litra lub też kreski cienkie około 3 l.
PZDR,
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 12:19   #8
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał quark71
No jeżeli zbiornik mieści 42 litry to łatwo policzyć;-) "cienkie" kreski to oznaczenie rezerwy. Jak mi znikło wyświetlanie poziomu paliwa to przejechałem dwukrotnie po 20 km w mieście. generalnie na "cienkich" kreskach robię w mieście 70 do 90km.
No wlaśnie nie tak łatwo IMHO. Podobno rezerwa to 7,5 litra, a na cienkich kreskach jeszcze żadna kontrolka się nie zaświeciła...

Nie wiedziałem, że można jeździć jak zniknie wyświetlanie :fcp26

[ Dodano: 2007-04-23, 13:21 ]
Cytat:
Napisał mikolodz
Wiadomo że ze spalaniem jest różnie, każdy ma inną nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Lepo ja to zawsze robię tak że nalewam do pełna zeruję licznik dzienny i widzę ile mogę zrobić kilometrów na każdej kresce. a potem to sobie przeliczyć na litry to już nie problem ?
To będzie jakieś ~5,2l na kreskę.
No ja jeszcze nie zalałem pod korek, a to jest faktycznie najlepsza metoda na sprawdzenie :fcp26
__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 12:25   #9
Markoerg
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Łódzkie
Postów: 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepo
Podobno rezerwa to 7,5 litra, a na cienkich kreskach jeszcze żadna kontrolka się nie zaświeciła...
Rezerwa u mnie zapala się po zgaśnięciu pierwszej cienkiej kreski.
Markoerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 12:32   #10
Lepo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2007
Skąd: Warka
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markoerg
Cytat:
Napisał Lepo
Podobno rezerwa to 7,5 litra, a na cienkich kreskach jeszcze żadna kontrolka się nie zaświeciła...
Rezerwa u mnie zapala się po zgaśnięciu pierwszej cienkiej kreski.
No to wszysto jasne. Aaa myślisz, że możliwe jest to, że rezerwa, a raczej jej początek = 7l?
__________________
Fusion 1.4, 11 kkm
Lepo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.