Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2016, 22:23   #1
budzio18
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 90KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Witam!
Ponieważ od jakiegoś czasu miałem problem z akumulatorem i to jego obarczałem za problemy z elektryka( ogolnie marke za szybkie zuzycie) lecz ostatnio zauważyłem ze raczej problem leży po stronie alternatora...
a Mianowicie roznie bywa z ładowaniem raz lepiej raz gorzej czasami jest 14,5 czasami 14,3 a czasami 14 nie ma tutaj roznicy czy jest to auto zimne czy rozgrzane czy odpale i sprawdze po odpaleniu i nawet po 100km trasie napiecie czasami jest stałe, a czasami nizsze roznie taka loteria...
dlatego mam prosbę czy jest ktos w stanie powiedziec mi ew wskazac tzw zestaw naprawczy do alternatora:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli: 3M5T103100PD 120A DENSO
chodzi mi o szczotko trzymacz ew prostownik i ew jakies łożyska tuleji czy cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mysle ze powoli szczotki sie koncza i dlatego takie zroznicowane wartosci ładowania
bede wdzieczny za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez budzio18 ; 23-02-2016 o 22:31 Powód: zmiana linku do zdjecia
budzio18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 07:33   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: Potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Zazwyczaj wymiana regulatora napięcia załatwia sprawę
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 16:45   #3
budzio18
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 90KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

samego regulatora? czy przy okazji szczotki? jakies numerki? dostane cos z oryginału? ew jakis zamiennik wart uwagi?
budzio18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 17:03   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Alternator masz dobry, bo ładuje tyle, ile potrzebuje akumulator.
Poczytaj trochę o ładowaniu, a zostanie troche kasy w kieszeni.
Jeżeli zadajesz takie pytania, to lepiej za regenerację się nie bierz,a jak już swędzi Cię kieszen, to oddaj do elektryka, będzie wiedział co zrobić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 17:10   #5
budzio18
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 90KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

nie pierwszy alternator ktory rozbieram a ze teraz nie mam gdzie i raz na jakis czas mam dostep do garazu to chcial bym skompletowac czesci i jechac i wymienic a za "elektrykow-magikow" dziekuje nie skorzystam... bo o dobrego to teraz ciezka sprawa myslalem ze ktos na forum ma jakas informacje jakie czesci sa potrzebne
Myslalem ze to akumlator do wymiany ale wychodzi na to ze altek niedoładowywuje i tyle...
budzio18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 17:23   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Jesteś w błędzie, ale nieprzekonanego, nikt nie przekona.
O ładowaniu jest tak dużo napisane, że aż nie chce się dalej pisać.
A spróbuj dolać wody do pełnej butelki ? Tak samo i z alternatorem, po to jest regulator, gdy akumulator naładowany, to zmiejsza sobie napięcie, jak rozładowany, np po długim kręceniu rozrusznikiem, to ładuje na maksa, naładuje i odpuszcza, i tak w kółko panie macieju.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 17:27   #7
budzio18
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 90KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

tak wszystko rozumiem tylko dlaczego aku ma po wylaczeniu 12,14V? a napewno jest sprawny tylko u mnie mam z nim problem...
Wiem ze jak wczesniej sprawdzalem to nap. ładowania nigdy nie byla u mnie mniejszcze niz 14,4V
poza tym jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby swiatla i dmuchawe to nie ma nawet 14V...
budzio18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 18:29   #8
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Ja mam nowy alternator denso 150 A i na wolnych obrotach też mam przy pelnym obciążeniu 13.8 a jak lekko dodam gazu to 14.4 i tak jest ok. W poprzednim fordzie miałem tak samo i w tym na starym alternatorze takie same ladowanie było. Pozdrawiam
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 18:50   #9
budzio18
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 90KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

na postoju to zauwazylem jeszcze jeden objaw jak pracuje na jałowym i to wszystko powlaczam tzn swiatlo ogrzewanie szyby tylnej i dmuchawe tak na 4 kreseczke to napiecie skacze raz jest 14,3 i potem na pare sek spadnie do 13 i znowu rosnie i spadnie i rosnie i spadnie i rosnie i po przejechaniu ok 2km dopiero sie stabilizuje...
Ktos podpowie jakie elementy maja numerki? bo nie chce niepotrzebnie w tym watku rozpisywac sie nie na temat...
budzio18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 22:25   #10
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jakie są potrzebne czesci do regeneracji alternatora 1,6 TDCI

Witam

Alternator masz sprawny.Napięcie układu ładowania jest sterowane przez moduł sterowania zespołem napędowym PCM.Dostosowuje napięcie ładowania np. od temperatury akumulatora.PCM m.innymi monitoruje i reguluje napięcie wyjściowe alternatora.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.