Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2016, 19:07   #1
focra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Rdzewiejace podwozie

Czesc
Cos mi zaczyna zdzewiec podwozie w moim FF MK2. Macie na to jakies swoje sposoby ?

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dzieki za wskazowki
pzdr

focra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 19:31   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,606
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Kolego z tych zdjęć co pokazałeś to tylko na pierwszym widać że rdza jest na budzie (podłużnica). Pozostałe to praktycznie tylny wózek i wydech.
Można to fajnie zrobić, ale trzeba zdemontować tylne zawieszenie (w całości), wyczyścić ogniska korozji, zabezpieczyć antykorozyjnie i zabezpieczyć barankiem. Przy okazji i koniecznie wszelkie profile zamknięte...
Samo zawieszenie... cóż można np rozebrać, wypiaskować ramę pomocniczą i pomalować, wymienić wahacze i złożyć praktycznie nowe zawieszenie ładnie wyglądające... ale koszt będzie spory i trochę szkoda jeśli zawieszenie jeszcze jest ok.
Co do wydechu to ja bym tego nie ruszał... po pomalowaniu farba będzie się wypalać i śmierdzieć...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 19:36   #3
coala
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Bieszczady
Model: Ford DA3 Focus
Silnik: 1.6L Zetec-S Silnik PFI HPDC 100PS
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Szczerze mówiąc, u mnie było po 5 latach od zakupu w salonie, było o wiele lepiej pod spodem. Ale mimo to zdecydowałem się oddać samochód do warsztatu, w którym robią profesjonalną konserwację: piaskowanie, mycie, odkwaszanie, likwidacja ognisk rdzy, malowanie i nakładanie konserwacji. Oczywiście profile też. Właściciel warsztatu dał lekki rabacik, w zamian robię u niego przeglądy i eksploatację. Warsztat oczywiście autoryzowany, z odpowiednią renomą- gwarancja 3 letnia na konserwację, 1500 zł robocizna+ środki do kons.
coala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 19:50   #4
focra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Dzieki za sugestie, orientujecie sie moze, czy w Katowicach lub Krakowie jest godny polecenia zaklad zajmujacy zabezpieczaniem antykorozyjnym aut.

Jesli forum zabrania reklamy, prosze podeslijcie mi namiary na priva.
Z gory dziekuje.
focra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 03:09   #5
focra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Cytat:
Napisał coala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc, u mnie było po 5 latach od zakupu w salonie, było o wiele lepiej pod spodem.
Moje auto ma co prawda 10 lat, ale od przynajmniej od dwoch, jak go kupilem to go garazuje i z tego co mi wiadomo poprzedni wlasciciel (tez mial go ze 2 lata) tez go garazowal. Z drugiej strony, ciekawe czy to ma jakies znaczenie. Zastanawiam sie jak wyglada takie podwozie u tego typu samochodow, ktore caly czas stoja na powietrzu.
focra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 07:50   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

A zazwyczaj nikt się tym nie przejmuje, bo nigdy tam nie zagląda, zwłaszcza właściciele aut niegarażowanych.

Nie jest źle z tym twoim podwoziem, a jak na 10 lat to nawet jest znakomicie. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 10:55   #7
coala
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Bieszczady
Model: Ford DA3 Focus
Silnik: 1.6L Zetec-S Silnik PFI HPDC 100PS
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Cytat:
Napisał focra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto ma co prawda 10 lat, ale od przynajmniej od dwoch, jak go kupilem to go garazuje i z tego co mi wiadomo poprzedni wlasciciel (tez mial go ze 2 lata) tez go garazowal. Z drugiej strony, ciekawe czy to ma jakies znaczenie. Zastanawiam sie jak wyglada takie podwozie u tego typu samochodow, ktore caly czas stoja na powietrzu.
Jak kupiłem Forda to zajął miejsce Golfa w garażu. VW trzymałem pod chmurką i zaczął mi się pokazywać rudy na rantach drzwi i nadkoli.
coala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 21:20   #8
focra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Cytat:
Napisał coala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kupiłem Forda to zajął miejsce Golfa w garażu. VW trzymałem pod chmurką i zaczął mi się pokazywać rudy na rantach drzwi i nadkoli.
Ok, w sumie ma to sens. Jak masz w garazu to auto teoretycznie szybciej schnie jak temperatury sa dodatnie a na dworze leje. Z drugiej strony zima pewnie tez sol robi swoje, i nie trudno zlapac szybciej rdze.
focra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2016, 19:21   #9
gmc22
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Przyjaźń
Model: focus c-max, fiesta mk 6
Silnik: 1.6 tdci, 1.4 tdci
Rocznik: 2005, 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Rdzewiejace podwozie

Cytat:
Napisał focra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, w sumie ma to sens. Jak masz w garazu to auto teoretycznie szybciej schnie jak temperatury sa dodatnie a na dworze leje. Z drugiej strony zima pewnie tez sol robi swoje, i nie trudno zlapac szybciej rdze.
Miałem podobny dylemat do Twojego, moje auto wyglądało podobnie, użyłem preparatu Rust-Check (Rust Stop) (nie pracuję tam), poczytaj i zastanów się czy nie warto. W swoim C-max'ie wypryskałem tylne zawieszenie w październiku 2015, dzisiaj mamy luty 16 i nadal wygląda rewelacyjnie. Użyłem produktów w sprayu.
BTW. Auto garażowane, moim zdaniem szybciej koroduje od spodu, samochód stojący na zewnątrz, zawsze ma spód owiewany powietrzem, schnie szybciej. Mój C-max, też był garażowany i jest mocno skorodowany od dołu.
Pozdrawiam\
Seba
gmc22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.