Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2007, 21:39   #1
w0jtek0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Postów: 1
Domyślnie nie dzialaja biegi 1,3,5 w Focusie

Witam,

Jestem nowym posiadaczem focusa 1,8tdci mam problem ze szkrzynia biegow lub sprzeglem, a mianowicie - nie dzialaja mi biegi 1, 3 i 5, mozna je wlaczyc, ale po puszczeniu sprzegla wielki zgrzyt, CO TO MOZE BYC?
szukalem w internecie i nie moge tak dziwnego przypadku znajsc.
Nie jestem mechanikiem, ale wg. mnie wybieraki dzialaja dobrze, skrzynia powinna byc OK bo 2, 4 i wsteczny dzialaja bez zarzutu. Sprzeglo tez sie zachowuje poprawnie przy przejsciu z 2 na 4...


Prosze o pomoc/sugestie, focusik mi sie spodobal, bym go sobie zostawil i sie nim cieszyl, ale bez tych trzech biegów jezdzi sie troche slabo :fcp11

w0jtek0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2007, 06:37   #2
Kangur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Postów: 42
Domyślnie

nie wiem czy to to samo ale ja kiedyś miałem podobny problem.Nie miałem wszystkich biegów okazało się że wystarczyło dokręcić "łącznik " nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Objawy miałem takie że zamiast 3 była chyba piątka wstecznego w ogóle nie było. Nie wiem jak Tobie to dokładnie opisać gdzie to jest bo... wystarczy włożyć rękę za akumulatorem przy szybie i nawet ręką jak dokręciłem było dobrze. Może masz coś innego ale... taki przypadek ja miałem. Ciepło się zrobiło ale na strachu skończyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) W ASO pewnie poniżej tysiaka by nie zeszli. NIGDY WIĘCEJ ASO.
Kangur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 13:30   #3
Sebo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Postów: 1
Domyślnie

w0jtek0, Witam serdecznie.

Pojawił sie właśnie w moim Focusie ten sam problem jak opisałeś (brak 1,3,5 biegu), z ta różnicą , że 1 i 3 czasem załapią a 5 wcale. Napisz proszę, jak sobie z tym poradziłeś.
Pozdrawiam: Sebo
Sebo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.