Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2015, 20:08   #1
leszek.b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Zduny
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Witam,
Szukałem na forum ale niestety nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Pacjent Ford Focus MK2 FL 2008r.

Mam takie fotele
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i powiem szczerze, że przy przebiegu lekko ponad 300 tyś fotel kierowcy nie jest jakiś mega wygodny.

Zastanawiam się czy jest sens zmienić fotele na takie (koszt około 800zł)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czy może takie (koszt około 350zł)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Czy może wymiana gąbek w fotelu kierowcy? Da się dostać w ASO?

Najważniejsze pytanie jak z wygodą na tych przedstawionych fotelach? Jest sens zmiany tych foteli poza kwestią estetyczną?

A może jest gdzieś spis poszczególnych foteli w Focusie MK2 FL?


Ostatnio edytowane przez leszek.b ; 20-12-2015 o 20:48
leszek.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 21:42   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Myślałem kiedyś że są wszystkie takie same ale jak wsiadłem na właśnie taki fotel jak masz to nie wierzyłem że jest tak niewygodny.Miałem ten ostatni welur jest bardzo wygodny i zmieniłem na te pseudo skóry ceraty tylko pełne też wygodne bardziej sprężyste.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 17:44   #3
leszek.b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Zduny
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Ktoś jeszcze oprócz kolegi Mayak jest w stanie się wypowiedzieć? Nie ukrywam, że im więcej opini tym lepiej.
leszek.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 18:43   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Nie pomogę zapewne w kwestii innych foteli bo mam identyczne jak na Twoim pierwszym zdjęciu. Przy przebiegu lekko ponad 200 tys nie mam problemów z tym siedzeniem. Nawet na dłuższych trasach. Skóry nie lubię
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 18:53   #5
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Mam takie same jak twoje i nie narzekam uwarzam ze sa wygodne spie w aucie jak jestem na rybkach to 2 nocki spokojnie sie wysypiam i 500 km robie tez nie odczuwam dyskonfortu
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 19:06   #6
leszek.b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Zduny
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

No właśnie niby złe nie są ale z wszystkich aut jakimi jeździłem to wg. mnie są to jedne z gorszych. Niestety jak człowiek pojeździ trochę na wygodniejszych fotelach to później czuć różnicę.
leszek.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 19:08   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Mam te z/w wersji "ghia", czyli te z welurem po bokach i jestem z nich całkiem zadowolony. Ani sportowo nie trzymają ani nie są całkiem płaskie, jak te pasiaste. Taka pośrednia wersja. Tylny podłokietnik jest bardzo wygodny i praktyczny - lepiej trzyma kubki/puszki niż te miejsca w przednim tunelu (dzięki tym "ząbkom").
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 21:51   #8
Dzior
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: FF MKII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 53
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Miałem zwykłe standardowe przedliftowe obcia i przełożyłem na politfowe titanium. Siedzi się oczywiście przyjemniej ale róznica to tylko wyprofilowanie boczków i regulacja lędzwiowa. Ilość gąbki pod plecami i du..ą na moje oko w jednych i drugich fotelech była taka sama.
Jeżeli chcialbyś same gąbki (te bardzej wyprofilowane) i obicie na fotel kierowcy to napisz na pw.
Dzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 22:18   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Ja w poprzednim miałem welur. Było naprawdę zadowolony. Jedyna wkurzająca rzecz w tym materiale, to to, że ciężko się to odkurza - takie kłaczki się tworzą w nieskończoność praktycznie. Materiał się nie brudzi, nawet jak się spocisz fest albo wsiądziesz w mokrych ciuchach. Z tego względu materiał, szczególnie jasny jest u mnie skreślony z listy. Jeśli chodzi o profilowanie, to było standardowe, nie trzymały za specjalnie. Z czasem się skapciał ten fotel, ale za jakieś 50PLN kupiłem samo siedzisko z taką samą tapicerką i było znowu fajnie.

W obecnym mam pół skórę w wersji Sport, z regulacją lędźwiową. Są naprawdę fajne, dużo głębsze niż standard. Polecam.

Standardowa skóra w wersji sport nie wiem czy występowała, te na których siedziałem były wdg mnie jeszcze bardziej płaskie niż szmaciane i welur. Skóra nie trzyma wcale, do tego potrafi być śliska, także jeździsz na nich jak na sankach. Latem się przylepisz, zimą odmrozi Ci conieco jak nie masz ogrzewania.

Jest jeszcze Recaro z ST-ka, ale to już klasa sama w sobie i zupełnie inna bajka.

Przekładka gąbki też jest możliwa i nawet łatwa (gąbka nie jest klejona - wystarczą naprawdę mocne przecinaczki do drutu i trytki), ale ...
Są przynajmniej dwa profilowania fotela - standard i sport. Sport ma dodatkowe pałąki w ramie oparcia i zatopiony w gąbce siedziska. Mi osobiście udało się założyć pokrowce z wersji standard (welur) na gąbki z wersji sport. W oparciu było git, ale w siedzisku za mocno ściskało gąbkę do tego wzmocnienia i było można je wyrażnie wyczuć, jak się źle siadło. Rama oparcia do wersji Sport musi być z wersji Sport, do wersji zwykłej, ze zwykłej (albo będzie trzeba dospawać/odciąć pałąki).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 22:37   #10
leszek.b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Zduny
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy warto zmienić fotele? Jaki modeli foteli wybrać?

Czyli wychodzi na to że wymiany gąbek z innych wersji wiążą się z rzeźbą co niekoniecznie musi dobrze wyjść finalnie.

Wychodzi na to, że albo zostawić obecne fotele (wersja najbardziej ekonomicznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) albo kupić welur lub fotele z titanium.
leszek.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.