Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2015, 09:23   #1
obserwer123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Mieliście podobne problemy?
Na biegach 1-4 jest w miarę OK.
Przy prędkości 80km/h mam już 2,5 tys obrotów i muszę wrzucić 5 bieg.
Potem jest tylko gorzej.. Samochód słabo przyspiesza, duży hałas i przy prędkości 100 km/h a mam już 3 tys obrotów.. Jak na razie testowałem do prędkości 130 km /h ale zauważyłem bardzo duży hałas a gdzie tam do prędkości maksymalnej 210 km/h jak podaje producent. Jeździłem poprzednio Focusem 1,6 100 KM i hałas był zdecydowanie mniejszy i lepiej przyspieszał a miałem silnik 100 KM a w Mondeo więcej bo 145 KM benzyna?.
Co musiałbym z tym zrobić? Czy ten typ tak ma? Czy lepiej udać się od razu do serwisu?
Jestem tuż przed wakacjami zimowymi i tego hałasu przez 7 h jazdy z pewnością nie wytrzymam.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez obserwer123 ; 11-12-2015 o 09:26
obserwer123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 09:34   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Cytat:
Napisał obserwer123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] a w Mondeo więcej bo 145 KM benzyna.
No i tu cię mamy. Dopóki nie sprawdziłem go "w praniu", to tez byłem na ten silnik napalony.

Cytat:
Napisał obserwer123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem tuż przed wakacjami zimowymi i tego hałasu przez 7 h jazdy z pewnością nie wytrzymam.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I właśnie dlatego go nie kupiłem. On się na długie trasy autostradą nie nadaje właśnie z uwagi na nadmierny hałas spowodowany wysokimi obrotami. A jak tych obrotów nie ma, to znowu nie jedzie. I te 145 KM nic tu nie pociesza.

Współczuję, byłem o krok od takiej wtopy.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 11-12-2015 o 09:36
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 09:48   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

benzynowymi autami sie zmienia bieg przy ok 3500 rpm normalna jazda) To co ty robisz probujesz zmieniac bieg jak w dieslu. Ale to ze jest halas to kwestia subiektywna.
Moze masz cos ze skrzynia? Moze z oponami.
Na pewno benzyna przy wyzszych obrotach bedzie glosniejsza od diesla przy tej samej predkosci. Ale nie sadze aby mondeo mial byc glosniejszy niz auto z nizszej klasy.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 09:56   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

To doprecyzuję, że mondeo nie testowałem, tylko fokusa z tym silnikiem. Wcześniej miałem fabię 1.4 16V i przy 140 km/h irytował mnie hałas. Jasne, że fokus śmignął do tej prędkości o wiele sprawniej, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, hałas był jeszcze (!)większy. A myślę, że mondeo chyba jest ciut lepiej wyciszone...

Duratec 2.0 jest znakomitym silnikiem, pod warunkiem, że nie używamy auta na autostradzie. A jakoś mało kto chce przyznać, że stary klekot jest w takiej jeździe bardziej cichy od benzyny. Różnica w obrotach o ~1300 rpm (albo i więcej, bo wydaje mi się, że przy 140 km/h ten 2.0 ma więcej niz 4k rpm) sporo tu zmienia.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 11-12-2015 o 10:01
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:00   #5
obserwer123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benzynowymi autami sie zmienia bieg przy ok 3500 rpm normalna jazda) To co ty robisz probujesz zmieniac bieg jak w dieslu. Ale to ze jest halas to kwestia subiektywna.
Moze masz cos ze skrzynia? Moze z oponami.
Na pewno benzyna przy wyzszych obrotach bedzie glosniejsza od diesla przy tej samej predkosci. Ale nie sadze aby mondeo mial byc glosniejszy niz auto z nizszej klasy.
No ale do 120 km/h słabo przyspiesza... Pytanie czy samochód w ogóle osiągnie 150 km/h, mam obawy? Chyba, że przy 5000 obrotów (?).
A może to jest kwestia jakiejś regulacji w serwisie? W sumie przebieg jest tylko 62 tys. po 3 latach. Ja jeżdżę nim dopiero 2 tygodnie....
Ogólnie dzięki za wszelkie informacje.
Czy macie wiedzę może przy jakiej prędkości powinny być dane obroty? Może to da się wtedy ocenić.. Hmmm, kombinuję...

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Duratec 2.0 jest znakomitym silnikiem, pod warunkiem, że nie używamy auta na autostradzie. A jakoś mało kto chce przyznać, że stary klekot jest w takiej jeździe bardziej cichy od benzyny. Różnica w obrotach o ~1300 rpm (albo i więcej, bo wydaje mi się, że przy 140 km/h ten 2.0 ma więcej niz 4k rpm) sporo tu zmienia.
Duży samochód rodzinny kombi i nie nadaje się na autostradach (?). To mnie teraz znokautowałeś.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obserwer123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:04   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Tak zdalnie/wirtualnie to możesz sobie pooglądać filmy na YT - tylko nie takie, gdzie ktoś pokazuje osiągi, a takie typu "cruising".

A jak przy 2500 rpm bieg zmieniasz, to wiadomo, że przyspieszenie w wolnossącym 16V jest słabe. Przecież on ma te swoje 185 Nm przy 4500 rpm.

Tu masz sporo lektury na temat durateka 2.0:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez weuek ; 11-12-2015 o 10:08
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:04   #7
Sebioza
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3 Kombi Titanium
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Kolega chyba przesiadł się z klekota. 2.5 tyś. to dopiero początek mocy. Ja mam taki silnik i nie narzekam. Na autostradzie przy 140 bardziej słyszę szum powietrza niź silnik.
Sebioza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:24   #8
obserwer123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Cytat:
Napisał Sebioza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega chyba przesiadł się z klekota. 2.5 tyś. to dopiero początek mocy. Ja mam taki silnik i nie narzekam. Na autostradzie przy 140 bardziej słyszę szum powietrza niź silnik.
Przy tak wysokich obrotach przy prędkości 140 km/h, ciekawe jakie masz wtedy zużycie paliwa? Focus przy ww. prędkości spalał ok. 8 l/100.
Ten szum powietrza jest chyba jednak za duży, czy możesz swobodnie rozmawiać wtedy z pasażerami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze pytanie. Przy jak wysokich obrotach zmieniasz bieg tak by oczywiście mniej spalał paliwa?

Ostatnio edytowane przez obserwer123 ; 11-12-2015 o 10:28
obserwer123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:28   #9
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,019
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Duratec 2.0 jest znakomitym silnikiem, pod warunkiem, że nie używamy auta na autostradzie.
Nie przesadziłeś za bardzo z takim stwierdzeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Może ten silnik nadaje się tylko do jazdy po mieście na zakupy? Bez jaj, przestańmy teoretyzować zza biurka.
Mam porównanie zarówno z MK3 i MK4 i powiem szczerze, że bardzo przyjemnie brzmi, a na hałas od samego silnika nigdy nie narzekałem pomimo sporych prędkości. Głównym powodem hałasu jest opływające powietrze i opony. Szczególnie jak są wyząbkowane to potrafią dać się we znaki.
Poza tym mówimy tutaj o subiektywnych odczuciach i zmianie nawyków w prowadzeniu auta.

Do autora wątku: sprawdź czy tylne zaciski nie trzymają tyłu (to nie jest żart).
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 10:28   #10
MishPL
ford::beginner
 
Avatar MishPL
 
Imię: Mish
Zarejestrowany: 26-11-2015
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16V Duratec-HE (145PS) - Pb/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: 145 km 2,0. Słabe przyspieszenie na 5 biegu i za duży hałas.

Mam Durateca 2.0 145 w MK3 z 2004... leciałem po autostradzie 210 km/h - do 180 km/h rozpędził się całkiem żwawo, dalej już gorzej, ale bez dramatu. Hałasu nie zauważyłem nadmiernego. Dodam, że zrobiłem to na LPG
__________________
Jak się za dużo grzebie, to się samochód j... psuje
MishPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.