Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2007, 17:30   #1
zasieki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Postów: 13
Domyślnie dziwne odgłosy po wciśnięciu sprzęgła

witam!

przejrzalem archiwum, ale nie znalazlem podobnych objawow.

mam mondeo mkIII z 2003 roku, 2.0 TDCI. przebieg 119 tys. od +/- 1500 km po wcisnieciu sprzegla slyszalem piszczenie. dzis po raz pierwszy wcisniecie sprzegla zaowocowalo "chrobotaniem". macie pojecie co moze byc powodem? mam swietnego mechanika, ale zanim powie mi ile moze kosztowac naprawa, wolalbym wiedziec z alternatywnego zrodla. dzieki z gory za odpowiedz. pozdrawiam - michal

zasieki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 20:29   #2
GT_2005
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2006
Skąd: Oświęcim
Postów: 43
Domyślnie

Koło dwumasowe - wpisz to do "szukaj" .
koszt między 2-3 kzł .
GT_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 21:17   #3
delll
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondeo 4
Silnik: 2
Rocznik: 2012
Postów: 96
Domyślnie Re: dziwne odgłosy po wciśnięciu sprzęgła

Same kołu dwumasowe to koszt około 950 zł (LUK), na allegro widziałem kilka razy nawet w granicy 700 zł.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
delll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2007, 23:27   #4
zasieki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Postów: 13
Domyślnie

dziekuje za pomoc. prosze jeszcze o potwierdzenie - oprocz kola dwumasowego powinienem wymienic za jednym zamachem cale sprzeglo? mam dostep do czesci po cenach hurtowych, wiec moze warto. ile kasy powinienem szykowac na czesci a ile na robocizne?
zasieki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 15:49   #5
Adrian75
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Ka
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie

Przerabiałem ten temat w grudniu. Zapłaciłem za wszystko w graniczah 3,5 tyś. (wymiana koła dwumasowego, sprzęgła, łożyska hydraulicznego, uszczelniacza wału przy okazji) wszystko na fordowskich częściach.
Ale teraz zrobił bym to inaczej i o wiele taniej. Jak sobie na spokojnie poczytałem i poszukałem okazuje się:
- jest firma w Poznaniu która regeneruje koła dwumasowe i daje roczna gwarancję
- Luk wypuścil komplety naprawcze sprzęgło i koło ale nie dwumasowe które stosuje się zamiast dwumasowego (był nawet artykuł w AŚ czy Motorze)
o ile pamiętam w ten sposób dało by się zaoszczędziś napewno z 1,5 tyś.

I najważniejsze jeśli masz juz pierwsze objawy chrobotania znaczy żę sypią się już opiłki z niego i za chwilę padnie ci rozrusznik. Jeśli mozesz to naprawiaj natychmiast lub nie jeździj samochodem bo to dodatkowy koszt około 400-500 zł.
Adrian75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 16:28   #6
zasieki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Postów: 13
Domyślnie

bylem dzis u mechanika. na ucho stwierdzil, ze to piszczy wyprzegnik. po rozebraniu stwierdzi, czy do wymiany jest rowniez kolo dwumasowe. ze robocizne wezmie 600 zl. teraz zostaja czesci. sam wyprzegnik bedzie mnie kosztowal 400 zl. zastanawiam sie co dalej. ciekawe jest to co mowisz o regeneracji kola dwumasowego - mozesz podac namiary na ta firme w poznaniu? bardzo chetnie poczytalbym rowniez o tym zestawie naprawczym LUKa - moze masz jakis link? dzieki za podpowiedzi. pozdrawiam - michal
zasieki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 17:41   #7
Adrian75
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Ka
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał zasieki1
do wymiany jest rowniez kolo dwumasowe. ze robocizne wezmie 600 zl. teraz zostaja czesci. sam wyprzegnik bedzie mnie kosztowal 400 zl. zastanawiam sie co dalej.
Tak jak pisałem wymieniasz wszystko co jest zwiazane ze sprzęgłem: koło dwumasowe (~1200 zł), sprzęgło (~750 zł), wysprzęglik (~400 zł) i warto od razu uszczelniacz wału (~150 zł). Ja za usługę zapłaciłem 550 zł w tym byla diagnostyka WDS jak już wszystko poskładali.
Firmę regenerującą znalazłem na Allegro, niestety nie mam bezpośredniego linka - poszukaj.
Co do zestawu naprawczego Luka już go nawet nie szukałem gdzie kupić - żeby sie nie denerwowac :fcp4

Pamiętaj też o tym że najlepiej jest zrobic wszystko przez warszat. Bo jak sam kupisz graty i coś spierniczą lub samo się zepsuje to niewiadomo czyja wina, a tak sprawa czysta. Warto czasem ciut więcej zapłacić.
Pozostaje się tylko pocieszyć że w fodzie to koło dwumasowe jest chyba najtańsze w porównaiu z innymi markami :fcp4
Adrian75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 18:55   #8
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie

mozesz mi na pw napisac gdzie to robiles .
dzieki.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2007, 19:34   #9
zasieki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2007
Postów: 13
Domyślnie

pogooglalem troche i znalazlem kilka artykulow nt. wymiany, regeneracji zamiany kol dwumasowych na jednomasowe. kto ciekaw niech spojrzy:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zasieki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2007, 10:10   #10
Adrian75
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Ka
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie

zasieki1, No widze że kolega rozpracował temat dogłębnie! Powodzenia przy wymianie!
Adrian75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.