Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2015, 20:50   #1
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Od niedawna hałasuje mi docisk sprzęgła w kompresorze klimatyzacji do tego stopnia że jeżdżę teraz z wyłączoną klimą. Moje pytanie. Czy wymienić sam docisk czy całe sprzęgiełko, jaki docisk/sprzęgiełko kupić i najważniejsze gdzie bo nie umiem znaleźć nigdzie konkretnie do mojego auta mk4 2,0Tdci 140km 2007r.

basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2015, 21:13   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Hałasuje dlatego, że jest za duży luz miedzy tarczami. Bez zdejmowania sprężarki jest to mozliwe do zmniejszenia luzu, tylko trzeba pomysleć. Wystarczy jakies 0,25 mm.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 06:34   #3
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hałasuje dlatego, że jest za duży luz miedzy tarczami. Bez zdejmowania sprężarki jest to mozliwe do zmniejszenia luzu, tylko trzeba pomysleć. Wystarczy jakies 0,25 mm.
To raczej nie luz na tarczkach tylko uszkodzony docisk (tak mi sie wydaje że tam czegoś brakuje) Można swobodnie przesuwać tą trójkątną blaszką.
Czy dam radę sam to wymienić i czy trzeba wyciągać kompresor żeby to zrobić?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 09:47   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Według zdjęcia, sprzęgło sprężarki do wyrzucenia.
Nie potrzeba kupowac nowego, wystarczy dobre ze szrotu, ważne, aby to co u Ciebie wyrobione, było bez luzu.
Są to trzy tłumiki drgań.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 12:45   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

kiedyś mi się paliło bo stanęło na łożysku i pasek po nim się ślizgał, wyglądało podobnie jak Twoje - gumy się wytopiły, odpadły i miało taki ładny wypalony kolor potem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja chyba tutaj kupowałem, cena 320 pln [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 15-11-2015 o 12:51
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 16:14   #6
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Sprężarka działa ale bardzo hałasuje (a dokładnie hałasuje ten docisk sprzęgła). Hałas nasilał sie od jakiegoś czasu.
Czy da radę wymienić to samemu bez ściągania sprężarki ?

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 15-11-2015 o 16:17
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 16:52   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Da radę bez ściągania sprężarki, wykręcasz śrubkę pośrodku, zdejmujesz tą uszkodzoną część, jest na wieloklinie, zakładasz tylko to nie zdejmując koła pasowego ani paska klinowego, i będzie działać.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 20:27   #8
fazik3
ford::beginner
 
Avatar fazik3
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Podczepię się trochę pod temat.
U mnie też sprężarka hałasuje. Im cieplej tym bardziej się to nasila. Odgłos podobny do trekotania/warczenia. Nie jest ani stały ani ciągły. Pojawia się, nasila i znowu słabnie lub całkowicie na chwilę znika. Dwóch mechaników stwierdziło, że sprężarka pada ale jeżdżę już tak dwa lata a klima nadal pracuje tyle że wydaje te odgłosy. Podejrzewam właśnie to sprzęgło bo wydaje mi się, że gdyby to była sprężarka to by się juz zatarła.
Tylko właśnie moje pytanie... jak sprawdzić to sprzęgło?
fazik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 06:20   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Fazik, po wykręceniu śrubki pośrodku niby docisku sprzęgła z tymi trzema bolcami, zdejmujesz tą część i oglądasz, jak ma luzy na tych trzech bolcach w osłonie gumowej, to uszkodzona, jak wszystko jest sztywne, to dobre.
Dociskanie i praca sprężarki nastepuje pod wpływem siły elektromagnesu , który jest wewnątrz koła pasowego.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 06:30   #10
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Docisk sprzęgła od klimatyzacji

Cytat:
Napisał fazik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczepię się trochę pod temat.
U mnie też sprężarka hałasuje. Im cieplej tym bardziej się to nasila. Odgłos podobny do trekotania/warczenia. Nie jest ani stały ani ciągły. Pojawia się, nasila i znowu słabnie lub całkowicie na chwilę znika. Dwóch mechaników stwierdziło, że sprężarka pada ale jeżdżę już tak dwa lata a klima nadal pracuje tyle że wydaje te odgłosy. Podejrzewam właśnie to sprzęgło bo wydaje mi się, że gdyby to była sprężarka to by się juz zatarła.
Tylko właśnie moje pytanie... jak sprawdzić to sprzęgło?

U mnie hałasuje tylko przy włączonej klimie. w chwili wyłączenia klimatyzacji od razu cichnie.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.