Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2007, 07:59   #1
quark71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2007
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie Mycie silnkia

Witam!

Chciałbym umyć silnik. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Jak Fusion to znosi? Na grupach forda są opinie ale o Mondeo i innych. Oczywiście nie interesuje mnie metoda z pędzelkiem i ON;-)


Pozdrawiam

quark71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 08:40   #2
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie ja myłem

Ja musiałem to zrobić, bo pewnego razu będąc na rybach tak mocno zaczął padać deszcz że ja ledwo wróciłem znad rzeki tak w ciągu 2 godz. podniósł się poziom wody, a droga którą dojechałem zamieniła się w małe jezioro,nie mogłem czekać bo całkiem by wszystko zalało, z duszą na ramieniu na 3/4 gazu ruszyłem,woda momentami zalewała pełną falą przednią szybę ,dziwię się że nie nalało się przez drzwi do środka,ale 200 m przejechałem na drugi dzień szok, pod maską wszystko zalane szlamem oczywiście rura do filtra powietrza prawie zatkana i filtr do wymiany,krótka myśl skoro przeżył wczoraj to i dziś przeżyje,spryskałem wszystko płynem Brudpur(dobry odtłuszczacz pochodny płynu Karcher)i zmyłem karcherem .postał godzinę w słońcu i zapalił za 1 razem.Ty zrobisz jak chcesz i na swoją odpowiedzialność.Są także firmy które tym się trudnią.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 09:01   #3
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

lales karcherem po silniku? takim silnym strumieniem wody? blok silnika nie pekl? nie zalales elektryki? miales chyba wiecej szczescia jak rozumu...

w serwisie forda w ramach przegladu i mycia auta po przegladzie, mozna poprosic zeby takze umyli silnik.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 10:25   #4
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

może pytanie nie na temat ale po co myć silnik??? i ryzykować że coś się spier....??? tylko dla własnego zaspokojenia faktu że się go ma umyty?? przecież lekkie przykurzenie (bo nawet nie jest to jakiś większy bród) mu nie szkodzi
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 11:43   #5
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

lekkie przykurzenie mu nie szkodzi

Ale jak juz jest duzo syfu i brudu to to wszystko dziala jak lepik i przyciaga kolejny brud I to wszystko dziala jak plaszcz na silnik i utrudnia jego wentylacje i chlodzenie od zewnatrz. Poza tym zimą sol i cala chemia z drogi takze wpada przez kratki wlotowe i od dolu silnika, osiada na metalowych czesciach z silnika i moze powodowac korozje.

Mycie silnika - TAK, ale nie z uzyciem karchera i strumienia wody z np mega cisnieniem 4 atmosfer
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 22:09   #6
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał frompoland
może pytanie nie na temat ale po co myć silnik???
Po to 1. :
Cytat:
Ale jak juz jest duzo syfu i brudu to to wszystko dziala jak lepik i przyciaga kolejny brud I to wszystko dziala jak plaszcz na silnik i utrudnia jego wentylacje i chlodzenie od zewnatrz. Poza tym zimą sol i cala chemia z drogi takze wpada przez kratki wlotowe i od dolu silnika, osiada na metalowych czesciach z silnika i moze powodowac korozje.
2. na czystym silniku łatwiej zauważyć jakiś nowy wyciek, a na wypapranym to zobaczysz.... jak będzie plama pod autkiem.
3. obojętnie co zrobisz /mała naprawa lub inne/ pod maską, na wybrudzonym masz brudne rękawy do łokcia/chyba że zakażdym razem się będziesz przebierał/
4.no i przyjemny wygląd :fcp4 :zwłaszcza w nowych autkach /na silniku tylko warstwa kurzu :fcp2 /

Ale jak myć to :
Cytat:
Mycie silnika - TAK, ale nie z uzyciem karchera i strumienia wody z np mega cisnieniem 4 atmosfer
Pavlis83 :fcp29
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 22:16   #7
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

nie wiem ja tam do silnika nie zaglądam wymieniam tylko olej co 20k km i płyn spryskiwaczy sprawdzam również poziom płynu chłodzącego... nigdy nie miałem mytego silnika i wcale nie jest jakiś "ulepiony". Fakt że nie błyszczy się jak psu jajca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przecież nie musi a wycieki?? to co to takiego?? to już moje 3 auto jest regularnie serwisowane i nie wiem co to wycieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 10:22   #8
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie mycie

myje się karcherem odpowiednią końcówką,jak silnik jest zimny to nic nie pęknie,a akumulator wyjęty to nic z elektryką nie stanie,pozatym napisałem że po umyciu stał ponad godzinę na słońcu no i nikt nie używa przy tym 15 MPA tylko troche mniej.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 10:58   #9
quark71
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2007
Skąd: Kraków
Postów: 19
Domyślnie

Jak sprzątać to sprzątać. Po zimie całą furkę trzeba wyczyścić no i silnik też raz na jakiś czas.
Jeżeli robią to w serwisie to OK bo do firmy "krzak" na pewno go nie oddam już lepiej niech będzie upaprany. o! A swoją drogą myjnie które stosują Karchera dają gwarancje, że nic się nie spipcy podczas mycia?
quark71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2007, 11:11   #10
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

Chodzi o to ze jak myje sie silnik w aso, to mozna zalozyc ze osoba która to robi wie co robi i wie jak lac te wode czy jakies preparaty, zeby nie zalac swiec, kabli, itp.

Jezeli myjesz silnik samemu to przypadkiem mozesz polac nie tam gdzie powinno sie polac i moze byc klopot.

Kiedys na stacjach byla opcja "mycie podwozia lub silnika" ale wiem ze czasem zdarzalo sie ze po takim myciu to nie dalo sie samodzielnie z myjni wyjechac.

Silnika nie trzeba myc tak czesto jak samochodu. Spokojnie wystarczy raz w roku. Wiec jak oddajesz auto na przeglad do aso, gdzie ci to auto za friko myja po przegladzie to mozna ich poprosic zeby umyli silnik i napewno w ramach uslugi gratisowej tez to zrobia.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.