Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2015, 08:03   #1
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Wczoraj mojego forda dopadła dziwna przypadłość a w zasadzie guzik do odpalania - Ford Power.

Do tej pory wszystko działało normalnie - noga na sprzęgło, guzik, i odpalał sie elegancko, a wczoraj wciskam guzik a on nic... wszedł tylko w zapłon... Wyłączam zapłon i jeszcze raz... nic, za trzecim razem poszło normalnie...

Mysle sobie, moze bateria w kluczyku juz słaba etc. (ale nic nie krzyczał), wezme drugi kluczyk, ale jest dalej to samo.

Zauwazylem tez, ze jak wcisne sprzęgło siłowo do konca, wręcz sie zapre na nim to odpala normalnie. Czy tam na pedale jest moze jakis czujnik ktory mowi systemowi keyless ze sprzeglo jest wcisnięte ?

Skojarzyłem ze w forscanie mozna monitorowac parametr wcisniecia sprzęgła ale tam jego stan reaguje płynnie na zmiane stanu jego położenia, wręcz nawet wystarczy lekko wcisnąć sprzęgło i juz sie zmienia status...

Czy moze są dwa czujniki położenia sprzęgła i swiruje np. jeden w pedale ktory daje sygnał do keylesa ?


Ostatnio edytowane przez bruneros ; 10-09-2015 o 08:14
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 10:12   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Z tego co pamietam (wydedukowalem z przeczytanych tresci), oprocz czujnika polozenia sprzegla, jest tam osobny czujnik dla FordPower.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 10:26   #3
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

czyli możliwe, że taki dziad świruje ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

na razie on sie odpala, ale boję się, ze za ktoryms razem całkowicie odmówi posłuszeństwa...
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 12:44   #4
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Smile Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Witam
Miałem tę samą przypadłość. Wymieniłem 2 czujniki (tak, bo są dwa na pedale sprzęgła - jeden niżej i drugi wyżej). Kiepski dostęp - zakładanie na czuja. Ale teraz działa elegancko. Ciężko wyczuć który padł, więc wymieniłem oba. W serwisie kupiłem oba - około 120 zł (płaciłem w grudniu) + mój mechanik 30 zł. Zaoferowali mi że mogą sprawdzić który padł i zapłacę tylko za uszkodzony, a teraz najlepsze - sprawdzenie przez podpięcie pod komputer - 250 zł + koszt uszkodzonego czujnika. Wolałem zrobić to taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 13:46   #5
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Miałem tę samą przypadłość. Wymieniłem 2 czujniki (tak, bo są dwa na pedale sprzęgła - jeden niżej i drugi wyżej). Kiepski dostęp - zakładanie na czuja. Ale teraz działa elegancko. Ciężko wyczuć który padł, więc wymieniłem oba. W serwisie kupiłem oba - około 120 zł (płaciłem w grudniu) + mój mechanik 30 zł. Zaoferowali mi że mogą sprawdzić który padł i zapłacę tylko za uszkodzony, a teraz najlepsze - sprawdzenie przez podpięcie pod komputer - 250 zł + koszt uszkodzonego czujnika. Wolałem zrobić to taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam
A zdarzyło ci sie, ze przypadlośc ta unieruchomiła auto zupełnie ? czy wymieniles przed totalnym padem czujnika ?
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 15:09   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

IMO sprawa jest dosc jasna. Auta nie odpalisz bez wcisniecia sprzegla. Masz pytania co sie stanie jak padnie ci czujnik calkowicie?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 18:50   #7
robert2701
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-02-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Witam
I mnie spotkała ta przypadłość muszę mocno docisnąć sprzęgło aby auto odpaliło. W którym miejscu jest ten czujnik power?? znalazłem jeden czarny ale to chyba jest od położenia sprzęgła, natomiast od powera nie mogę go pod pedałem wymacać
robert2701 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 18:15   #8
jarnotp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2014
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

Mam ten sam problem. Wymienilem ten czarny ktory sie przekreca o pol obrotu ale to nie usuneło usterki. Jego numer to 4M5T 7C534 AA. Koszt 87zl w ASO. Nie moge namierzyc tego drugiego czujnika.macie jakies rysunki, zdjecia? W serwisie gosc jeszcze znalaz taki: 6G9T-11A152-AA.
jarnotp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 18:56   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

6G9T-11A152-AA ten jest do FORD POWER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 23:00   #10
jarnotp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2014
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Power - nie odpala za pierwszym wcisnieciem...

A gdzie go mozna znalesc? Szukam juz trzeci dzien i nigdzie nie widze przy pedale sprzegla tego czujnika. Moze ktos pomoze? Ewidentnie problem znika jak wciskam mocno pedal w podloge wiec tam tez szukalem problemu.
jarnotp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.