Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2015, 13:47   #1
paul_pivo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

Hej!

Czy wiecie może w jaki sposób samodzielnie w sposób ELEKTRONICZNY można sprawdzić poziom oleju napędowego w oleju silnikowym? Mam problemy z DPF. U mechanika wyskoczyła informacja w raporcie, że miałem go 0,56l, więc to na pewno jest możliwe do odczytania.

Posiadam złązce OBDII na BT, tylko szukam odpowiedniego programu, który mi to wskaże. Obecnie korzystam z Forscan-a, znalazłem PID-y dotyczące:
- ciśnienia spalin przed DPF
- ciśnienia spalin za DPF
- temperatury katalizatora
- ostatniej ukończonej próby dopalania DPF
- ostatniego ukończonego dopalania DPF
I brakuje mi jeszcze do pełnej diagnozy informacji o ilości oleju napędowego w silnikowym.

Jak będziecie mieli pomysły jak to zczytać z OBDII (jakim programem, albo jakim PID-em z Forscana), to bede wdzięczny na podzielenie się tą informacją.

Dzięki z góry.

paul_pivo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 16:51   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie

To kup komputer taki jak ma
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 19:30   #3
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

Nie ma takiej opcji żeby PCM wiedział ile ma ropy w oleju silnika.

Po drugie niech Ci mechanik wytłumaczy skąd jego komp odczytał te 0.56 litra ropy skoro PCM nawet nie wie ile ma w silniku litrów oleju.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 19:47   #4
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

jedynie jezeli zlał oleju ponad stan o 0,56l mozna wywnioskować ze tyle ropy trafiło do oleju....
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 19:48   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

Cytat:
Napisał paul_pivo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mechanika wyskoczyła informacja w raporcie, że miałem go 0,56l
Więc nie zlewał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po prostu czarodziej
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 23:41   #6
paul_pivo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

Chłopaki nie pytałem o to, czy to jest możliwe, więc proszę o odpowiedzi jak w pierwszym poście. Noi tu się pewnie zdziwicie, bo wychodzi na to, że jego program to właśnie czarodziej... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Więc jeżeli każdą z 7 pozycji jestem w stanie odczytać ze swojego Forscan'a, to może ósmą także, tylko nie wiem jak? I może jednak zna ktoś oprogramowanie, które pozwala na zczytanie tej pozycji, albo chociaż numery PID-ów?
paul_pivo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 00:00   #7
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

rozcieńczenie a ilość to istotna różnica.
W naszych silnikach jest czujnik jakości oleju, to on głownie sygnalizuje wcześniejsza wymianę niż byśmy się czasem spodziewali.
Widać jakość oleju bada przez rozcieńczenie. Fajnie byłoby zbadać ten parametr przed i po wymianie oleju.

Nie wpadłbym do głowy, aby brać ten parametr za ilość oleju w silniku. Przecież taka ilość nawet na bagnecie się nie pokaże.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 11:47   #8
paul_pivo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

Tak, wiem że tak to działa. U mnie jest zapchany DPF, przez co go stale dopala (średnio jak widać co 140km) przez co napędowego jest co raz więcej w silnikowym. Szukam przyczyny, mam nadzieje, że to od samego DPF-a, a nie wtrysków, turbiny czy EGR-a. Jestem umówiony na chemiczne czyszczenie DPF-a i zaraz po tym chce monitorować czy samo czyszczenie rozwiązało problem. Chce znaleźć przyczynę, a możliwe, że DPF to jest tylko skutek. Wiec potrzebuję jak najwięcej parametrów obserwować live, co by wiedzieć co pod spodem sie dzieje.

Idealnym rozwiązaniem byłby dla mnie ten parametr badany live przez ELM z BTGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bede to jeszcze badał przez różnicę ciśnień przed i za DPF, na biegu jałowym to jest jakieś 5kPa, a przy 4000rpm rośnie do 14kPa więc stanowczo za dużo i w spoczynku i na obrotach. To będzie mój głowny wyznacznik live zapchania DPF-a po czyszczeniu. Jak dalej się będzie zapychał to pozostaje w następnej kolejności próba szczelności wtrysków.

Po co mi monitorowanie rozcieńczenia oleju silnikowego? Bo jak różnica ciśnień na DPF-ie będzie ok, a poziom rozcieńczenia będzie wrastał - to mam prawie pewność, że leją wtryskiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle ode mnie, mam nadzieje, że ktoś słyszał o monitorowaniu rozcieńczenia oleju na tym forum, albo ktoś z KRK będzie w stanie nieodpłatnie mi badać co 2 dni ten poziomGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paul_pivo ; 08-09-2015 o 11:55
paul_pivo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 13:09   #9
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

W takim razie wystarczy Ci zwykły ELM na BT i aplikacja Torque lub FORScan na androida w telefonie.

Tak to wygląda np.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 13:44   #10
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: Sprawdzanie ilości oleju napędowego w oleju silnikowym

mi tak często wypalał filtr, że trwało to niemal bez przerwy, kilka razy dziennie.
przyczyna była prozaiczna - wydmuchana uszczelka kolektora wydechowego, przez co czujnik różnicowy ciśnień przed/po wariował.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.