Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2007, 21:21   #1
Wielkoludek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie Centralny Zamek w świeżo kupionej foczce od makaroniarzy

Witajcie!
Mam następujący problem: dwa dni temu kupiłem forda focusa kombi 1999r sprowadzonego od makaroniarzy. Po malych problemach z regulatorem napięcia (260zl+100 robocizna) zacząłem zastanawiac sie nad blacha sprawa: nie wiem czy moj focus ma centralny zamek. Posiadam kluczyk z imobilajzerem bez pilota, a przy probie zamkniecia drzwi (strona kierowcy) zamykaja się wlaśnie one jako jedyne. Slyszalem, ze w foczce centralny zamek to norma wiec prosze o pomoc ( Moj model Focus 1999 Kombi granat 2x airbag 2x elekt. szyby -to nie jest niestety ghia :fcp5 )
pozdrawiam

Wielkoludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2007, 07:11   #2
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Najprostszy sposób sprawdzenia co Twoje autko posiada jest wykonanie telefonu do jakiejkolwiek stacji ASO w Polsce. Kiedyś już pisałem o tym jak najpewniej sprawdzać samochody.
Proste - dzwonisz do ASO i podajesz numer nadwozia Twojego samochodu, po kilku minutach posiadasz pełne informacje w jakim stanie (z jakim wyposażeniem) Twoje auto wyjechało z fabryki.
Dzwoniąc pod jeden z tych numerów napewno takie info otrzymasz.
0 77 401 30 19 lub 0 77 401 30 04.

Ps.
Ponadto nasz kraj zasypywany jest samochodami zalanymi po powodzi, która miała miejsce właśnie u makaroniarzy. Często w tych autach siada elektronika.
Też można to sprawdzić.
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2007, 20:42   #3
Wielkoludek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 33
Domyślnie

Sprawdziłem, moja foczka ma central wielkie dzieki!!! :fcp1

[ Dodano: 2007-04-01, 22:59 ]
Mam problem: Posiadam kluczyk bez pilota( otwierania drzwi przez pilot) dlatego zastanawiam sie czy przekrecajac kluczyk np w drzwiach przednich u kierowcy otworza sie wszytkie razem?
Wielkoludek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2007, 09:09   #4
Ukasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał p.doppler
Ponadto nasz kraj zasypywany jest samochodami zalanymi po powodzi, która miała miejsce właśnie u makaroniarzy. Często w tych autach siada elektronika.
Też można to sprawdzić.
Moja foka też jest z 99' i też od makaroniarzy :fcp11 . Mam nadzieję, że nie jest po powodzi. Jak narazie wszystko działa.
p.doppler jak się upewnić?
Ukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2007, 19:15   #5
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
p.doppler jak się upewnić?
Cóż... "Ukasz" - Nie ma jakiegoś pewnego sposobu, który daje 100% pewności, że autko jest po powodzi, lub po "totalnym zniszczeniu"
Jak się upewnić?... Hm... trudno jest to opisać w jednym zdaniu.... Podstawa to "rdza"!
Z mojego doświadczenia:
po pierwsze: sprawdzam wygładzinę podłogową w aucie - z wierzchu można usunąć łatwo wszelkie zanieczyszczenia, jednak pod spodem pozostają wyraźne (plamy, spleśnienia, zabarwienia), dzięki którym łatwo to dostrzec... - jednak warunek!: demontujesz wszystko i zaglądasz pod wykładzinę!
po drugie: "szyny", "prowadnice" od foteli kierowcy, pasażera rdzewieją...
po tzrecie: rdza, rdza, i jeszcze raz rdza w miejscach , w których powinna się pokazać jako ostatnia....

Ps.
Ostatnio miałem przyjemność brać udział przy zakupie VW Passata. Autko idealne! Wewnątrz stan na 5! Zewnątrz - jeszcze lepsze! Po prostu IGŁA! Młody rocznik, mały przebieg - naprawdę - nie jestem fachowcem, ale dałbym się nabrać. I co? Kolega łyknąłby już ten wóz, gdyby nie jeden mały szczegół, który dokuczał bardzo jego żonie...
Pod wykładziną - pod siedzeniem było sobie małe wybrzuszenie - naprawdę małe - dosłownie jak wrzód! - a wymacała je właśnie żona od kolegi... Co się okazało później...?
- że samochód tak naprawdę został złożony z dwóch innych. Był najzwyczajniej złamany w pół... I co Ty na to? Wyobrażasz sobie w jakim to auto musiało być stanie? - Ale... czego Polak nie zrobi...?
Dlatego: oczy zawsze szeroko otwarte...
pozdrawiam
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 08:10   #6
Ukasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 35
Domyślnie

Dzięki p.doppler. U mnie na szczęście nie ma takich objawów. Rdza jest jak w każdej foce w typowych miejscach. Środek nie wyglada na zalany, jest wręcz w idealnym stanie-chyba, że został zmieniony w całości :fcp1. Jedyne co mnie niepokoiło to błotko lub mokry kurz w zagłębieniach uszczelek drzwi i w okolicy tylnej lampy. Może ktoś po prostu tego nie czyścił.
Pozdrawiam,
U.
Ukasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.