Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2015, 09:00   #1
medrek11
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Witam wszystkich!!
Od tygodnia jestem właścicielem Ford Fusion 1.4 TDCI 2006 po lifcie, na liczniku ma 69000 tys.poprzedni właściciel twierdzi że jest oryginalny rozrząd ponoc sprawdzał???
chciałem zapytać czy da sie sprawdzić czy jest to orginalny rozrząd?Jak tak to gdzie w okolicy Krakowa można sprawdzić?czy wymieniać rozrząd ?proszę o radę?

medrek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 10:26   #2
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Nie bardzo wiem co to oryginalny rozrząd?.Gdyby nie był oryginalny nie uruchomił byś silnika.Rozrząd/ pasek napedzajacy,pasek mikro ew.pompa wody/ wg instrukcji wymienia sie co 250.000 km lub co 10 lat.Jesli nie wiesz napewno czy był wymieniany czy nie, a termin sie zbliża /wiek/ to lepiej wymień ,bo naprawa silnika to dopiero wydatek.
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 11:36   #3
medrek11
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Cytat:
Napisał fofu04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem co to oryginalny rozrząd?.Gdyby nie był oryginalny nie uruchomił byś silnika.Rozrząd/ pasek napedzajacy,pasek mikro ew.pompa wody/ wg instrukcji wymienia sie co 250.000 km lub co 10 lat.Jesli nie wiesz napewno czy był wymieniany czy nie, a termin sie zbliża /wiek/ to lepiej wymień ,bo naprawa silnika to dopiero wydatek.
dzieki za odpowiedz.
chodzi mi czy był w ogóle wymieniany rozrząd,bo jesli nie był to pasowało by wymienic tylko byłem ciekaw czy da się to jakos sprawdzić czy był juz wymieniany od nowości.zastanawiam sie czy teraz wymieniac czy poczekać do przyszłego roku
medrek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 11:37   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Cytat:
Napisał medrek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!!
Od tygodnia jestem właścicielem Ford Fusion 1.4 TDCI 2006 po lifcie, na liczniku ma 69000 tys.poprzedni właściciel twierdzi że jest oryginalny rozrząd ponoc sprawdzał???
chciałem zapytać czy da sie sprawdzić czy jest to orginalny rozrząd?Jak tak to gdzie w okolicy Krakowa można sprawdzić?czy wymieniać rozrząd ?proszę o radę?
Witam

Klient mówiąc że jest oryginalny rozrząd miał na myśli to że jest zamontowany jeszcze fabryczny.Tak ja to odczytałem.W Twoim modelu zmieniamy co 200 tyś/10 lat.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 12:14   #5
Piotr X
ford::beginner
 
Avatar Piotr X
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-06-2015
Model: c
Silnik: x
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Cytat:
Napisał medrek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki za odpowiedz.
chodzi mi czy był w ogóle wymieniany rozrząd,bo jesli nie był to pasowało by wymienic tylko byłem ciekaw czy da się to jakos sprawdzić czy był juz wymieniany od nowości.zastanawiam sie czy teraz wymieniac czy poczekać do przyszłego roku
Najlepiej podjechać do mechanika żeby sprawdził czy się nadaje do wymiany czy można śmigać. U mnie w 1.4 TDCI sprawdzili pasek i rolki i stwierdzili że spokojnie można jeździć, dopiero za rok do wymiany. Z tym że do sprawdzenia potrzeba prawie tyle roboty co do wymiany - wiem że u mnie było zdejmowane koło.
Piotr X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 09:43   #6
Jacek275
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-06-2015
Skąd: Wadowice
Model: Fusion+
Silnik: TDCi 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Cytat:
Napisał medrek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!!
Od tygodnia jestem właścicielem Ford Fusion 1.4 TDCI 2006 po lifcie, na liczniku ma 69000 tys.poprzedni właściciel twierdzi że jest oryginalny rozrząd ponoc sprawdzał???
chciałem zapytać czy da sie sprawdzić czy jest to orginalny rozrząd?Jak tak to gdzie w okolicy Krakowa można sprawdzić?czy wymieniać rozrząd ?proszę o radę?
Mam taki sam samochód, też niedawno kupiłem, przbieg 128 tys. km. Też mam dylemat z wymiana paska rozrządu. W autoryzowanym serwisie Forda podali mi cene ok. 1430 zł, w innym serwisie ok. 900 zł. więc jest to wydatek. Różnie podają, że wymiana co 180 tys, 200 tys, 250 tys. Na razie się wstrzymałem ale nie mam gwarancji, że przebieg jest prawdziwy. U Ciebie jest podejrzany, bo 69000 przez 9 lat?
Jacek275 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 17:54   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,540
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Jak przebieg udokumentowany to nie ma co szukać dziury w całym.
U mnie 142tyś i 11lat (udokumentowane).
900zł za rozrząd z pompą to troszkę powyżej średniej ceny warsztatowej.

W książce masz podane kiedy wymiana, zmienia się to w zależności od silnika.
Są dwa kryteria wiek, lub przebieg.

Mechanicy mają w zwyczaju pisać na obudowie silnika przebieg przy wymianie rozrządu.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 11:57   #8
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Jak patrzę na te wasze przebiegi to ja się zastanawiam, gdzie ja tyle najeździłem swoim fordem. Rocznik 2005 prawie od nowości u mnie (przez 4 lata jako mój firmowy) i na szafie mam 240 000 a używam samochodu normalnie jeżdżąc po mieście i czasami w trasę.

Coś mi nie pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bezpieczniej zmienić, ja jak zmieniałem przy 160 000 to na pasku było widać że jest z jednej strony delikatnie przytarty. Reszta była OK.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 16:49   #9
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

Zasada jest prosta - kupujesz samochód używany, więc pierwsze co wymieniasz rozrząd, bo tak jest bezpieczniej. Masz nowy rozrząd, przy okazji wymieniasz pompę wody i pozostałe dwa paski zębate i "gra gitara". Jesteś spokojniejszy i nie musisz obawiać się o to, że coś strzeli ci w trasie.

Koszt kompletu rozrządu z pompą wody firmy Motorcraft to dla diesla 1.6TDCi ok. 550-560 zł,
dwie śruby dociskowe kół rozrządu w cenie ok. 70-90 zł,
dwa paski napędowe to koszt. ok. 180-200 zł,

koncentrat płynu chłodniczego (za 3 litry) cena ok. 60,00zł za Motorcraft.

Cena części po zaokrągleniu: 920zł.,
robocizna u mechanika: 200-250zł (zawyżam trochę),

ŁĄCZNIE: 1120-1170zł.



Tu przykładowe ceny rozrządów i pomp wody do forda fusion:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 22-07-2015 o 16:56
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2015, 18:02   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,540
Domyślnie Odp: Czy da się sprawdzić czy mam orginalny rozrząd

Właśnie to 1.6 zamiast 1.4 zawyżyło całą kwotę.
1.4 jest tańsze a 1.4b tym bardziej.
2 miesiące temu płaciłem 850 za rozrząd z pompą, bez płynu. Okazało się że byłem trochę nadgorliwy, pasek i rolki ok, ale przynajmniej jest spokój.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , rozrząd



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.