Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2007, 18:14   #1
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Folia do przyciemniania szyb z Allegro - warto ?

Witam.
Na allegro jest dosc spory wybor folii do przyciemniania szyb. Wiekszosc jest za smieszna cene, wiec pewnie jakosc tez jest odpowiednia. Mozna trafic jednak tez cos w okolicach 50 zl. za rolke 70x300 cm. Ja potrzebuje przyciemnic szyby w Transicie, wiec nie mam jakis specjalnych wymagan. Chodzi o to, zebym po pol roku tej folii zdzierac nie musial bo sie jakos chamsko odbarwi albo jeszcze cos innego sie z nia stanie.
Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie ?

Pozdrawiam
Pawel

__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:02   #2
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

A kto ci to naklei ?
Jedź do porządnego zakładu i wybierz u nich odpowiednią folię.
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:07   #3
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Każda folia trochę się odbarwi pod działaniem światła słonecznego. Myślę, że większy problem jest w plastyczności folii. Jak masz szyby "płaskie" to każda folia się nadaje. Gorzej jest jak szyby mają różne krzywizny, wtedy musisz mieć specjalną folię, którą kształtujesz po podgrzaniu np. suszarką.
Cytat:
Napisał Hatson
Ja potrzebuje przyciemnic szyby w Transicie, wiec nie mam jakis specjalnych wymagan.
Nie sądzę, żeby tanie folie jakoś specjalnie się odbawiały.
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:15   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Jak na dostawczaka, to nie musi mieć naklejonego perfekcyjnie. A zawsze dużo taniej.
Gdzieś były nawet dzisiejsze tematy o foliach.



Ooo mam - teoria: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz nazwy folijek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:16   #5
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtaswb
Każda folia trochę się odbarwi pod działaniem światła słonecznego. Myślę, że większy problem jest w plastyczności folii. Jak masz szyby "płaskie" to każda folia się nadaje. Gorzej jest jak szyby mają różne krzywizny, wtedy musisz mieć specjalną folię, którą kształtujesz po podgrzaniu np. suszarką.
Cytat:
Napisał Hatson
Ja potrzebuje przyciemnic szyby w Transicie, wiec nie mam jakis specjalnych wymagan.
Nie sądzę, żeby tanie folie jakoś specjalnie się odbawiały.
A ja sądze a nawet twierdze ze sie szybciutko odbarwi...Co do podgrzewania folii to ciut mała temperatura z taka suszarką - używa sie do tego opalarki z min 300 stopni
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 22:50   #6
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
Jak na dostawczaka, to nie musi mieć naklejonego perfekcyjnie. A zawsze dużo taniej.
EEno co mu doradzasz byle jak zrobić?
To może firanki niech założy będzie jeszcze taniej i niezbyt perfekcyjnie/ a i wyprać z czasem może/
Oczywiście najtaniej jest kupić folię i samemu okleić , ale jak się to robi pierwszy raz to są kłopoty /i folii brakuje :fcp2 i końcowy efekt może byc mizerny/
Kupić folię i poprosić kumpla który już oklejał o pomoc /jedyna rada na najtaniej/ :fcp1
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 00:13   #7
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał dr_Oktan
EEno co mu doradzasz byle jak zrobić?
No bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nie polecam mu robić chłamu, ale na prostej szybie to pójdzie w miarę lekko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Hmmm a z tymi firankami to nawet ciekawa propozycja. Co Ty na to Hatson? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak Ci się znudzi to kupisz na rynku nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 09:51   #8
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie

Cytat:
Napisał karex
Cytat:
Napisał dr_Oktan
EEno co mu doradzasz byle jak zrobić?
No bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Nie polecam mu robić chłamu, ale na prostej szybie to pójdzie w miarę lekko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Hmmm a z tymi firankami to nawet ciekawa propozycja. Co Ty na to Hatson? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak Ci się znudzi to kupisz na rynku nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Hmm. Firaneczki to i moze by sie sprawdzyly ale tylko w wersji osobowej. Ja czesciej uzywam go jako dostawczaka. Co do Folii, to z polozeniem nie powinno byc problemu bo pomoze mi kumpel, ktory juz kilka osobowek oklejal i nawet tylna szyba bardzo fajnie mu wychodzila. W transicie wszystkie szyby, te ktore chce okleic, sa proste jak deska, wiec nie powinno byc problemu. Chcialbym raczej uniknac szybkiego wyblakniecia. To, ze straci troche kolor, to normalne ale zeby sie biala nie zrobila albo co gorsze, nie odbarwila jakos miejscami. Na allegro sa i po 25 zl za rolke 75x300. Ja chce kupic niby jakas firmowa za 50zl. za rolke. Dwie rolki powinny mi wystarczyc.

Pawel
__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.