Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2015, 11:15   #1
tomaszekzu
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 06-07-2012
Model: focus2 GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie woda w bagażniku przyczyny ?

Witam mam problem z dostawaniem sie wody do bagażnika po każdej ulewie po lewej stronie pod wykładzina jest kałuża uszczelniałem już te plastiki na dachu ale nic to nie dało.Może ktos ma jakiś pomysł którędy ta woda sie dostaje.Dodam że woda lała sie po obu stronach a teraz tylko z lewej strony.

tomaszekzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2015, 17:39   #2
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Dużo jest tematów na temat wody w bagażniku w naszych foczkach, poszukaj tematów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja osobiście też miałem problem w moim Focusie, woda była w bagażniku aż do tego stopnia że po ulewie miałem mokrą kanapę z tyłu po lewej stronie. Woda ciekła przez lewą tylną lampę (jak odpiąłem plastik w bagażniku ten pod lampą to po takim białym bolcu wystającym z góry woda spływała), Focusa oddałem do warsztatu poodkręcali to wszystko i brali na sylikon lecz nie dawało to oczekiwanych efektów bo dalej ciekło, w końcu wzięli to na klej do podszybia i do dzisiaj mam spokój i jest suchutko po dużych ulewach. Gdzieś też pisali że może przez spoiler woda podciekać, dużo jest możliwości.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2015, 19:14   #3
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

stawiam na lanie się wody spod lampy, przerabiałem to samo w c-max, uszczelnienie w postaci masy "ala plastelina" pomogło, kleju nie polecam bo potem ciężko wyjąć lampę aby wymienić żarówki
__________________
już były: Focus C-max Mk1 2.0 TDCI 136KM
Mondeo Ghia Mk4 2.0 PB 145KM FL
Mondeo Mk5 2.0 TDCI 150KM
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2015, 19:20   #4
kiroll
ford::average
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: werbkowice
Model: fokus kombi mk2, mk3
Silnik: 1,8tdci 1,5tdci
Rocznik: 2006,2018
Postów: 88
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

a moze zle uszczelniłes z lewej strony skoro z prawej nie cieknie.
kiroll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2015, 20:03   #5
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Co do żarówek to przy klejeniu zostały wszystkie wymienione żarówki w lampie w razie by po klejeniu nie domagały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale racja że klejem trochę lipnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 09:55   #6
patryk88
ford::amateur
 
Imię: Pat
Zarejestrowany: 08-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 90
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

tez ostatnio walczyłem z woda w bagazniku w moim kombii.. uszleniałem lampe ale lało sie dalej.. podejrzewałem reling ale po kolejnym deszczu przypadkowo zauwazyłem pekniecie masy uszcelniajacej na przy otworze gdzie wchodzi mocowanie tylnej klapy.. kupiłem mase uszczelniajaca marki novol i rzucilem na pekniecie.. profilaktycznie posmarowałem tez pod relingiem i od tamtej pory jest sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patryk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 14:48   #7
tomaszekzu
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 06-07-2012
Model: focus2 GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

uszczelniłem pod lampa miejsca na wkrety i dalej sie leje. woda do bagaznika dostaje sie przez zaczep plastiku znajdujacego sie w bagażniku pod lampą(tego bliżej okienka).Może ktoś ma jeszcze jakies pomysły
tomaszekzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 09:06   #8
Ford390
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2
Silnik: 1600 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: woda w bagażniku przyczyny ?

Mam ten sam problem, szukam właśnie takich zacisków ale raczej nie można ich zdobyć. Pozostaje chyba tylko uszczelnienia na maksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0820.jpg (94.5 KB, 665 wyświetleń)
Ford390 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2016, 14:56   #9
spokokamil
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-07-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: woda w bagażniku przyczyny ?

Witam. Mam kilka pytań więcej do tego wątku.
Może ktoś się do nich odniesie.

1. W zaznaczonych na czerwono miejscach (fot.7276-widok całego bagażnika) znajdowały się kałuże wody. Skąd się mogą one tam pojawić? Uszczelka od bagażnika czy może trzeba to powiązać z podpunktem numer 2.
2. Co to za gumowe przejście do którego wędruje zielony kabel, pomiędzy bagażnikiem, a podwoziem(fot.7277 i 727Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ponieważ w tamtych miejscach znajduje się cały czas woda? Czy zawodzą chlapacze?
3. Materiał przypominający filc w wewnętrznej części bagażnika(fot.7269 i 7270), był bardzo wilgotny w zaznaczonych miejscach tj. mniej więcej połowa całego obszaru.

Z góry dziękuję.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_7269.jpg (67.5 KB, 932 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_7270.jpg (99.8 KB, 824 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_7276.jpg (61.6 KB, 881 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_7277.jpg (57.8 KB, 771 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_7278.jpg (42.5 KB, 728 wyświetleń)
spokokamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2016, 08:42   #10
Adrian 1
ford::beginner
 
Avatar Adrian 1
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 17-05-2016
Skąd: Mława
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1.8 Duratec + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: woda w bagażniku przyczyny ?

U mnie też ciekło po każdej ulewie woda w kufrze i podsufitka mokra. Samochod napewno nie uszkodzony i nie naprawiany, okazalo sie ze pod listwa byly pekniecia masy uszczelnaijacej pomiedzy spawami (duzo bylo o tym pisane, cos wadliwego ford zrobil) podjelem probę naprawy. Uzylem jakiegos silikonu neutranego do szyb. narazie od 2 miesiecy spokoj a pada dosyc czesto.
Pozdrawiam
Adrian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.