Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2015, 11:18   #1
Sebastian578
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus MK2 2005 kombi Salon Polska

Witam,

Chciałem kupic Forda Focusa MK2 rocznik 2005 Kombi z Polskiego Salonu,

Prosiłbym Was o opinie na temat tego Auta (tej Aukcji).

Pozdrawiam

http://olx.pl/oferta/ford-focus-1-8-...tml#bf26bd7d32

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 07:17   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 2005 kombi Salon Polska

załatw VIN
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 07:53   #3
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 2005 kombi Salon Polska

Witam
Niedawno kupiłem taki rocznik tyle że benzyna 1.6 też 115km. (między 100 a 115 km jest jednak różnica)
Co do tego samochodu z aukcji to jak masz niedaleko to warto na stację diagnostyczną pojechać i za ok 60 zł zrobić analizę spalin i zawieszenia. Jak są papiery na wymianę wymienionych w ogłoszeniu części to super ale i tak radze jechać na diagnostykę i jeszcze zbadać grubość lakieru - szczególnie przednie błotniki w okolicy progów (piasek spod kół lakier szlifuje) i ranty błotników z tyłu. Tam u mnie się powoli zaczyna coś pojawiaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co warto jeszcze sprawdzić:
- działanie centralnego zamka (czy jak zamkniesz to sam się nie otwiera i na odwrót - w kombi przy 4 el. szybach nie da się obejść problemu przez wypięcie kabelka i trzeba kupić min. 1 oryginalny zamek za 400-430zł. - patrz moje posty...)
- działanie ustawiania kierunku nawiewu góra/dół/środek. Ostatnio się zorientowałem że gdy kręcę wokół w prawo to raz nawiew na górę mam w dobrym położeniu a raz np. w ustawieniu na nogi i środek - chyba cięgło do klapek do wymiany
- KONIECZNIE rozrząd do wymiany jeśli jest pasek - ma już 6 lat (w benzynie 350zł+śruba+pompa wody z robotą ok. 700 zł.)
- u mnie wycieraczki zrobiły psikusa bo z dnia na dzień zwolniły o 90%. Tu przynajmniej naprawa kosztowała 7 zł za smar do +130st. C (żeby nie ściekał na słońcu) i 2 godz. na odkręcenie podszybia, wybicie zatartego sworznia i nagwintowanie uszkodzonego przy wybijaniu gwintu.
- jak nie ma fabrycznie DPF to superGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tu VIN potrzebny jak wyżej kolega zaznaczył.
- sprawdzić czy sprężarka klimatyzacji pracuje cicho i czy jest gaz w układzie
W 10 letnim aucie zawsze może coś kuleć ale w końcu to nie nówka sztuka nie śmigana.

Ogólnie moje wrażenia są jak najbardziej za takim modelem.
Po przesiadce z Clio to niebo a ziemia, trzyma się drogi, bardzo zwrotny i wygodny, pojemnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CB w clio szumiało jak cholera, tutaj błoga cisza (no chyba że propagacja zawieje) widocznie ma lepszą instalację elektryczną. Nie mogłem się tylko do cofania przyzwyczaić bo widoczność do tyłu jak dla mnie kiepska ale tu problem rozwiązała kamerka cofania nad tablicąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Monitor dałem na początku na lusterku ale tutaj nie polecam bo w dzień kiepsko a i w nocy utrata funkcji przestawiania lusterka pod kątem żeby z tyłu światło nie oślepiało i ostatecznie wylądował na dole przed popielniczką na środkowym panelu.

A jeszcze patrząc na kierownicę to u mnie z takim samym przebiegiem kierownica wygląda tak samo.

Oglądać, pytać sprzedawcę o najmniejsze pierdołki czy bez wypadkowy i bez stłuczkowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., badać lakier przynajmniej magnesem (jak swojego szukałem to różne cuda były np progi na środku z lakierem o gr. ponad 1300 um zamiast ok 200...tam nawet magnes nie łapał z mierniczka magnetycznego z allegro).

Jeszcze raz oglądać + sprawdzić VIN np na vindecoder eu, cena interesującaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Życzę powodzenia, może ktoś jeszcze coś doradzi
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez fufok ; 26-04-2015 o 07:57
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2015, 14:06   #4
Sebastian578
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 2005 kombi Salon Polska

Dzięki, samochodzik kupiony, wszystko jest w porządku, było warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.