Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2007, 09:51   #1
leonpolarny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2007
Postów: 8
Domyślnie NOWE PRZYGODY Z AUTEM

Witam Was wszystkich,

Postanowiłem opisać Wam moje perypetie w poszukiwaniu mondziaka MKIII w kombi i z silnikiem TDDI 115 KM.

Otóż. Wypatrzyłem na necie taką ofertę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolega, który w ten weekend odwiedzał rodziców w Brodnicy zaszedł go obejrzeć. Mówił, że jak się wypierze dokładnie tapicerkę to będzie okay. Postanowiłem wsiąść w samochód i go obejrzeć. Pojechałem 190 km. Zajechałem na miejsce, a tam niespodzianka. Poza ciekawym wyposażeniem wiele rzeczy jest lipą. Na przykład alufelgi, ale o tym dalej...

No i tak. Tapicerka brudna, poprzypalana papierosami. Na lusterkach
bocznych gość sobie silikonem przykleił jakieś dodatkowe kierunkowskazy. Podłokietnik w aucie połamany, schowek na okulary w
suficie sie nie domyka, a na tylnym siedzeniu dziura od przygaszonego
papierosa. Drążek zmiany biegów to tak wytarty, że szwy na skórze przerwały się i wystają nitki. Za to wszystko chciał ostatecznie 27.000. Na dodatek
samochód już zaczęła żreć rdza przy uszczelkach przy szybach.
Najlepiej to mnie rozwalił gość alufelgami. Na zdjęciach jak
widzicie są założone kołpaki, a w ofercie napisane, że alufelgi.
Kołpaki to jakieś najtańsze, bezmarkowe badziewie, a znaczek FORD jest na nich namalowany ODRĘCZNIE pędzelkiem chyba na pracach ręcznych przez jakiegoś uczniaka. Felgi aluminiowe z oponami postanowił dorzucić za dodatkowe 800 zł, bo ponoć właściciel zgodził się opuścić cenę do 27.000 z 28.300, ale bez alufelg. Te ponoć właściciel ma u siebie w garażu i jak się dogadamy co do ceny to w każdej chwili przywiezie.
Nie wiem czy ich nie zdążył schować, ale jak przyjechałem godzinę wcześniej niż się z nim umawiałem to na placu przed budynkiem leżał komplet alusów z oponami letnimi do tego mondziaka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mówię Wam wnętrze auta wyglądało jakby tam ktoś mieszkał. Wprost powiedziałem handlarzowi, że nie wierzę, żeby ten samochód miał 130.000 km. Bardziej skłaniam się na 330.000 sądząc po stanie wewnątrz.

Teraz silnik. Odpalił za pierwszym razem. Akumulator miał wstawiony nowy - dziwne jak na mój gust, że ktoś wstawia do komisu auto i wrzuca nówkę akumulator. Po zdjęciu plastikowej pokrywy silnika nastąpiła pewna konsternacja handlarza i jego palenie głupa. Miał ropę przy wtryskach. Nie były to lekkie przybrudzenia tylko najnormalniej stała tam kałuża ropy. Po rozgrzaniu silnika nadal wydobywała się z rury chmura białych spalin, co sprzedawca skwitował - to tylko para...

Co do ceny to handlarz uparcie twierdził, że on na tym samochodzie ma tylko 400 zł, bo on więcej mieć nie musi skoro sprzedaje 20 - 30 samochodów w ciągu miesiąca.
Dziwne, że mu tak bardzo na mnie zależało, skoro po wyjeździe od niego jeszcze 3 razy do mnie dzwonił i pytał czy może zamiast Mondeo nie chciałbym Laguny z 2002 z 2.2 dti, a może jednak wezmę te Mondeo bo to taki przecież super samochód...

W ten oto sposób zrezygnowany wróciłem do domu i dalej przeglądam ogłoszenia...

leonpolarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2007, 15:08   #2
ILO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2007
Postów: 29
Domyślnie

Wiesz co - jak bym to ja szukał mondziaka i przeczytał ten mizerny opis a właściwie jego brak w tym ogłoszeniu to od razu bym odpuścił oglądanie takiego autka. Większośc wprawdzie zachwala w niebiosa swoje bryki i dopiero po przyjeździe na miejsce okazuje się jaka to lipa ale temu to się nie chciało nawet porządnych informacji zamieścic - pfu porządnych - podstawowych, a co dopiero przygotowac samochód. Takie ogłoszenia od razu "do kosza". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ILO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2007, 08:23   #3
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

kiedys przez przypadek natknalm sie na Polo "Igla" "ideal" itp wwszystko w sperlatywach.... a po ogledzinach lusterka popekane, karoseria cala w wgnieniach od gradu.....i jeszcze wlasiciel sie podniecal naklejka "16V" no myslalem ze pekniemy tam.( wersja 1,4 100KM) normalnie tak podniecil sie 16V ze szkoda gadac...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2007, 10:40   #4
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie

ja tez nieraz trafiam na takie "odpady", ale woże ze sobą czujnik do lakieru (SaluTron) i raz jade do Łodzi dziadek mówi "panie nibita nigdzie", przykładam czujnik a tu pokazuje laker 230-250 na całym aucie, chyba oprócz jednego błotnika i dziadek mówi "ano tu coś mogło być itp" a przez telefon mowił ze 100% bezwypadkowy. I tak pojechałem dziadkowi sprawdzic fure 250 km na darmo ... ehh nieraz ludzie sa naprawdę niepoważni i ciągną cię tyle km abys obejrzał złoma.
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2007, 16:54   #5
makaron1
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 10-11-2006
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie

Witam. Postanowiłem kilka miesięcy temu kupic forda Galaxy 2002r. i gościu zachwalał go ze w super stanie tapicerka niby ok, silniczek jak najbardzie Ok tylko ma wgniecenie na tylnych drzwiach no to postanowiłem wsiaść w samochód i pojechac do niego z nastawieniem ze go kupie z Białegostoku za Wrocław w strone granicy z Czechami ja zajeżdzam do niego stan z zewnatrz Ok ale postanowiłem wsiasc do srodka a tam juz nie było tak super. Na drzwiach od kierowcy ta rączka co sie zamyka trzwi była tak powicierana ze sie nie chciało na nia patrzec. Ale jeszcze postanowiłem zajżec do silnika i tam jak zajrzałem to sie przeraziłem. Jak gościu odpalił go to był taki smród spalinami z silnika ze od razu zamknąłem a samochód niby miał przejechane 130tys km. I wracałem w strone białego bo miałem po drodze jeszcze kilka do ogladniecia. I w końcu kupiłem Opla Omege 2001r 2.2 Dti na chipie full opcja.
__________________
Mondeo 2003r Czarne szybki
Passat 2.0T
makaron1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.