Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2015, 15:06   #1
Keiman
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Witam! Jestem zainteresowany kupnem Forda Focusa MK2. Autko docelowo dla taty, ma być nie duże, osiągi można wsadzić w buty, diesel też nie wchodzi w gre ze względu na obecne przebiegi diesli i kosztowną budowę i późniejszą naprawę takiego silnika....

Natknąłem się w komisie (niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) na Focusa MK2 z fajnym silnikiem 1.6 chyba 100KM. Autko w benzynie, hatchback, 2007 rok, z fajnym przebiegiem 62 tysięcy. Wysłałem już posta z numerem VIN do sprawdzenia. Chciałbym prosić o doradztwo w tej sprawie. Są 2 TUV'y jeden bodajże z okolic 18 000km i drugi z 42, albo 48 000km nie pamietam dokładnie. W środku naprawde ładnie, zadnych sladow uzytkowania, wszystko chodzi i jest sprawne, z zewnątrz też bardzo ladny, wstepne ogledziny wykazały robione drzwi lewe przednie i błotnik oraz drzwi prawe. Miernikiem nie leciałem ale napewno sprawdze a o słupkach i progach nie zapomne. Nie jeździłem, a jedynie sprawdzałem jak chodzi silnik bo interesuje mnie rzeczywiście ten przebieg. Jeśli by się potwierdził a elementy wymienione/robione to takie które nie wpływają na wytrzymałość konstrukcji pojazdu to kwestia jest ceny (do oddania za 17 000). Do ceny należy doliczyć koszta rejestracji, nie wiem ile to jest ale chyba do 2 tysiecy bym się zmieścił.

Niestety są dwie rzeczy, oprócz przebiegu które mnie nie pokoją, a mianowicie to - podczas uruchamiania auta bulgotanie w zbiorniczku płynu chłodzącego, na biegu jałowym cisza, po dodaniu gazu znowu wiry. Wskazywałoby to na kończącą się uszczelkę? To chyba też nie dyskwalifikuje auta i kwestia dogadania i zejścia z ceny na remont. I tu pytanie do Was - o jakich kosztach mówimy? Druga sprawa to pasta/masa uszczelniająca, której jest sporo w bagażniku. Pod kołem zapasowym wszystko ok, żadnych spawów, falowań. Pytanie czy ta pasta to oryginalnie z fabryki w celu wygłuszenia bądź uszczelnienia, czy to robota serwisu po wypadku? Jeżeli zrobione fachowo to też jest to do zaakceptowania no ale chciałbym wiedzieć. W linku zdjęcie które zrobiłem telefonem.

http://fotowrzut.pl/OIJSLCY8XA

Wszelkie uwagi, co jeszcze powinienem sprawdzić, co jest, że tak powiem bolączką fordów a w szczególności MK2 i silniczka 1.6 to proszę pisać! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Keiman ; 03-02-2015 o 15:19 Powód: dopisanie danych do tematu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 18:28   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Moim skromnym zdaniem jest to orginalna masa.
Najlepiej zapodaj link do ogłoszenia , może ktoś coś wypatrzy.

Bump:
Cytat:
Napisał Keiman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natknąłem się w komisie (niestety ) na Focusa MK2
Dlaczego niestety, raczej może być niestety że go nie kupisz.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 19:21   #3
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Ja podobnie wyglądającą mase miałem w tranzicie na suficie. Też tak samo nakladana tylko większy "teren"

Bump: Tylko ten przebieg. Nie wiem czy ktos robil nim powiedzmy 8 tyś km rocznie.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 21:35   #4
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Ja tez sie kiedys zastanawialem, po co na co i dlaczego jest ta masa-ale to jest raczej oryginal.
Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ten przebieg. Nie wiem czy ktos robil nim powiedzmy 8 tyś km rocznie.
Jesli w niemczech to jest to raczej prawdopodobne(ale nie musi byc :-) ), bo do jazdy po miescie lub robienia 10 tys rocznie nikt nie kupuje Diesla, sam robie podobny przebieg
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 21:38   #5
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Identycznie miałem w swoim Focusie MK2 tylko, że w Titanium to było polakierowane.

Przebieg jak przebieg. Da się kupić taki samochód w benzynie. Bo w dieslu to mrzonka.
W zeszłym roku kupilismy C4 z 2005 roku 2.0 Pb, Exclusive, wszystkie dodatki z cennika (wszystkie!), do tego dodatkowo zamontowane webasto. Przebieg oryginalny 51000, nie bity, nie malowany, nie z powodzi, nie wałek na VATcie, nie kradziony. Pewny pojazd od pani dla pani. ...ale 17k to on nie kosztował.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 21:47   #6
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Zastanawia mnie to bulgotanie , jedynie że płyn ktoś zmienił i się nie odpowietrzyło ale to raczej wątpliwe. W płynie widać jakieś syfy tłuste plamy ? ciemny jest??

Przejechałbym się i zobaczyl czy dalej tak będzie. Jak tak darowałbym sobie, bo jak jest jakiś problem z chłodzeniem to już możliwe ze przegrzany.

Jedynie że wężykiem przelewowym płyn leci i wydaje ze się bombluje.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 19:09   #7
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

masa w bagażniku jest ok, to jest fabrycznie zrobione
bulgotanie - trzeba sprawdzić
cena ok za ten rocznik i przebieg - trochę utargować na opłaty , brać na serwis i sprawdzić dokładnie
daj link do oferty
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 07:14   #8
Keiman
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

Dzieki za odpowiedzi. Sam myślałem zrobić w ten sposób. Założyć, że do zrobienia będzie uszczelka albo jakiś grubszy serwis, pęknięta tuleja...kto wie. Więc jakby zszedł z ceny na remont to bym wziął. Problem w tym, że oferty już nie ma...Przy tej cenie to 150, 200 zł na ASO na przegląd wziąć i przynajmniej inne usterki wykluczyć bądź wykryć.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 07:34   #9
charlie1986
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Kłobuck
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 Benzin
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Focus MK2 1.6, 2007r., 62tys km | Czy to fabryczna masa/pasta uszczelniająca?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to auto moge polecić jeśli mieści się w budżecie
charlie1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.