Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2014, 17:36   #1
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Skrzypiący fotel kierowcy.

Witam, mam pytanie, bo zaczął mi skrzypieć fotel kierowcy (Kuga MK2 2013, fotel podgrzewany) tak jakby jakieś sprężyny. Posmarowałem smarem prowadnice fotela na których przesuwa się do przodu i tyłu ale to nic nie dało. Jak się zabrać do smarowania wewnątrz tego fotela? Czy koniecznie trzeba zdjąć tapicerkę ew. cały zdjąć z prowadnic? A może wystarczy gdzieś doprowadzić smar bez demontażu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2014, 18:10   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Cytat:
Napisał duo21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam pytanie, bo zaczął mi skrzypieć fotel kierowcy
Nie wiem czy będzie jakieś podobieństwo, ale może się przyda. Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 07:16   #3
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

ponieważ mnie dopadło to samo i problem juz zlokalizowałem to w kudze chodzi o co innego, mianowicie trzeszczy i hałasuje element odpowiedzialny za podnoszenie i opuszczanie siedzenia (dokładnie chodzi o dzwignię która znajduje się z boku fotela) i zwróć jeszcze uwagę czy nie pękła ci pianka (to na czym siedzimy) - objawia się tym że pod fotelem będą drobne okruchy, a i sprawdz czy nie widać już pierwszych oznak deformacji siedziska w porównaniu z siedziskiem pasażera (w moim przypadku pasażera mam cały czas)

Ostatnio edytowane przez robo007 ; 10-11-2014 o 07:27
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 17:18   #4
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeszczy i hałasuje element odpowiedzialny za podnoszenie i opuszczanie siedzenia
Czy da się do niego dostać bez rozkręcania fotela?
duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 19:06   #5
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

nie miałem jeszcze czasu się tym zająć, postaram się weekend nad tym popracować, a jak nie to serwis i zobaczymy jak do tematu podejdą, bo u mnie dodatkowo objawia się jeszcze samoistnym opuszczaniem fotela a to może być już sprawa uszkodzonego mechanizmu.
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 21:39   #6
sgspeedy
ford::amateur
 
Avatar sgspeedy
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 03-11-2013
Skąd: Lublin
Model: KUGA
Silnik: 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Nie wiem jak jest Kolego w Kudze 2 generacji, ale w jedynce w większości foteli skrzypi inny detal, ja straciłem na to dużo czasu ale warto było- namierzyłem bubla. Nawet serwisy Forda nie wiedzą co skrzypi i smarują kilogramami smaru prowadnice zupełnie niepotrzebnie. Jeśli fotel skrzypi przy ruszaniu i hamowaniu na 100% skrzypi sprężyna dociskająca pałąk regulacji wzdłużnej fotela, warto zrobić test -usiąść na fotelu i lekko unieść dźwignię i pobujać się energicznie w przód oraz tył. Przekonacie się, że przestanie skrzypieć! Sprężyny dociskowe są w zamkniętych profilach górnej szyny po obu stronach fotela, potrzebny smar w płynie lub WD40- ja miałem to drugie i cisza od kilku miesięcy nic nie skrzypi! Jak będziecie z głową pod fotelem (oczywiście z latarką) zauważycie w szynach fotela na pionowej płaszczyźnie otwory jakieś 1cm, w których będzie przesuwać się sprężyna dociskowa przy podnoszeniu dźwigni, trzeba tam wstrzyknąć smarowidło i będzie cisza!
Pozdrawiam, miłego smarowania! Jak widać niedoróbek Forda cd.
sgspeedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 15:34   #7
magoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2013
Model: Kuga / XC60
Silnik: 2.0/2.0
Rocznik: 2010/2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Widzę, że co Kuga to inna przyczyna skrzypienia. W przypadku auta mojej żony skrzypiał element regulacji odcinka lędźwiowego w oparciu fotela kierowcy.
magoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 19:42   #8
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Cytat:
Napisał magoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że co Kuga to inna przyczyna skrzypienia. W przypadku auta mojej żony skrzypiał element regulacji odcinka lędźwiowego w oparciu fotela kierowcy.
hehehehe - najwyraźniej tak - w moim przypadku dźwignia regulacji wysokości w pewnym momencie aż podskakiwała
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 14:17   #9
tatarata70
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: polska
Model: Ecosport US
Silnik: 2,0 durtec
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Panowie,mam luz fotela[pełna elektryka],tzn.przy hamowaniu przesuwa się trochę do przodu i na odwrót przy ostrym starcie do tyłu,,miał ktos podobnie,może jakieś rady,,czekam,,
tatarata70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2016, 22:26   #10
holek01
ford::beginner
 
Avatar holek01
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 17-03-2013
Skąd: Lublin
Model: KUGA
Silnik: 2,0 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Skrzypiący fotel kierowcy.

Mam to samo w mojej Kudze, luz jest na prowadnicy na ślimaku, tak naprawdę nie wiadomo co z tym zrobić :/ trzeba by to jakoś uszczelnić.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
holek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.