Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2014, 18:38   #1
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Dwa dni (po 7godz. dziennie) wygłuszałem drzwi w żony focusie mk2 LIFT, hatchback 5D, powodem dla którego to zrobiłem był przy mocniejszym zamykaniu drzwi - dźwięk jak z wartburga :-) i chciałem dodatkowo wyciszyć wnętrz auta. Teraz otwieranie i zamykanie jest maksymalnie głuche :-) a we wnętrzu podczas jazdy ciszej. Dopełnieniem tego będzie wygłuszenie podłogi ale na to potrzebuję parę ładnych dni których nie mam i zakup parę ładnych metrów kwadratowych mat. z gumy butylowej, żaden badziew bitumiczny który po zimie odpadnie, pokruszy się itp. itd. ja użyłem na drzwi wewnątrz - blacha zewnętrzna wygłuszona matami STP SILVER, na blachę tuż za tapicerką poszła pianka GMS 3mm, tapicerka od strony wewnętrznej też pianka GMS 3mm - łączny koszt na profesjonalnych materiałach ok. 700zł. na podłogę z bagażnikiem, przegrodę kabiny z silnikiem, tak liczę że wydam ok. 500zł. Czytałem opinie klientów którzy te maty stosowali w innych autach i ostateczny efekt jest rewelacyjny!!!


Ostatnio edytowane przez RedFord ; 27-08-2014 o 14:52
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 20:01   #2
karski
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Leon 5F
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2019
Postów: 134
Domyślnie Odp: wygłuszenie drzwi+klapa tylna

Kusisz tym wygłuszeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam to w planach, ale dopiero przy okazji zakładania elektryki szyb na tył, co by dwa razy auta nie rozbierać. Jakbyś po zakończeniu roboty zrobił ładne podsumowanie i ewentualne spostrzeżenia dał to byłoby pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 21:01   #3
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Jak wszystko już zakończę to dam znak :-) co i jak wyglądało :-) obecnie robię pauzę z braku czasu jak i konieczności zorganizowania sobie dużego pomieszczenia bo garaż zwykły jest zbyt mały :-) (ja mam garaż 2,4m szerokości i nie nadaje się do takich prac) tu fotele, tunel środkowy, wykładzinę, boczki bagażnika wsio trzeba zdemontować i trochę to czasu zabiera. najważniejsze to się nie spieszyć i powoli sobie pracować, tak żeby nic nie uszkodzić. Ta mata STP silver naprawdę jest świetna i nie potrzeba żadnej opalarki, ręcznie pięknie się ja formuje jej wadą to cena :-)

Ostatnio edytowane przez RedFord ; 27-08-2014 o 14:52
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 07:50   #4
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: wygłuszenie drzwi+klapa tylna

Cytat:
Napisał karski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kusisz tym wygłuszeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam to w planach, ale dopiero przy okazji zakładania elektryki szyb na tył, co by dwa razy auta nie rozbierać. Jakbyś po zakończeniu roboty zrobił ładne podsumowanie i ewentualne spostrzeżenia dał to byłoby pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z innej beczki... a co trzeba zrobić żeby mieć z tyłu szyby elektryczne (oprócz podnośników, przełączników)? Coś trzeba kombinować, zmieniać, z kompie grzebać?
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 22:51   #5
karski
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Leon 5F
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2019
Postów: 134
Domyślnie Odp: wygłuszenie drzwi+klapa tylna

Cytat:
Napisał bankarobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co trzeba zrobić żeby mieć z tyłu szyby elektryczne
Moduły drzwiowe wraz z silniczkami szyb - 4szt.
Panel sterowania od kierowcy
Przyciski podnoszenia/opuszczania szyb - 3szt.
Ramki od klamek - 2szt.
Wiązka podłogowa
Boczki drzwi bez dziury na korbkę - 2szt. albo po prostu zaślepić po zdjęciu korbki
Blacha drzwi z podnośnikiem - 2szt.

To tyle, albo czegoś zapomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepiej to jest kupić drzwi i wybebeszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do kombinowania to zamiast szukania oryginalnej wiązki do tylnych drzwi to można dosztukować. Przy oryginalnej wiązce mogą się też trafić składane elektrycznie i podświetlane lusterka. Potem jeśli się nie mylę w komputerze trzeba zaznaczyć, że są 4x el. szyby i jest możliwość globalnego zamykania i otwierania okien. To tak na szybko z pamięci.
karski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 07:38   #6
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Chłopaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gadamy o wygłuszaniu czy o szybach?
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 13:12   #7
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

oczywiście że o wygłuszeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szyby to też temat związany z wygłuszeniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Karski dzięki za info.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 07:34   #8
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Witam, jestem tu nowy, ale chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem z wygłuszania (focus mk2 1.6 benz 2008 - strasznie głośne auto). Przede wszystkim, co warto wygłuszyć - podszybie oraz na tyle ile sie da grodź silnika, a także przednie nadkola (ale to już w mniejszym stopniu). Natomiast co ustaliłem, praktycznie cały hałas pochodzi z tylnych kół - wrażenie jest takie jakby się jeździło cały czas z otwartymi szybami. Zdjąłem ostatnio tylne nadkola i okazało się, że są zrobione z jakiejś włókniny, która w żadnym stopniu nie wygłusza hałasów z drogi. W ogóle to auto jest pozbawione jakiegokolwiek wygłuszenia. Także należy wygłuszyć przede wszystkim tylne nadkola i można bagażnik, ponieważ też nie ma tam żadnej maty. Pozdrawiam wszystkich
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 07:57   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

Cytat:
Napisał Dawid_os Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle to auto jest pozbawione jakiegokolwiek wygłuszenia.
A nieprawda. Ma gładkie gąbki z tyły przednich nadkoli i zwykłe gąbki w plastikach po bokach kanapy. A na podłodze bagażnika skromnie posmarkane gumą. To wszystko.

Do 100 km/h nie ma źle, a potem (szczególnie z takim silnikiem jak twój) to już zaczyna się męka.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2016, 11:17   #10
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Samodzielne wykonanie wygłuszenia 5D lift - drzwi i klapa bagażnika

te elementy nie służą żadnemu wygłuszeniu (chodzi mi o to że nic nie dają), a ta guma którą w niektórych miejscach "posmarowana" jest blacha bagażnika to spoiwo do blachy i jeszcze raz podkreśle, nie służy wygłuszeniu. Jeździłem wieloma współczesnymi autami i to jest jedno z najgłosniejszych aut. Na tylnej kanapie jak się usiądzie / to słychać wszystkie odgłosy z drogi
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.