Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2014, 20:54   #1
greyfoxx123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Różnice w wyposażeniu - Jaka wersja samochodu?

Witam. Ponad miesiąc temu zakupiłem używany samochód i teraz zaciekawiła mnie jedna rzecz - jaka jest to wersja Focusa? W dokumentach nic raczej o tym nie ma, wpisywałem również VIN na stronie Forda, ale było tam jedynie "Wersja:seria 40" oraz wyposażenie(które zostało dziwnie opisane, z błędami itd.).

Skąd ciekawość? Przejrzałem wszystkie Fordy Focusy MK2 na allegro/olx(łącznie z wersją po lifcie) i nie odnalazłem ani jednego samochodu z takim samym(lub lepszym) wyposażeniem, niż ten. Pamiętam, że w Top Gear pojawił się kilka razy taki focus, ale to nic dziwnego - oni biorą do testów zawsze najlepszy, jaki jest dostępny. Tylko pytanie - jak się nazywa taka wersja i co zostało przez pierwszego właściciela zmienione, dokupione, wyrzucone...? Nie wiem, czy wrzucać rzeczy, które już odkryłem(ciągle znajduję coś nowego), czy również te, które są podane na stronie... Może na razie te potwierdzone.

Podstawa:
Ford Focus MK2
Silnik: Benzyna 1.6 Duratec-16V Ti-VCT (115KM)
Rok produkcji: 2005
Nadwozie: Kombi

Wyposażenie:
-klimatronik dwustrefowy
-elektryczny szyberdach(tutaj "ciekawostka", bo nie było takowego ani w Top Gear, ani w żadnym na allegro)
-4 elektryczne szyby(w większości focusach na allegro tylne szyby są korbę)
-chrom. lusterko wsteczne (z auto-przyciemnieniem)
-elektryczne lusterka
-elektrycznie składane lusterka
-wszystkie szyby lekko przyciemnione
-ogrzewanie szyby przedniej
-schładzany schowek pasażera
-podłokietniki
-skórzane siedzenia
-6-strefowa automatyczna regulacja fotelem kierowcy
-podgrzewane fotele(przód)
-ręcznie regulowaną podpora lędźwiową(fotele)
-automatyczna wycieraczka szyby przedniej
-tylna wycieraczka
-automatyczne reflektory(włączanie na auto)
-czujniki parkowania
-Radio Sony z "bogatym" nagłośnieniem(osiem głośników) CD+mp3(te czarne ;p)
-sterowanie radiem przy kierownicy
-halogeny
-czujnik deszczu
-trójramienna kierownica ze srebrnymi dodatkami(czytałem, że ta kierownica nie współgra z tempomatem, więc trójramienna kierownica-brak tempomatu... Mi to nie przeszkadza, ładnie wygląda ;>)
-rozsuwana siatka oddzielająca bagażnik
-rozsuwane siatki na tylnych szybach

Kilka rzeczy mniej ważnych nie wymieniłem(które pojawiają się w większości samochodów lub nie wiem nawet, co to jest, a zostało wymienione z VIN, np. Air Curtain Restrnt LH, kurtyna powietrzna, mini-konsola górna - przy okazji ktoś mi może wyjaśnić), poza tym jakieś gniazdka, 3 lampki(przód, tył, bagażnik) itd. itp. Ktoś może powiedzieć "Po co wymieniłeś to wszystko" - otóż przejrzałem setki focusów i każda z tych rzeczy wymienionych pojawiała się lub nie, czyli nie jest to w 100% standardowe wyposażenie.


Ostatnio edytowane przez greyfoxx123 ; 28-08-2014 o 15:46
greyfoxx123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 21:40   #2
kamil8623
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Mi to wygląda na wersje Titanium + może coś poprzedni właściciel sam "dorabiał" w ASO albo na własną rękę, świadczyć o tym może np. ten elektryczny szyberdach. Ale to tylko moja subiektywna opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil8623 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 23:16   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Wersje wyposażeniowe bardzo różnią się zależnie od rynku na jaki są konfigurowane,podstawowe wersie takie jak ambiente,trend,econetic,ghia,titanium moą się różnić wyposażeniem zależnie od kraju jak i roku modelowego.Do tego mamy jeszcze pakiety takie jak silver ,gold,platinium,x.
zapewniam cię że widziałem na allegro wiele lepiej wyposażonych FF2 a i w tej chwili są dwa z szyberdachem(był wyposażeniem dodatkowym,oddzielnie płatnym do każdej z wersji) siedzenia z ceraty udającej skórę i składanie el lusterek też były dodatkowo płatne.Reszta wygląda na titanium
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:11   #4
greyfoxx123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Właśnie szukając coś o tym Gold, znalazłem MK2 FL(2008+)... z szybami na korbkę. Ogólnie, to gdy szukałem odpowiedniego samochodu do kupna, to(jak napisałem w pierwszym poście) przez kilka miesięcy przejrzałem setki samochodów i wszystkie focusy kombi, jakie się pojawiły. Wszystkie inne modele innych marek mało różniły się od siebie, np. taki opel vectra każdy samochód z jednego modelu wygląda tak samo, a focus? Focus jest dosłownie każdy inny. Ciężko się natknąć na dwa takie same focusy, z takim samym wyposażeniem(nie licząc tych w 100% podstawowym - takich jest dużo). Samo radio występuje chyba w 10 odmianach ;p

Po zaznaczeniu na allegro kilku opcji: szyberdach, skórzana tapicerka, podgrzewane fotele, parktronik, ilość samochodów maleje do... 4. 2 kombi, 1 hb, 1 kabriolet. Każdy poza tymi elementami i tak ma inne wyposażenie(w moim brakuje np. ksenonów) Myślę, że to może być Gold, wszystko ma identycznie + szyberdach(chyba nie wszystkie mają) oraz inne fotele. Takich foteli również nie znalazłem w żadnym innym, są jednolite, całe z jednego materiału, a w innych samochodach np. boki są skórzane, a na środku inny materiał "skóropodobny". Więc 1 właściciel chyba wziął titanium/gold i pozmieniał według własnego upodobania?
greyfoxx123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 10:15   #5
Intoksynator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2014
Model: Focus hatchback
Silnik: 1.6 Ti-Vct
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Re: Jaka wersja samochodu?

Hm, a u mnie to dopiero dziwnie wygląda.
Niby wersja to Titanium, ale jak na Titanium to coś jest za słabe to wyposażenie.
Jest tak:
-felgi aluminiowe 16'' 5 ramienne
-radio Sony bez zmieniarki
-klimatronik 2 strefowy
-6 poduszek powietrznych
-elektryka wszystkie szyby+lusterka
-kierownica skórzana
-halogeny
-czujnik deszczu
-chrom. lusterko wsteczne (z auto-przyciemnieniem)
-schładzany schowek
-podłokietniki
-automatyczne światła
-sterowanie radiem przy kierownicy
-ESP
Intoksynator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 10:23   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Awedług Ciebie co jeszcze powinno być?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 10:36   #7
Intoksynator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2014
Model: Focus hatchback
Silnik: 1.6 Ti-Vct
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Re: Jaka wersja samochodu?

Choćby podgrzewana przednia szyba
Intoksynator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 14:16   #8
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Tak to jest z naszymi Fordami Focusami - ilu klientów tyle wersji wyposażenia.
Nie wspomnę już o dodatkach i przeróbkach każdego z użytkowników - forumowiczów.
Mój FF KM2 juz nie ma wyposażenia standardowego na co wskazuje numer VIN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 14:39   #9
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Jaka wersja samochodu?

Moja Foka MK3 we Francji powstała na zamówienie firmy na bazie Trenda z GoldX, ale jak to przy zamawianiu większej ilości firmówek: tamto dodane, to wyrzucone itd..
Po VIN wyskakuje Seria 32 - Trend.

Jednak w polskim serwisie komputer oznacza go jako Titanium...
I na wszystkich fakturach z przeglądu okresowego, wymiany uszczelniacza półosi i sprzęgła ( felerna sprężyna docisku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) stoi jak byk wersja titanium LuL
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 29-08-2014 o 08:08
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 15:01   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Re: Jaka wersja samochodu?

Cytat:
Napisał Intoksynator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choćby podgrzewana przednia szyba
Na południe europy,hiszpania wlochy francja - nie montowana, większość titanium nie ma tempomaty ghia prawie wszystkie
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.