Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2014, 21:16   #1
kviatek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Witam

Znalazłem ciekawy obiekt moich zainteresowań
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ktoś pokusi się ocenę czy warto kupić

Pozdrawiam

kviatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2014, 21:25   #2
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Ogolnie moje ulubione ogłoszenie.

Wszystko porobione , kilka tysi wydaje, szczegolnie dopiero co na dwumase i sprzedaję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 11:51   #3
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Nie żebym bronił sprzedającego, ale kilka lat temu też sprzedawałem swojego Focusa. Kupiłem go za 18000, wsadziłem ponad 7000, a po niecałych 3 latach sprzedałem za 12000. Wymieniłem pół samochodu łącznie z dwumasą, sprzęgłem, olejem w skrzyni, dłuższą półosią, kompletem tarcz i klocków, zaworem na pompie wysokiego ciśnienia i szeregiem innych rzeczy. Jak podliczyłem wszystkie faktury to wyszła spora kwota. Stałem wtedy dość dobrze finansowo to się nie rozdrabniałem. Może w tym przypadku jest podobnie?
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 12:29   #4
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

A ja mam do sprzedania Focusa dla którego zastępstwo mam już od maja. Po tym jak już miałem go wystawiać padło sprzęgło w kompresorze klimatyzacji więc naprawa kompresora i wymiana paska osprzętu. Zaraz po tym wyskoczył check więc zrobiłem dolewkę eolysa. I teraz znowu mam checka, wygląda na to że pompa abs przestała domagać (jeszcze się za to nie zabrałem). Samochodem nie jeżdże od maja i tak leniwie się zbieram żeby to zrobić. Olać? No nie da się bo jak sprzedam z checkiem? Aha, dokładnie rok temu zrobiłem całą zawiechę z tyłu (2k plnów) i wymieniłem przednią szybę na orgyginał z podgrzewaniem bo stara była porysowana od drapania.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 14:23   #5
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie żebym bronił sprzedającego, ale kilka lat temu też sprzedawałem swojego Focusa. Kupiłem go za 18000, wsadziłem ponad 7000, a po niecałych 3 latach sprzedałem za 12000. Wymieniłem pół samochodu łącznie z dwumasą, sprzęgłem, olejem w skrzyni, dłuższą półosią, kompletem tarcz i klocków, zaworem na pompie wysokiego ciśnienia i szeregiem innych rzeczy. Jak podliczyłem wszystkie faktury to wyszła spora kwota. Stałem wtedy dość dobrze finansowo to się nie rozdrabniałem. Może w tym przypadku jest podobnie?
Tylko Ty piszesz o wydatkach z 3 lat. A on 2 miesiace temu zrobil dwumase i sprzedaje??

Nie mówie że nie ale nie chodzi mi o wartość tylko rok temu 3/4 wymienione, kolejna duża naprawa 2 miesiace. Jedynie że te 3/4 wymian to nie było dopiero co.

Jedno ogłoszenie też gość pisał wymienione i lista . Później się okazało że zmieniane 2 3 4 lat temu... to takie coś to konia obchodzi. nowe opony 4 letnie.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 17:40   #6
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Cytat:
Napisał wtomeks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko Ty piszesz o wydatkach z 3 lat. A on 2 miesiace temu zrobil dwumase i sprzedaje??
To miał nie robić i sprzedać?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 21:00   #7
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To miał nie robić i sprzedać?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie no u nas normalne że każdy przed sprzedaniem auta wszystko naprawia aby nowy własciciel był zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 21:32   #8
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Jeszcze kilka rzeczy rzuca mi się w oczy:

1. Na tylnych drzwiach znaczek "Ghia", a tapicerka zwykła materiałowa. "Ghia" powinna mieć ładny welur w środku.
2. Konsola środkowa powinna być wykończona taką ciemną imitacją jakby drewna, w dodatku na boczkach drzwiowych też taki pasek powinien być - tutaj tego nie ma.
3. Wersja "Ghia' ma na tylnej klapie srebrną listwę - tutaj jest plastikowa.

Czyżby sobie kolega sprzedający sam dokleił ten znaczek? Możliwe, jednak wersja "Ghia" ma klamki a la chrom w środku i tutaj faktycznie są. Ciekawe co tam z VIN-u byśmy wyczytali?
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 21:32   #9
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Przecież wiadomo, że wkładając w auto x pieniędzy nie odzyska się tej całej wartości ale może to przyśpieszyć sprzedaż auta. Z drugiej strony widzę po sobie ze wkładając w auto pieniądze chciałbym też więcej wziąć albo pojeździć trochę ale wtedy znów wyjdzie coś nowego i tak w kółko... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli auto jest droższe niż średnia to nie warto się zrażać tylko dobrze zweryfikować ogłoszenie bo może być uczciwe.

Ostatnio edytowane przez Marcin78 ; 19-08-2014 o 21:39
Marcin78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 21:40   #10
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę focus 1.8 tdci 2003

Cytat:
Napisał Marcin78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież wiadomo że wkładając w auto x pieniędzy nie odzyska się wszystkiego ale może to przyśpieszyć sprzedaż auta.
To prawda. Mojego Focusa kupił pierwszy klient, który podszedł na giełdzie do auta.
Cytat:
Napisał Marcin78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli auto jest droższe niż średnia to nie warto się zrażać tylko dobrze zweryfikować ogłoszenie bo może być uczciwe.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.