Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2014, 16:42   #1
pribina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM cDPF
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Montaż halogenów

Postanowiłem zamontować w swoim Focusie przednie światła przeciwmgielne. Przeczytałem kilka wątków na ten temat i pierwszą rzecz jaką chciałbym sprawdzić to czy mam odpowiednią instalację. Odkręciłem lampy i pod nimi znalazłem jakieś kostki elektryczne, które były zaizolowane i przymocowane do peszla z wiązką elektryczną. Czy są to kostki przeznaczone do montażu halogenów?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pribina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 16:59   #2
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Montaż halogenów

Tak, to wtyczka na żarówkę H8 do halogenów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 17:53   #3
pribina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM cDPF
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Re: Montaż halogenów

No to jest już jedna dobra nowinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam jeszcze pytanie odnośnie przełącznika świateł. W tej chwili mam standardowy przełącznik z regulacją wysokości lamp, który działa tak, że po przekręceniu kluczyka jak przełącznik jest w pozycji 0 to światła mijania automatycznie mi się zaświecają. Rozumiem, że powinienem kupić przełącznik taki jak mam (czyli z reg. reflektorów), który dodatkowo posiada obsługę halogenów. Czy po zmianie przełącznika nie stracę funkcji automatycznych świateł dziennych? Czy potrzebuję w tym wypadku kupić jakąś specjalną wersję przełącznika?
pribina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 18:19   #4
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Montaż halogenów

Nic nie stracisz, musisz tylko kupić wersję z polifta z czerwonym podświetleniem,
dodatkowo poszukałbym takiego z regulacją jasności podświetlenia zegarów.
__________________
Foka w biedzie co nie jedzie
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 18:54   #5
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Montaż halogenów

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poszukaj sobie takiego jak po prawej stronie, będziesz mógł ściemniać oświetlenie wnętrza.
Nie kupuj takiego z funkcją AUTO jak po lewej, z takim halogeny mi nie działały. Może był uszkodzony, albo nie działa poprawnie w aucie bez czujnika zmierzchu.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 21:00   #6
pribina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM cDPF
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Re: Montaż halogenów

Jaki P/N ma ten przełącznik po prawej w wersji z czerwonym podświetleniem (wersja po FL)?
pribina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 01:05   #7
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Montaż halogenów

7M5T 13A024 LA Możesz też szukać od Kugi, pasuje i każdy ma czerwone podświetlenie.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 08:44   #8
pribina
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90KM cDPF
Rocznik: 2010
Postów: 48
Domyślnie Re: Odp: Montaż halogenów

Cytat:
Napisał Smugg69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7M5T 13A024 LA Możesz też szukać od Kugi, pasuje i każdy ma czerwone podświetlenie.
Przeszukałem internet i numer 7M5T-13A024-LA ma przełącznik z reg. wysokości lamp oraz obsługą halogenów, ale jest bez regulacji podświetlenia. Ten przełącznik, o którym wspominałeś (na zdjęciu po prawej) to chyba 7M5T-13A024-AA.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samych lamp. O ile się nie myle to halogeny w Focusach po FL (te oryginalne) są produkcji Valeo. Widziałem, że w sprzedaży są dostępne halogeny produkcji Valeo, ale bez naklejki Forda. Czy są to dokładnie te same halogeny co Ford sprzedaje jako swoje prawie 3 razy drożej?
pribina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 09:27   #9
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Montaż halogenów

To dokładnie te same lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tutaj jest włącznik z Kugi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2014, 11:54   #10
arielzet
ford::average
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Ruda Śląska, Zabrze
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie

Witaj, ja właśnie jestem świeżo po montażu halogenów do polifta. A przełącznik jaki wrzuciłem to ten co po lewej z funkcja AUTO mimo że nie mam czujnika zmierzchu i działa w następujący sposób ze jak mam przelaczony na AUTO to światła działają jak w starym czyli załączaja sie dzienne na 70% mocy i startują po przekreceniu kluczyka. Generalnie różnica taka ze w starym było tak na pozycji 0. Jesli przelacze na światła mijania to świeca moca 100%. Z tym że tak jak kiedyś Tedi wspominał na AUTO nie zalaczysz halogenów.


==============
Wysłane z iPhone'a
arielzet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.