Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2014, 10:53   #1
seboxxx
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Kraków
Model: 1.2
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Słabe grzanie wnętrza

Witam mam mały problem z ogrzewaniem w aucie.

Gdy silnik się już nagrzeje a ja mam ustawione grzanie na full czuć ciepło ale słabe dodam że termostat jest nowy.

Pytanie moje odnosi się głównie do spraw związanych z rozbiórką ponieważ chciałem zdemontować cały panel z tymi pokrętłami bo one też coś chodzą ciężko(sprawdzić czy jakaś klapka się źle otwiera) oraz sprawdzić czy syfów nie ma przy nagrzewnicy i rurkach oraz jakiś zaworek czy nie jest zapieczony.
Mam również świece do grzania wody te dodatkowe i one są spalone ale czy to by była główna przyczyna(czy one nie mają grzać tylko w bardzo niskich temp??)

Brakuje mi odpowiedzi czy to jest trudne do zrobienia czy musze jechać z tym do mechanika,czy tylko na kanale da się wymontować np chlodnice do nagrzewnicy.
Przydały by mi sie jakieś schematy/instrukcje np to dego panelu jak to wykręcić itd.

Proszę mnie poprawić jeżeli idę złym tropem z góry dziękuje za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

seboxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 09:29   #2
mgrlutek
ford::beginner
 
Avatar mgrlutek
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi - 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 49
Domyślnie Odp: Słabe grzanie wnętrza

zamulona nagrzewnica, mozna prubowac czyscic albo odrazu wstawiac nowa co daje pewnosc 100% ze bedzie cieplo w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do samodzielnej wymiany znalazlem kiedys na forum wskazowki krok po kroku jak sie zabrac za wyjecie nagrzewnicy (nie pamietam czy tutaj) dobrze poszukaj w sieci bo napewno jest dokladny opis

Ostatnio edytowane przez mgrlutek ; 26-02-2014 o 09:32
mgrlutek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 13:56   #3
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Słabe grzanie wnętrza

tez stawiam na nagrzewnice lub zaworek co ja otwiera , swiece w podgrzewaczu grzeja tylko chyba do 60* i to jaktemp powietrza jest nizsza niz 4* i tez steruje nimi komp i w zaleznosci wlacza ich liczbe- 1,2 lub 3 . Jak wskazowka od temp. silnika stoi pionowo, to swiece nic niue maja do sloabego grzania.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 14:46   #4
koglichmoglich
ford::amateur
 
Avatar koglichmoglich
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Zawiercie, Kraków, Grójec
Model: Ford Focus Mk1 Ambiente
Silnik: 1.6 l ZETEC-SE 16V
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Słabe grzanie wnętrza

W dieslu w małym obiegu jest zawór co dopuszcza wodę do nagrzewnicy? U mnie nie ma. Można zobaczyć czy waż od powrotu z nagrzewnicy jest gorący gdy silnik osiągnie temperaturę - jak nie to faktycznie nagrzewnica zamulona albo gdzieś krućce przy przewodach.

Jeżeli wąż jest gorący to może być wina przepustnicy od powietrza.
koglichmoglich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 10:19   #5
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Słabe grzanie wnętrza

Ja kiedyś wogóle nie miałem płynu chłodzącego (wyciekł) i to było przyczyną braku ciepłego nawiewu.
mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2014, 19:21   #6
seboxxx
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Kraków
Model: 1.2
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Słabe grzanie wnętrza

Wielkie dzięki nie będę się bawił w odmulanie bo słyszałem że to załatwia sprawe tylko na krótki czas spr ceny i za 100 można kupić juz (do tego czuję troche tego plynu w nawiewie myślę że ją przeżarło już stara jest) tylko że nie znalazłem jeszcze tej instrukcji krok po kroku jak się zabrać do jej wymiany ale to utworzę nowy temat może ktoś będzie wiedział wielkie dzięki za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
seboxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.