Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2014, 22:35   #1
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Angry Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Witam.

Panowie, pomóżcie mi ustalić, kto jest winny awarii w moim psikusie. Miesiąc temu zrobiłem kompletne hamulce tył. Nowe bębny, bebechy, przewody, płyn. 1000zł pooszłooooo się walić. Dzisiaj przyjeżdżam na przegląd(15km około, trasa+miasto) i po sprawdzeniu hamulców na rolkach, gościu włazi pod auto i mówi, że cylinderek leje, patrzę, faktycznie, bo koło mokre. Zdziwiłem się, bo wyjeżdżając z domu nic nie widziałem, hamulce też nie zmieniły działania. Podjechałem do gościa, który robił mi hamulce, niestety dopiero jutro obejrzy samochód. Do domu wróciłem już bez hamulców i z płynem poniżej minimum. Dolałem z 200ml, bo tyle miałem i jakoś się jutro doturlam. Mechanik ma mi to zrobić na gwarancji i w sumie na początku obstawiałem jego błąd(hamulce mają najechane z 200-250km), ale im dłużej myślę, tym bardziej zastanawiam się, czy to nie wina diagnosty. Czy jednoczesne wciśnięcie hamulca roboczego u awaryjnego na rolkach, może doprowadzić do takiej awarii ? Wujowi w seicento tak hamulce załatwili...

Proszę o sugestie, od kogo egzekwować naprawę, bo ja ani złotówki już nie dopłacę. Auto miałem sprawne, póki nie trafiło na rolki.

Pozdrawiam.

__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 25-02-2014 o 07:29
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 23:42   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Ty hamowałeś delikatnie, diagnosta z pełną mocą i cylinderek puścił.
Gorzej gdyby stało się to podczas nagłego hamowania w trasie.
Wg mnie , wina mechanika , ponieważ hamulce mają wytrzymać pełną moc hamowania.
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 07:02   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

jak leci z cylinderka to może być wada fabryczna, ewentualnie nie dokręcił albo przewodu albo odpowietrznika, innej opcji tam nie ma zepsuc
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 13:28   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Wyszło na to, że mechanicy źle dokręcili odpowietrznik. Przy gwałtownym hamowaniu na rolkach nie wytrzymał i polał się płyn. Dzisiaj dojechałem do warsztatu z duszą na ramieniu, nie miałem w ogóle hamulców(poza ręcznym oczywiście),nikomu nie życzę takiej przygody. Naprawa dobyła się w ramach gwarancji, wszystko oczyścili, dokręcili, sprawdzili, odpowietrzyli, wlali nowy płyn. Mechanik powiedział, że dobrze, że niedopatrzenie wyszło na rolkach, a nie np na pasach przed szkołą, bo mógłbym po prostu nie wyhamować.Mam nadzieję, że to koniec cyrków z hamulcami.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 13:56   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

fajnego masz mechanika, zobacz czy koła dokręcone jeśli je sciągał
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 14:27   #6
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Byłem przy naprawie, widziałem dokładnie co robili. A nie dokręcił praktykant, przynajmniej tak wynika z formularza naprawy, sam też przyznał, że chyba on zajmował się autem. Raz jedyny robiłem w tym warsztacie i mam za swoje. Trzeba było poczekać tydzień na swojego zaufanego mechanika.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 14:31   #7
kon146
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk2 / Insignia / Astra II
Silnik: 1.8 TD / 2.0 CDTI / 1.4 16v
Rocznik: 1999 / 2012 / 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Mi kiedyś w Uno koła nie dokrecili, dobrze że szybko nie jechałem bo zaczęło bić a jak się zatrzymałem odpadło.
__________________
http://img.userbars.pl/184/36634.png

No sorry, taki mamy klimat..
kon146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 15:48   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

praktykantowi dać hamulce robić... porażka... to samo jest w ASO - jeden mistrz i 30 praktykantów
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 16:07   #9
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

Ja rozumiem, że oni też muszą się gdzieś uczyć, ale cholera, taki błąd ? Takie niedopatrzenie ? Przecież mogłem kogoś zabić... Hamulce to nie jakaś pierdółka, że można sobie tu nie dokręcić, a tam nie przykleić... I tak jutro jadę do swojego mechanika na dokładne oględziny hamulców, tak na wszelki wypadek, koło też byłem sprawdzić, bo niby wszystko kontrolowałem, ale kto ich tam wie.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 17:07   #10
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Cylinderek puszcza płyn hamulcowy, brak hamulca. Kto winny usterki ?

w focusie uklad hamulcowy jest 2 obwodowy na krzyz, w razie awari jednego ukladu drugi dziala i nadal hamuje. To ze nie miales hamulcow to po prostu plyn Ci wylecial.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.