Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2007, 18:24   #1
dzoni1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: wrocław
Postów: 6
Domyślnie metaliczny stuk w focusie

witam,
Mam focusika 1.8 tddi 90 KM.Przy wyłączaniu silnika słychać metaliczny stuk. Czy miał ktoś podobny problem? Znajomy twierdzi że jest to pierwszy objaw defektu sprzęgła. Czy to możliwe? Podobno nie jest to tania zabawa.

dzoni1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2007, 18:36   #2
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

rowniez moze to byc rozrusznik najlepiej odkrecic go izobaczyc czy sa w nim opilki
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 14:55   #3
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

nie wiem czy o tym samym stuku mówimy - taki nie za głośny, czasem go słychać, czasem nie - miałem to przez jakiś czas (ok 2 lata temu może przez rok) ale do tej pory nie wiem co to było - ostatnio chyba nie słyszałem żeby coś stukało....
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2007, 17:40   #4
dzoni1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: wrocław
Postów: 6
Domyślnie koło zamachowe ???

moze to by raczej wina kola zamachowego. CZy chodzi ci o koło wielomasowe? czy już to przerabiałeś? Jle to kosztuje? jakie mogą być konsekwecnje jak bym to na razie olał? :fcp19 (kasa) :fcp11 . Mam jeszcze inne objawy: jadąc na wolnych obrotach na jedynce (bez gazu) słychać nieprzyjemne brzęczenie, czy to też objaw koła wielomasowego? Daj znać :fcp4 .
Pozdrowionka.
dzoni1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2007, 13:04   #5
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

nie mam pozostałych objawów o których piszesz. Koło wielomasowe dotyczy dopiero silników TDCi - w naszych jest jakieś zwykłe i nie słyszałem żeby ktoś kiedykolwiek z tym miał problem. Nic nie wymieniałem i chyba samo przeszło - może się dotarło/przetarło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - przez niecały rok zrobiłem ostatnio ok. 40kkm.....
Jeśli tak jak pisze jesteś z Wrocka jak i ja to sie możemy spiknąć w celach odsłuchowych i porównawczych w wolnej chwili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....
Pozdrawiam
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2007, 17:01   #6
paszka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie

miałem podobny problem - skończyło sie na wymianie rozrusznika (Focus tdci 2003)
paszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2007, 19:23   #7
dzoni1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: wrocław
Postów: 6
Domyślnie

no ale czy rozrusznik hałasuje przy wyłączeniu silnika?
dzoni1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.