Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2014, 16:56   #1
Escape-Fun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2014
Model: Escape
Silnik: 3.0 V6 24V 203KM 2WD
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Witam szanownych forumowiczów i nielicznych właścicieli Forda Escape 3.0 V6 24V 203KM z ASBGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rok 2003. Stałem się właścicielem tego dość uroczego auta na dużych kołach. Szukam paru porad od osób, które już dłużej jeżdżą tym autem lub Fordem Maverick 3.0 V6 24V z ASB.

Kupując spodziewałem się spalania dwa razy takiego jak w osobówce ale chyba za mocno sugerowałem się informacjami z Autocentrum i danymi sprzedających na Autoscout24.pl. Otóż auto w moich rękach pali teraz 22-24 l benzyny na 100 km, dodam, że podłączony komputer nie wskazuje żadnych błędów, auto pracuje równo, nogę mam raczej lekką jeżdżę od 60 km/h do maks prędkość do 120 km/h obroty pomiędzy 1500 a 3000 przy załączonym OVERDRIVE a przy wyłączonym (żółta kontrolka świeci) 2000-3500 obrotów. Czuć zmiany biegów znaczy nie szarpie ale da się to wyczuć tylko czy w pełnym zakresie??.

Napiszcie czy to jest normalne spalanie w zimie czy może ja nie umiem jeździć z automatyczną skrzynią nie wiem może za mało wciskam gaz..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auto nie zmienia biegów i zasuwam na 2-ójce..??

Drugi temat to czy za dobre LPG w tkz. rozsądnych pieniądzach dobrze się spisze zestaw:

STAG 300-4 ISA2
reduktor: GUTNER/GU2
wtryski: HANA200 x 6

Bardzo proszę o knstruktywne wypowiedzi, kupując auto i tak jak pisze wyżej nie spodziewałem się spalania 6-10 l PB ale 24 l/100 to chyba za dużo??


Ostatnio edytowane przez Escape-Fun ; 28-01-2014 o 17:00
Escape-Fun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 18:02   #2
Escape-Fun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2014
Model: Escape
Silnik: 3.0 V6 24V 203KM 2WD
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Co do spalania znalazłem odpowiedź była banalna otóż licznik od zatankowania pokazywał 100 ale MIL bo auto jest z hameryki ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dałem się na to złapać jak dziecko heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli zmienia to postać rzeczy auto pali ok 13-14 l/100km więc nie ma tragedii. Co do gazu chętnie przyjmę porady
Escape-Fun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 19:01   #3
Robek46
ford::beginner
 
Avatar Robek46
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Błonie/Warszawa
Model: Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Cześć też mam takiego Escape jak ty V6 3.0 2003 rok ale z gazem. Co do PB to nie wiem ile pali bo śmigam na gazie a podtlenku pali jakieś 13-14 litrów. Podeślij zdjęcia samochodu.
Robek46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 19:17   #4
Escape-Fun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2014
Model: Escape
Silnik: 3.0 V6 24V 203KM 2WD
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Cytat:
Napisał Robek46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć też mam takiego Escape jak ty V6 3.0 2003 rok ale z gazem. Co do PB to nie wiem ile pali bo śmigam na gazie a podtlenku pali jakieś 13-14 litrów. Podeślij zdjęcia samochodu.
A ile spala ci gazu i jaką masz instalację jakie podzespoły?

Fajnie, że grono posiadaczy tego jakby nie mówić fajnego auta rośnie ale na zlot to chyba będzie nas za mało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

teraz jak już wiem, że 100 na liczniku to 100 mil a nie km hehGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jeszcze bardziej go lobię. No cóż to moje pierwsze auto z hemeryki i nie załapałem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I spanikowałem że pali 22-24 na 100km. Panika odcięła rozum powodując złość na nowy nabytek... a trzeba było trochę się uspokoić i pomyśleć

Ostatnio edytowane przez Escape-Fun ; 28-01-2014 o 19:20
Escape-Fun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 08:31   #5
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,729
Domyślnie Odp: Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Wprawdzie nie mam Escape, ale mam 3.0 V6, które jest łudząco podobne (jeśli nie to samo) do Waszych silników.

U mnie pracuje BRC P&D z największym dostępnym reduktorem pojedynczym, żółtymi wtryskami BRC i butlą, do której wchodzą 42 litry. Po czterech latach padł jedynie wielozawór w butli (koszt z wymianą 350 zł). A tak to tylko filtry zmieniam i czasem na kalibrację podjadę jak coś zmienię w silniku (świece, przewody, cewka, czyszczenie przepustnicy, katy itp.)

Spalanie przy 150 km/h na autostradzie to 13l/100km, w mieście jakieś 17l/100km.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 14:42   #6
Fordzixx
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Gdansk
Model: Fiesta
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Escape 3.0 V6 24V Jakie LPG

Takie spalanie w tym modelu, szczególnie zimą to norma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przynajmniej tak mówi wujek Google Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jeszcze na Escape mnie nie stać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale kiedyś będzie i zrobimy zlocik, zobaczycie!
Fordzixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.