Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 11:58   #1
majuszt
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Witam wszystkich,

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzony interfejs do mojego modelu, nie znalazłem wątku dot. dokładnie tego silnika (Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM), a ponoć różnie to bywa.

Czy np taki mógłby być:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ??

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka Check Engine, chciałbym dowiedzieć się w czym problem i ewentualnie ją skasować.

Dodam, że nigdy nie używałem żadnego interfejsu diagnostycznego, dobrze byłoby, gdyby działało od razu (bez dodatkowych zabaw, modyfikacji itp), a software dodawany gratis przez sprzedawcę był wystarczający.

Z góry dziękuję.

majuszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 15:20   #2
piters619
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-08-2012
Model: focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna automat
Rocznik: 2015
Postów: 68
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Mi wywalało check engine jak cewka padała.A nie lepiej usunąć przyczynę niż kasować błąd?
piters619 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 16:02   #3
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

No ale żeby ją usunąć to trzeba by najpierw wiedzieć w czym rzecz, więc interfejs do odczytania jak najbardziej się przyda. Ponoć interfejsy tego sprzedawcy są godne polecenia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do samego odczytu błędów i ich kasowania powinno wystarczyć.

Ostatnio edytowane przez Mooomin ; 04-01-2014 o 16:07
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 08:27   #4
majuszt
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Cytat:
Napisał piters619 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi wywalało check engine jak cewka padała.A nie lepiej usunąć przyczynę niż kasować błąd?
Oczywiście, że usunę przyczynę, ale wpierw chciałbym móc sam szybko i bez wydawania po 30-50PLN każdorazowo dowiedzieć się w czym problem.

Cytat:
Napisał Mooomin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale żeby ją usunąć to trzeba by najpierw wiedzieć w czym rzecz, więc interfejs do odczytania jak najbardziej się przyda. Ponoć interfejsy tego sprzedawcy są godne polecenia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do samego odczytu błędów i ich kasowania powinno wystarczyć.
Wygląda ok, choć miałem nadzieję znaleźć coś w okolicy ~50PLN, jest tego cała masa na Alle, tylko nie mam pojęcia czy zadziałają, jeśli nie znajdzie się nic sprawdzonego taniej, to pewnie wezmę ten, dzięki!
majuszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 11:04   #5
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Możesz znaleźć u tego sprzedawcy sam kabel/moduł Bluetooth, a wykorzystać jakieś darmowe oprogramowanie. Kosztuje wtedy chyba koło 65PLN.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 12:13   #6
michup5
ford::average
 
Avatar michup5
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Zetec-SE 100KM Magnum Grey Metallic
Rocznik: 2004
Postów: 106
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Polecam ten niebieski Vgate. Lata ze wszystkimi benzynami forda bez problemu. Sam korzystam, chociaż mam zwykłą 1.6 PB, ale Ti- Vct dużo przecież się nie różni.

Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wszystkie DTC jakimkolwiek programem sobie odczytasz. Aa i co ważne, działa z ElmConfigiem, więc będziesz mógł sobie dodatkowe bajery uruchomić takie jak chwilowe spalanie (o ile masz komputer pokładowy) i czujnik poziomu płynu w spryskiwaczach (o ile masz taki zbiornik z czujnikiem). A z darmowych, dobrych programów diagnostycznych polecam Forscana, który również z powyższym sprzętem współpracuje.

Ostatnio edytowane przez michup5 ; 06-01-2014 o 12:18
michup5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 13:39   #7
kalaschny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprawdzony interfejs diagnostyczny ELM327 do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM (2006r)

Również zamówiłem sobie tego vgate...niestety na razie nic nie mogę powiedzieć więcej bo jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę, która powinna dojść na tygodniu.

W razie jakiegoś nie działania mogę zwrócić do 10 dni według zapewnień sprzedawcy.

Od strony programowej już się "przyszykowałem" i zaciągnąłem forscana, elmconfiga i elm ffII, do tego sporo programów przyjdzie na płycie od sprzedawcy.
Pozdrawiam.
kalaschny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.