Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2013, 19:46   #1
kristof^
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

Witam
rok temu kupiłem używaną foczkę 1.6 benzyna 90tyś km. Wszystko było ok ale jakiś tydzień temu zauważyłem następujące objawy:

1. jadąc przy wciśniętym pedale gazu nic się nie działo normalna praca silnika,
2. po zdjęciu nogi z gazu (cały czas jada na biegu) słychać było naprawdę delikatne piszczenie.
3. podczas tej samej jazdy po jakimś czasie piszczenie ustało (spokojna jazda autostradą ok 110 do 120 km/h)
4. zjechawszy z autostrady na drugich z kolei światłach po zmianie na zielone nie umiałem wbić biegu, udało się dopiero za 4/5 razem (wciskając i puszczając sprzęgło). Wydaję mi się że próbowałem wbić również 2 bieg ale ponieważ za mną już się gorączkowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robiłem to szybko i automatycznie i próby z wbiciem 2 nie jestem do końca pewny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
5. piszczenie przy hamowaniu silnikiem ustało natomiast słychać bardzo delikatne szumy / terkotanie przy pracy na biegu jałowym. Jak wcisnę sprzęgło do oporu powyższe dźwięki zanikają, puszczę znowu wracają.
6. ostatnio sprawdziłem sprzęgło zgodnie z opisem w poradniku użytkownika wydawnictwa WKŁ: na ręcznym, 3 bieg, odpuszczanie sprzęgła i trochę gazu - powinien zgasnąc w 1/4 wysokości pedału. U mnie niestety nie zgasnął a odpuściłem już ze 3/4 wysokości. Zrobiłem również test prawidłowego rozłączania wg tej samej książki: silnik na biegu jałowym, wcisnąć sprzęgło, odczekać 3 sek, wrzucić wsteczny. wsteczny wskoczył jak na mój gust normalnie, był malutki delikatny odgłos ale wydaje mi się że nic alarmującego co w książce jest opisywane jako skrobanie.

Z góry dzięki za pomoc
ps znalazłem podobny temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale tam piszą że po rozgrzaniu. U mnie jest to już na zimnym silniku, zaraz po uruchomieniu

kristof^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 19:53   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

Pewnie sucha skrzynia, zgubiłeś olej. Jeżeli naprawdę, to nalanie oleju już nie pomoże.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 20:08   #3
kristof^
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

jest możliwe że zgubiłem olej bezwiednie?
nigdy nie zauważyłem żadnego wycieku pod silnikiem, a w lipcu na przeglądzie diagnosta mówił ze pod silnikiem sucho
kristof^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 20:36   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

Sprawdzić nie zaszkodzi czy jest olej w skrzyni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 22:22   #5
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

Obstawiam łożysko oporowy na sprzęgle. Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła hałas ustaje to jest objaw łożyska.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 08:15   #6
kristof^
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: szumy/terkotanie z okolicy skrzyni biegów

Dodatkowe sprawdzenia jakie przeprowadziłem po sugestii jednego z Forumowiczów:

1. na zgaszonym, zimnym silniku, biegi bez problemu wchodzą i się zmieniają.
2. na odpalonym silniku, wciśnięte sprzęgło i delikatnie wrzucana 1 samochód stoi.
3. jeśli chodzi o sprawdzenie wycieków, to nie mam niestety jak sprawdzić dokładnie ale pod samochodem nic nie zauważyłem po 2 dniach stania. Dzisiaj jak mi się uda to podjadę sprawdzić poziom oleju w skrzynce.


Byłem sprawdzić olej w skrzyni, ale mechanik powiedział mi że nie mam się czym martwić, bo jakbym miał mało oleju to skrzynia chodziła by głośniej przy większych obrotach. Ten sam mechanik oraz dwóch innych ( w tym jeden z ASO) obstawiają łożysko w wysprzęgliku i mówią że spokojnie jeszcze może się okazać że pojeżdżę ze 2 lata i po prostu zacznie być coraz głośniej słyszalne.
Na razie temat uważam za zamkniętym. Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowane przez kristof^ ; 02-01-2014 o 06:58
kristof^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.