Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2013, 20:29   #1
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Cześć,
fokus z 1999r, 1.8 TDDI. Problem oto taki, że... Po zimnej nocy (generalnie im zimniej tym gorzej) mam problem z wrzuceniem biegu z jedynki na dwójke po ruszeniu. Po jakimś czasie (przejechaniu tych 3-4 km jest już ok - chociaż mogłoby być lepiej). jak stoje to biegi wchodza okej, chociaż sposób wrzucania dwójki jest "specyficzny" bo chodzi inaczej, ciężej od wszystkich. Samochód mam czerwca 2013 roku i nie wiem czy olej w skrzyni był zmieniany. Jako, że nie jestem zbytnio bogaty chciałbym unikąć niepotrzebnych wydatków, które sie na nic nie zdadzą (oczywiscie jeżeli trzeba będzie - trudno, ale chciałbym minimalizować).

Coś tam wyczytałem w internecie, że chodzi o synchronizator czyli o kosztowną sprawę, ale może Wy, drodzy forumowicze pomożecie coś tym zakresie, nim dojdzie do wymiany całej skrzyni...

Pozdr

patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 22:03   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

olej mozesz wymienic , bo nie wiadomo co masz tam zalane , wchodzi 2,6 litra 75W90 pelen syntetyk , a moze byc i tak ze juz synchronizator 2 go bieggu jest slabszy i wymiana niewiele pomoze.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 07:24   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

i olej koniecznie oryginal zalej bo inne odpowiednigi-czasami robią rozne problemy z wrzucaniem biegów. ale jesli wymiana oleju nie pomoze to bedzie najprawdopodobniej synchronizator-pod warunkiem ze linki są ok ustawione.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 08:09   #4
sargon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 40
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Moja rada na początek - wrzucaj dwójke z wyższej predkosci obrotowej tj min 3 tyś obrotów
sargon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 20:53   #5
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Dzięki za odpowiedź, Panowie. W przyszłym tyg. mam nadzieje umówić się z mechanikiem i w pierwszej kolejności wymienie olej i ew. przesmaruje się co tam trzeba. Jak się na nic to nie zda, to trudno - pogodzę się z tym. Ponoć to już taka przypadłość, w sumie skrzynia swoje lata ma.

Co do tych obrotów sargon - niestety, niewiele pomaga, ale dzięki.
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 21:26   #6
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Nie wiem kolego czy ta wymiana oleju to dobry pomysł, bo jeśli pada synchronizator to nic to nie pomoże tylko pieniądze w błoto, teraz 2-ka potem i 4-ka poleci. A koszty oleju nie są małe i częściej po wymianie jest gorzej niż przed. Lepiej poszukać drugiej skrzyni w dobrym stanie. Naprawa tej to tez średnio opłacalna, bo szybko dojdziesz do ceny używki, a co do jej skuteczności również jest różnie - swój przebieg już ma.
Najczęściej mechanik starannie zbiera olej i wlewa z powrotem plus uzupełnienie niż całkowicie wymienia.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 02:37   #7
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

ja mam zalane valvoline olejem i jest okej , przed wymiana tez gorzej 2 wchodzila , po wymianie jest troszke lepiej , przebiegu niecale 150 tys pewnego od nowosci . Jezdzilem roznymi fordami i w innych tez byly problemy z tym 2 biegiem zarowno w mondeo jak i w transicie. szczegolnie na zimnym
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 07:59   #8
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Mam FF II 2.0 kelkota skrzynia 6 biegowa. Dokładnie ten sam objaw. Biegi wchodzą ciężko u mnie 1 i 2. 2 bieg to już szczególnie ciężko. Dodatkowo skrzynia (raczej lewarek) strasznie mi skrzypi. Walczę z tym prawie rok wcześniej pomagało jak raz na jakiś czas jak zdejmowałem mieszek i popsikałem smarem teflonowym w sprayu lub WD40 tą kulkę i poruszałem lewarkiem w każdą stronę żeby się smar rozsmarował i jakieś inne widoczne sprężynki teraz nie reaguje na nic. Co będzie jak przyjdą mrozy po -10 i więcej?
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 08:02   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

a jaka moze byc przyczyna tego, że na nowym ( oryginalnym zaznaczam ) oleju jezdzi gorzej niz na starym ?

oczywiscie wierze w to, bo sam we fiacie to przerabiałem, ale co ? nowy olej nie jest wyrobiony ? ma lepsze właściwości płuczące ? stary żżył się z synchro ?

ciężko to uzasadnić logicznie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 08:06   #10
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Niemożność wrzucenia dwójki po ruszeniu

Dodam że olej mam z lutego bo wtedy padł wysprzęglik i przy okazji wymieniłem olej a oryginalny przebieg też nie jakiś mega wielki bo 160 tyś.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.