Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2013, 07:33   #1
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Ciężkie odpalanie po nocy

Witam Panowie.
Panowie proszę jedynie o w miarę fachowe odpowiedzi.
Za odpowiedzi typu: "temat był wałkowany-poszukaj" dziękuję, skoro zakładam nowy temat to znaczy ze nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi.

Mam pewien problem sprawa dotyczy porannego odpalania mojego focusa silnik 1,8 tddi 90KM. Dodam ze później odpalanie po godzinie dwóch tego objawu nie ma silnik pali od "przysłowiowego strzała"
Po przeczytaniu kilku postów i wyczytaniu w nich o podobnych problemach zabrałem się za niewielkie modyfikacje.

Może od początku problem polega na trochę dłuższym paleniu po nocy, silnik żeby załapał musi przynajmniej ze 4-6 razy obrócić, po tym jak zapali to pięknie cyka. silnik pracuje równo, nie szarpie, obroty tak z 900 na min, przyspiesza, jest zrywne czuć ten moment obrotowy w/g wszystko jak najbardziej OK.

TYLKO ODPALANIE MNIE DENERWUJE

Po odpaleniu jedynie niewielka chmurka z tyłu ( ale jak wyczytałem może to być jedynie para powstałe podczas nagrzania), później już tylko normalne zachowania co do kopcenia diesla podczas eksploatacji.

1. Co do przyczyn złego odpalania wyczytałem ze może się cofać paliwo u mnie to zauważyłem po wymianie filtra paliwa, powietrze szło na jednej z tych "króćców", więc wymieniłem przewody na dojściu do filtra i ten między pompa a filtrem oraz założyłem zaworek od cofania paliwa. ( oczywiście przewody gumowe zbrojone z opaskami), czy po tych czynnościach możne być jeszcze układ zapowietrzony lub schodzić paliwo ponoć w pompie jest jakiś zaworek zabezpieczający układ przed cofaniem paliwa i on może być winowajcą

2. Sprawdziłem cały układ świec ( zakupiłem i wkręciłem nowe świece BERU, wymieniłem przekaźnik, założyłem nowy czujnik temp wody/głowicy, prąd na świecach jest).
Zauważyłem pewna zależność, np jak dwa razy przekręcę kluczyk to lepiej odpali też z problemem ale już mniejszym.

Jednym słowem zrobiłem wszystko co może ratować budżet, bez wchodzenia we wtryski i pompę.

Panowie moje pytanie czy takie odpalanie to norma w tym silniku i czy może być gorzej w większe mrozy ( szczerze miałem wcześniej benzyniaki opla 2.0 16V i alfę 3.0 V6 i podobnie kręcił ale wiadomo benzyna zawsze w końcu załapie a z dieslem już różnie bywa).

Ewentualnie prosiłbym o jakieś wskazówki gdzie jeszcze możne leżeć problem.
A pytam bo codziennie wożę dziecko i dojeżdżam do pracy, a nie chciałbym mieć później większych problemów z tym odpalaniem.

tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 07:44   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

sprawdź akumulator, może się kończyć,być lekko niedoładowany i jak zimny to brakuje mi tych kilku amperów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuj doładować przez noc i rano na świeżym, ciepłym zapalić auto...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 07:55   #3
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

witam. no powiem szczerze że o tym nie pomyślałem.
dzięki za podpowiedź.
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:03   #4
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

Diesel potrzebuje dużo prądu na rozruch i pomimo że aku prąd ma bo przecież kręci to może go być już po prostu za mało i dlatego nie może złapać. Spróbuj na innym aku i zobaczysz jak będzie.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:04   #5
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

teraz jak tak siedzę to nasunął mi sie jeszcze jedno pytanie.

Gdyby świece nie działały jak powinny to czy po odpaleniu byłaby jakaś różnica w pracy, np nierówna praca, szarpałoby silnikiem.
Dodam ze po odpaleniu jak pisałem wcześniej silniczek pięknie chodzi nie szarpie żadnych złych objawów.
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:10   #6
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

załóż nowe porządne świece żarowe
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:11   #7
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

No jak by świece nie grzały(ale mówisz że sprawdzałeś i wymieniałeś) to może trochę nierówno chodzić przez chwilę i biały dym puszczać.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:31   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

Cytat:
Napisał tomek19830519 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby świece nie działały jak powinny to czy po odpaleniu byłaby jakaś różnica w pracy, np nierówna praca, szarpałoby silnikiem.
to by była nierówna praca silnika na zimnym

biały dym nic do tego nie ma, to tylko para wodna skroplona w wydechu a następnie "wydmuchana" ponownie się skrapla w zimnym powietrzu
no chyba że ciągnie płyn chłodniczy...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:36   #9
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

Jak świece są spalone to tego dymu po odpaleniu jest znacznie więcej niż normalnie.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:47   #10
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Ciężkie odpalanie po nocy

Cytat:
Napisał janek001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
załóż nowe porządne świece żarowe
co do świece to są nowe mają 2 miesiące zakupiłem je i są z górnej półki fimy BERU wiec chyba są porządne

Bump:
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jak by świece nie grzały(ale mówisz że sprawdzałeś i wymieniałeś) to może trochę nierówno chodzić przez chwilę i biały dym puszczać.
tak jak pisałem wcześniej żadnej nierównej pracy po odpaleni silniczek równiuteńko pracuje nie faluje nie "rzuca nim " chodzi jak zegarek "przysłowiowy"

co do białego dymu to dosłownie chwila wyrzuci co w nim siedzi i nic więcej.

z waszych wypowiedzi faktycznie zaczynam zastanawiać się na akumulatorem niby na wskaźniku mam zielone pole czyli naładowany,ale dostosuje się do waszych wskazówek.

kiedyś czytałem ze w tym silniku tez duże ma znaczenie stan rozrusznika czy to też prawda?
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.