Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2013, 19:35   #1
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Wybór paliwa

Cześć,
Powiedzcie mi, którą stacje paliw polecacie?-jaką rope.

Ja tankowałem na lotosie DYNAMICA, tylko skąd mam wiedziec, że teraz, gdy już jest zima, dają oni ropę na zime.

Wiem, że dużo osób zachwyca się STATOILem, nie wspomne o SHELLu

Druga sprawa jezdze ostatnio na rezerwie czy przez to moge mieć problemy z odpalaniem?

-ile powinno znajdowac się minimum paliwa

i czy dodajecie jakieś środki do paliwa czy to zbędne, jak tak to jakie.

dzięki.


Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 27-11-2013 o 19:46
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 20:00   #2
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Powiedzcie mi, którą stacje paliw polecacie?-jaką rope.

Ja tankowałem na lotosie DYNAMICA, tylko skąd mam wiedziec, że teraz, gdy już jest zima, dają oni ropę na zime.

Wiem, że dużo osób zachwyca się STATOILem, nie wspomne o SHELLu

Druga sprawa jezdze ostatnio na rezerwie czy przez to moge mieć problemy z odpalaniem?

-ile powinno znajdowac się minimum paliwa

i czy dodajecie jakieś środki do paliwa czy to zbędne, jak tak to jakie.

dzięki.
Wczoraj tankowałem na statoil-u,i maja już zwykłą zimową,a DieselGold arktyczny. Nawet na pistoletach oznaczone.
Na rezerwie nie wolno jeździć nigdy,a już zwłaszcza zimą(minimum 0,5 zbiornika)
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 20:06   #3
Kristopher 8946
ford::average
 
Avatar Kristopher 8946
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Chorzele
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 77
Domyślnie Re: Wybór paliwa

Orlen-VERVA ;-)
Kristopher 8946 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 20:11   #4
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Przeciez wszystkie paliwa są z ORLENu i LOTOSu podobno tylko V-power jest z zagranicy.

No ja tanktuje na lotosie i piszę "dynamic" a te ciaproki w kasie na stacji pewnie będą wiedziały tyle, co ja czy zimowe czy nie.

ps a ten dieselgold arktyczny ze statoila jest do - 32 tyle samo co DYNAMIC.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 00:06   #5
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tankowałem na lotosie DYNAMICA, tylko skąd mam wiedziec, że teraz, gdy już jest zima, dają oni ropę na zime.
Stąd, że od 16 listopada do końca lutego każda stacja paliw powinna sprzedać Ci zimowy olej napędowy, bo do tego jest zobligowana. Jest jeszcze kwestia uczciwości danej stacji.
Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa jezdze ostatnio na rezerwie czy przez to moge mieć problemy z odpalaniem?
Notoryczna jazda na rezerwie na pewno nie jest wskazana i powinno się raczej tego unikać - zwłaszcza w okresie zimowym.
Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-ile powinno znajdowac się minimum paliwa
Jeśli chodzi o mnie to zawsze gdy komputer pokazuje mi zasięg 120-130km lub wskazówka jest blisko czerwonego pola jadę zatankować.
Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy dodajecie jakieś środki do paliwa czy to zbędne, jak tak to jakie.
Ja tankując zwykły ON dolewam zawsze przy temperaturze poniżej -5 stopni depresatora, z reguły jest to Black Arrow Diesel Skydd, raz wlałem Xeramic Diesel Protector - różnicy nie odczułem. W chwili obecnej leję Vervę i przez zimę chyba tak zostanie.

Nie chcę w tym miejscu robić reklamy, ale w ostatnim numerze A-Ś jest ciekawy artykuł pt. "Zimowy poradnik paliwowy". Polecam przeczytać, bo jest tam sporo ciekawych i przydatnych informacji.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 28-11-2013 o 00:12
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 08:01   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do sprawdzenia jakie paliwo zimowe lejesz do baku: kiedyś na BP - wybierając się w długą podróż z grupą dzieci w duży mróz - zapytałem jakie paliwo mają i w jakiej temperaturze blokuje ono filtr.
Sprzedawca poprosił kierownika i ten przyniósł protokół badania paliwa Ultimate z ostatniej dostawy, gdzie stało czarno na białym, że filtr blokuje się przy -18 st. Kierownik powiedział, że każda dostawa powinna mieć taki dokument i masz prawo spytać o niego.
Byłem pozytywnie zaskoczony takim potraktowaniem klienta, bo typowe zachowanie w tym kraju to mieć klienta w d...ie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 13:29   #7
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

No ja się z mojej wczesniejszej wypowiedzi wiele nie pomyliłem pytam się na stacji czy mają paliwo przystosowane już do ujemnych temp tzn. ZIMOWE a babka do mnie


JAKIE??????

dziękuje, dowiedzenia.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:18   #8
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Nie kumata blondynka(sprzedawca na stacji) może nie wiedzieć co jest wlane do zbiorników (tego na 100% nikt nie wie bo u nas się takie wały robi że szkoda gadać), jednak teraz na każdej stacji oficjalnie jest już paliwo zimowe. Najlepiej mieć swoją sprawdzoną stację gdzie zawsze tankujemy i jak przez dłuższy czas nic się niepokojącego z autem nie dzieje to znaczy że paliwo mają dobre i nie kombinują.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:43   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak przez dłuższy czas nic się niepokojącego z autem nie dzieje to znaczy że paliwo mają dobre i nie kombinują.
To trochę inaczej działa - teraz dostawy cysternami na stacje są tak kontrolowane (satelitarny monitoring trasy cysterny, brak możliwości otworzenia cysterny, monitoring na stacji, centralna elektroniczna kontrola sprzedaży itd, itd), że praktycznie załoga stacji nic nie może zrobić i zakombinować.
Przekręt jest gdzie indziej - i nie na tysiące czy dziesiątki tysięcy złotych, ale na setki tysięcy, czy nawet na ponad milion. Fałszuje się na stacji rozlewnej w bazie paliw koncernu (np w Warszawie w Mościskach), cały potężny zbiornik zawierający kilka tysięcy m3 paliwa. Jest w nim np olej opałowy, odbarwia się go kwasem siarkowym i teraz jak najszybciej trzeba tę bombę rozwieźć po wszystkich stacjach będących odbiorcą koncernu. I wędruje to coś do tzw dobrych stacji ("ja tankuję tylko na dobrych stacjach" - Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) - ani kierowca cysterny nie wie, że coś takiego wiezie, ani kierownik stacji nie wie. A nawet jakby wiedział i próbował coś z tym zrobić, to wie, że wtedy przyjdą do niego... smutni chłopcy z miasta.
Stąd takie kwiatki o których czytałem niedawno w gazecie, że podczas kontroli stacji w woj. mazowieckim, wykryto fałszowany opał na kilkunastu stacjach, w tym na stacji dużego międzynarodowego koncernu. Faktem jest, że możliwości fałszowania na małej prywatnej stacji także istnieją - ale to nic nie zmienia w tej sytuacji - każdy wybór jest obarczony jakimś ryzykiem. Ja wybrałem BP - życie pokaże...

Czyli: nie znasz dnia, ani godziny - kierowco...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-11-2013 o 08:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:53   #10
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wybór paliwa

Zawsze można wejść na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i zobaczyć(pobrać w pdf) listę skontrolowanych stacji i już będzie wiadomo co i gdzie omijać szerokim łukiem ale wpadki zdarzają się [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co prawda to było 2 lata temu ale pamiętam co się tam działo.
Dlatego wolałem i polecam BP Ultimate i co 2-4 tankowanie dolewałem mixol 1/2L na zbiornik

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 29-11-2013 o 09:11
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.