Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2013, 13:18   #1
balonis
 
Postów: n/a
Domyślnie nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Witam czy macie jakieś opinie i sugestie na temat silników STCI 2.0 203 PS i coś może o automatycznych skrzyniach biegów w tym modelu bo mam na oku samochód i nie wiem czy nie ma z nimi problemów
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...tateCar&noec=1

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 13:21   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo

Pytaj Rob'a.
Dosiada takiego.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:26   #3
balonis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

A te silniki trzeba rozgrzewać tak jak diesla, żeby nie przeciągać za bardzo na zimnym silniku ze względu na turbo, czy można jeździć jak normalną benzyną ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:54   #4
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Cytat:
tak jak diesla
nie "jak diesla"- a jak każdy turbodoładowany silnik, jak będziesz pałować na zimnym i gasić bez studzenia turbosprężarki to szybko ten podzespół uszkodzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:55   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Każdy silnik trzeba rozgrzać zanim zaczniesz korzystać z pełniej mocy niezależnie czy to benzyna czy diesel, czy ma turbo czy nie.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 15:56   #6
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

A co diesel ma z tym wspólnego? Zimnego silnika nie należy wkręcać na obroty nie tylko ze względu na to czy ma turbo czy nie, ale ze względu na to, że przy niskiej temperaturze silnika olej silnikowy nie smaruje tak skutecznie jak po rozgrzaniu silnika i oleju.

EDIT: widzę, że koledzy uprzedzili mnie o sekundy niemal z tą samą odpowiedzią.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 16:29   #7
balonis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Ok tak myślałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co powiecie na temat skrzyni automatycznej ford ma w miarę dobre te skrzynie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 16:37   #8
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Powershift jest calkiem ok.Trzeba tez pamietac o wymianie oleju w skrzyni co 60000km.
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 22:35   #9
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

Powershift bajka <3 zmienia szybciej niż człowiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i praktycznie nie czuć zmiany biegów, ewentualnie czasami między 1-2, przynajmniej u mnie, ale tak to bajka.

Z tego co pamiętam to ma chyba i volvo te automaty, w przeciwieństwie do WV chyba właśnie są one mokre a nie suche co niby skutkuje dłuższą ich żywotnością.
Przesiadłem się z manuala, i miałem straszne obawy, jednak jest sporo prawdy że jak już się pojedzie automatem to nie będzie się chciało niczego innego, w mieście w korkach <3 w trasie za kolanko można złapać śmiało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Towarzysz ; 26-11-2013 o 22:38
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 23:31   #10
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: nowe silniki w mondeo jednego mam na oku

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ostatnio pojawiło się parę Volvo z padniętym PS na aukcjach poleasingowych- ceny dobre, ale nie sposób znaleźć w Polsce używaną przekładnię tego typu :/
Cytat:
w przeciwieństwie do WV chyba właśnie są one mokre a nie suche co niby skutkuje dłuższą ich żywotnością.
DSG, z regularnie wymienianym olejem, do 250 tys km nie sprawiają kłopotów- jak później? nie wiem- nie znam takich przypadków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ex-taxi w budyniu są i z większymi, ale czy to pierwsza skrzynia w ich karierze ciężko powiedzieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS/DSG to nie automat, a dwusprzęgłowy manual- pomijając koszty eksploatacji, potencjalne awarie- są świetne w samochodzie na co dzień- wygoda automatu+świetny czas zmiany przełożenia.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.