Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2013, 19:46   #1
Barjavel
ford::beginner
 
Avatar Barjavel
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Chotomów
Model: Volvo V70 / S-Max
Silnik: 2.4 Pb / 2.0 TdCi
Rocznik: 1997 / 2008
Postów: 32
Domyślnie S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Witam szanowne grono.
Chciałem poprosić o zerknięcie na autka. W przyszłym tygodniu wybieram się do Niemiec i wybrałem autokomis Autohus. Jest tam kilkanaście S-maxów różnych roczników i różnych cen.
Mam dylemat co do dwóch aut
ten z 2010r.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy nieco starszy ale z bogatszym wyposażeniem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ceny mają podobne i są w moim zasięgu. Sam nie wiem czy brać młodszego "uboższego" czy starszego "bogatszego".
Oczywiście zdaję sobie sprawę że to na miejscu będzie podjęta ostateczna decyzja ale chciałem poznać wasze zdanie. Ja nie miałem nigdy Forda więc dla mnie będzie to coś nowego (znaczy marka).
Dziękuję i pozdrawiam

Barjavel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 20:19   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Moje uwagi (byłem dawno, niewiele się zapewne zmieniło, bo mają ściśle określony model sprzedaży):
na plus:
1. wybór
2. raczej nie kręcą liczników
3. nikt nie przeszkadza Ci w oględzinach
na minus:
1. ceny tam nie podlegają negocjacji.
2. (kiedyś, nie wiem jak teraz) samochody czasem brudne w środku, nieprzygotowane do sprzedaży (wada/zaleta, zależy jak kto do tego podchodzi, ale o tym później)
3. brak możliwości dokładnego przetestowania samochodu
4. samochody po naprawach lakierniczych (jak w punkcie drugim)

Minusy, nie minusy- Polak jedzie do Niemiec- nie ma wymagań, zakłada że wszystko będzie OK, nikt go nie oszuka.
Polak kupuje np. ode mnie, przyjeżdża oglądać i dowiaduje się, że:
cena sztywna
samochód uświniony w środku
jazda próbna- przejażdżka po podwórku
auto ma malowane 4 elementy
Kupi taki samochód w Polsce? Jasne, że nie.
Kupi taki samochód w Niemczech? Tak lub raczej tak.
Boli takie nierówne traktowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 20:44   #3
Barjavel
ford::beginner
 
Avatar Barjavel
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Chotomów
Model: Volvo V70 / S-Max
Silnik: 2.4 Pb / 2.0 TdCi
Rocznik: 1997 / 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Po auto nie jadę sam więc myślę że kwestie "lakierowania" będzie można wypatrzeć. W sumie maja tam 12 S-maxów z czego chyba 5 w cenie przystępnej dla mnie - mam nadzieję że nie wszystkie były malowane.
Co do negocjacji a raczej jej braku wiem i nie uważam tego za minus. To że nie czyszczone w środku - tak jak pisałeś dla jednych będzie to minus dla innych plus.
Problemem wydaje mi się tu "przejażdzka" tylko po placu - szkoda.
Mam zamiar zabrać ze sobą AutoComa to by zerknąć po nawet krótkiej przejażdżce po parkingu czy nic się nie wyświetliło.
Opinie na temat tego komisu jak pewnie wielu innych są podzielone - jedni zachwalają inni odradzają - takie życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Barjavel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 21:27   #4
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Dla mnie może być brudne, może być malowane- byle otrzymać prawdziwe i dokładne informacje na temat samochodu.
To co wspomniałem dla 99% Polaków w Polsce skreśla samochód- cena ma być do negocjacji, auto ma być w org. lakierze i musi sie nim przejechać, przetestować, sprawdzić w serwisie. W Niemczech o tym zapominają- dziwna sprawa. Budżet rośnie, wymagania maleją- czas założyć komis dla Polaków w Niemczech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A i poproś o raporty DEKRA na maila- wyślą bez problemu- będziesz miał info co malowane bez ruszania się sprzed komputera.

Ostatnio edytowane przez Roman_Gie ; 16-11-2013 o 21:34
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 21:28   #5
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Cytat:
Napisał Barjavel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problemem wydaje mi się tu "przejażdzka" tylko po placu - szkoda
Dziwne, z tego co wiem to prawie kazdy handlarz w De (autohas w 99%) maja tablice "probne" . Tablice te ubezpieczaja samochod i na ktorym one sa, te auto w tym momencie jest ubezpieczone.
Wiec czemu przejazdzka tylko po placu ??? - Tego nie rozumiem
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 21:39   #6
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

może źle się wyraziłem- kupując samochód w Niemczech Polacy w ogromnej większości nie korzystają z możliwości z jazdy próbnej poza placem, nie mówiąc o sprawdzeniu stanu samochodu w ASO.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 22:10   #7
Barjavel
ford::beginner
 
Avatar Barjavel
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Chotomów
Model: Volvo V70 / S-Max
Silnik: 2.4 Pb / 2.0 TdCi
Rocznik: 1997 / 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może źle się wyraziłem- kupując samochód w Niemczech Polacy w ogromnej większości nie korzystają z możliwości z jazdy próbnej poza placem, nie mówiąc o sprawdzeniu stanu samochodu w ASO.
Mnie chodziło o co innego. Tak się składa że dzisiaj na Galileo był program o tym komisie i również tam była wzmianka że przejażdżka tylko po placu - choc jak na taki duży komis to raczej nie chce mi się wierzyć. Są tam auta za 200000zł,i nie wyobrażam sobie jazdy tylko po placu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do komisu jadę już z żółtymi tablicami więc jeśli tylko bedzie taka możliwość to oczywiście przejażdżka poza placem mnie interesuje.
Barjavel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 22:34   #8
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Cytat:
Do komisu jadę już z żółtymi tablicami więc jeśli tylko bedzie taka możliwość to oczywiście przejażdżka poza placem mnie interesuje.
jedź bez tablic, w razie zakupu kupisz je na miejscu, w Autohus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze jest szansa, że nie kupisz żadnego samochodu i wtedy możesz je tylko wyrzucić, bo odsprzedać będzie praktycznie niemożliwe.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 22:40   #9
Barjavel
ford::beginner
 
Avatar Barjavel
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Chotomów
Model: Volvo V70 / S-Max
Silnik: 2.4 Pb / 2.0 TdCi
Rocznik: 1997 / 2008
Postów: 32
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedź bez tablic, w razie zakupu kupisz je na miejscu, w Autohus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze jest szansa, że nie kupisz żadnego samochodu i wtedy możesz je tylko wyrzucić, bo odsprzedać będzie praktycznie niemożliwe.
Też jest to rozwiązanie choć jak pojadę to muszę wrócuić czymś na kołach - jak nie w Autohus to jeszcze mam kilka tylko w różnych miejscach Niemiec.


A może coś o samych autach, bo porosiłem o opinie aut a nie o samym wyjeździe - mój pierwszy temat i zaraz od Admina czerwoną kartkę dostanę, że zbaczamy z tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Barjavel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 22:45   #10
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-Max Niemcy - prośba w ocenie

Cytat:
A i poproś o raporty DEKRA na maila- wyślą bez problemu- będziesz miał info co malowane bez ruszania się sprzed komputera.
pisałem wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Stanu technicznego po zdjęciach się nie da ocenić.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.