Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 14:46   #1
princeas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 61
Domyślnie Nowe auto - wyposażenie w standardzie

Witam, jako że w niedługim czasie, pierwszy raz odbieram nowe auto, chciałbym się od Was dowiedzieć:

1. jakie wyposażenie "ruchome" pownienem dostać w standardzie? Mam tu na myśli takie rzeczy jak lejek, hak (ucho) holowiczny, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, dywaniki itp wchodzą w skład nowego auta?

2. przy odbiorze, na co zwrócić szczególną uwagę?
Czytałem co nieco, że na jazdę próbną nowym autem z przedstawicielem dealer'a nie ma co liczyć, bo w baku szklanka paliwa... ale na miejscu, gołym okiem co można zaobserwować?

3. jakie są obowiązki dealer'a przy przekazaniu auta?

dzięki z góry za pomoc

princeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 15:43   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

1. tak. dywaniki tylko jeden zestaw. zazwyczaj gumowe trzeba dokupic lub sie dogadac... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2., 3. sprawdz ogolny stan samochodu - wizualnie czy nie ma uszkodzen. dealer powinien miec cala liste czynnosci ktore sa wykonywane przy odbiorze - od ustawienia radia, pokazania podstawowych funkcji itp. wszystko sie dowiesz przy odbiorze. mozesz jechac na jazde probna. paliwa bedzie malo, wiec najlepiej od razu zatankowac.

no i zamiast paniki, ciesz sie odbiorem nowego autka.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 16:09   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

1. Lejek, hak, gaśnica trójkąt - tak, jeszcze dopiszę zestaw naprawczy lub koło zapasowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Natomiast dywaniki materiałowe w standardzie są tylko w Titanium, w pozostałych wersjach tylko za dopłatą 200zł.
Większość dilerów daje swoje jeśli auto ich nie ma fabrycznie, ale te dokładane często nie są przymocowane i mogą się przesuwać pod pedały. Gumowe zawsze trzeba dokupić.

2. Tak jak napisał Atlis, obejrzyj dokładnie całe auto w środku i na zewnatrz pod kątem uszkodzeń.

3. Ma obowiazek pokazać Ci jak działają podstawowe rzeczy, typu światła, wycieraczki, radio (ja zawsze miałem wstrojone stacje), klima itp.
Ale też ma obowiązek pokazać Ci zgodność wyposażenia auta z zamówieniem, zwłaszcza tym ponad standard danej wersji i to rzadko zamawiane, bo fabryka też popełnia błędy.
Ja np. przeoczyłem złe nakładki na progach i dopiero teraz mi założą właściwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 12:48   #4
princeas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

dzięki za pomoc, szkoda trochę tych dywaników, bo wychodzi na to, ze auto będzie "łyse", na zewnątrz deszcz lub niedługo śnieg i będzie diler powie sorry, ale 200 zł, prezentu do Mikołaja niestety nie będzie :]

no to pozostaje czekać, pochwalę się jak już będzie stała w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
princeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 13:39   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

nigdy nie wiadomo. wez siostre, przyjaciolke, kolezanke z duzym biustem i od razu bedzie rabacik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 13:50   #6
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

A propos błędów fabryki, w moim brakowało zamówionego wyposażenia - także wszystko co było zamówione ponad standard, sprawdzić czy jest. Co prawda niezgodność z umową trwa dwa lata, także nawet jak dopiero za pół roku połapiesz się, że czegoś brakuje, to i tak możesz iść i walczyć, ale im wcześniej wykryjesz, tym mniej problemów.

W moim nie było też dywaników z tyłu, nie zwróciłem uwagi przy odbiorze i musiałem podjechać jeszcze raz. Nie potrafili powiedzieć, czemu o nich zapomnieli, sugerowali, że może akurat nie mieli w magazynie, jak oddawali mi auto...

Pamiętaj, że w skład wyposażenia obowiązkowego nie wchodzi apteczka ani kamizelka (bo w Polsce nie są wymagane prawnie). Warto dokupić, drogie nie są. Jeśli wziąłeś koło dojazdowe, to oczywiście musisz też dostać lewarek i klucz.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 14:52   #7
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

Witam

Jeśli czegoś brakuje lub niezgodne z zamówieniem, to spisać protokół a nie na "gębe"

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 14:59   #8
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim nie było też dywaników z tyłu, nie zwróciłem uwagi przy odbiorze i musiałem podjechać jeszcze raz. Nie potrafili powiedzieć, czemu o nich zapomnieli, sugerowali, że może akurat nie mieli w magazynie, jak oddawali mi auto...
U mnie dali komplet gumowych dywaników (z pakietu dealerskiego), a welurowe (standardowe wyposażenie) się "zapomniało". Widać to typowa zagrywka salonów, nie tylko zresztą Forda.
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 15:04   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

Ja dostałem do obu Fordów dwa zestawy dywaników zadarmo. Trzeba kupować w dobrych salonach...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 15:28   #10
princeas
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowe auto - wyposażenie w standardzie

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nigdy nie wiadomo. wez siostre, przyjaciolke, kolezanke z duzym biustem i od razu bedzie rabacik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehee, akurat zamawiałem u kobiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także raczej gadką spróbuję coś ugrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale zobaczymy przy odbiorze, dopytam parę dni przed, najwyżej coś z allegro zamówię, bo te oryginalne jakieś takie krótkie i płytki mi się wydają....
princeas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.