Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2013, 10:24   #1
ellandisan
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Ford Cougar
Silnik: 2.5 V6 duratec
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Witam,
kupiłem nie dawno mondeo mk3 w wersji ghia, ku mojemu zdziwieniu mam tylko dwa zwykłe kluczyki, niby tak to przyjechało z holandii. Chciałbym mieć możliwość otwierania auta z pilota bo irytujące jest szukanie kluczyka lub celowanie nim kiedy idzie się z zakupami. I teraz pytanie jak zrobić to by nie przepłacić a by miało to ręce i nogi. Mam fabryczny działający centralny zamek, co najlepsze czasami(ale nie zawsze) jak zakluczam aut to mrugną kierunkowskazy(czyżby jakiś fabryczny alarm?). Da się kupić pilota i dorobić do ,,centralnego" by otwierał się bez problemu?

ellandisan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 10:35   #2
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Skoro nie dostałeś kluczyka z pilotem w trakcie kupna samochodu to pozostaje Ci prawdopodobnie jedynie wizyta w ASO. Gdybyś miał choć jeden klucz z pilotem to dołożenie kolejnych pilotów nie stanowiło by żadnego problemu. Dla spokojności sumienia popytaj magików od dorabiania kluczy samochodowych na swoim terenie (ale szczerze wątpię).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 11:01   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Kupujesz taki kluczyk: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Obcinasz grot przypinasz do swoich i masz pilot bryloczek. Programujesz wedlug opisu ktory jest w instrukcji obslugii mondeo, jest tez opis na forum, mozna poszukac. Nawet znalazlem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak chcesz rowniez tym kluczykiem otwierac, to kupujesz czysty grot i docinasz:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak chcesz nim odpalac to muszisz udac sie do zakladu co dorabia kluczyki i skolonujeci pastylke immo z obecnego kluczyka i zamontuje w nowym.

Ot cala filozofia.

P.S. Nie sugeruj sie cenami z linkow, wstawilem pierwsze lepsze linki, znjdziesz na allegro o polowe taniej.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 02-11-2013 o 11:14
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 11:42   #4
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Odnośnie programowania pilota to zapewne masz rację 1olek. Nie wiem dlaczego zasugerowałem się, że należy mieć przynajmniej jeden klucz z pilotem, a wygląda na to, że nie trzeba.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Odnośnie zaś programowania immo, to chyba nie do końca. Do tej sztuki potrzebne są dwa oryginalne klucze z immo i zrobisz to wtedy sam mając nowy transponder do pilota, lub też jeden i ASO. Czy spece od dorabiania potrafią klonować transponder na podstawie jednego oryginału? Nie wiem, nie mam pojęcia.

Jest też inne ciekawe rozwiązanie.
U kolegi z forum kubaw20055 kupujesz klucz typu scyzoryk z transponderem do MK3:
link do tematu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
następnie surówkę którą docinasz u speca od kluczy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Programujesz pilota i immobiliser wg dołączonej instrukcji.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-11-2013 o 11:49
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 11:46   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie zaś programowania immo, to chyba nie do końca. Do tej sztuki potrzebne są dwa oryginalne klucze z immo i zrobisz to wtedy sam mając nowy transponder do pilota, lub też jeden i ASO. Czy spece od dorabiania potrafią klonować transponder na podstawie jednego oryginału? Nie wiem, nie mam pojęcia.
potrafia klonowac, (w Czestochowie potrafil to kiedys robic spec od kluczykow co mial stoisko w TESCO przy trasie) cena klona to ok 100 zl, w ASO zrobia tak jak bylo fabrycznie, czyli kluczyk matka, a majac 2 kluczyki mozna semu zakodowac immo kolejnych kluczykow. Klonem nie zakodujesz kolejnego kluczyka, bo to kopia pierwszego. Roznica jest w cenie, ASO nie zrobi tego za mniej niz 350 zl. Wystarczy do nich zadzwonic i bedzie wiadomo ile u nich taka przyjemnosc kosztuje.

Ale skoro kolega ma 2 oryginalne kluczyki to moze spróbować nimi zakodowac pastyle immo z kluczyka ktory nabyl z pilotem. Jesli nie sa to klony to powinno sie udac, instrukcja jest gdzies na forum jak i w instrukcji obslugi samochodu.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 02-11-2013 o 11:51
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 11:53   #6
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potrafia klonowac, (w Czestochowie potrafil to kiedys robic spec od kluczykow co mial stoisko w TESCO przy trasie)
Ma do tej pory. Drugi zakład ma na Placu Daszyńskiego przy Ogrodowej.

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale skoro kolega ma 2 oryginalne kluczyki to moze spróbować nimi zakodowac pastyle immo z kluczyka ktory nabyl z pilotem.
Nie sądzę by były to dwa oryginały, skoro żaden z nich (dwóch) nie ma pilota.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 12:01   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Cytat:
Napisał ellandisan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym mieć możliwość otwierania auta z pilota
Myślę, że warto najpierw sprawdzić np. po numerze VIN, czy Twój egzemplarz jest wyposażony w taki sterownik umożliwiający zdalne sterowanie zamkiem. Nie wiem, ale być może nie wszystkie to miały.
To miganie kierunkowskazów przy zamykaniu, to jest sygnalizacja podwójnego ryglowania zamków. Gdy zamykasz kluczykiem uruchamia się to wtedy, gdy najpierw przekręcisz kluczyk na otwieranie, a następnie na zamykanie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 12:03   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że warto najpierw sprawdzić np. po numerze VIN, czy Twój egzemplarz jest wyposażony w taki sterownik umożliwiający zdalne sterowanie zamkiem. Nie wiem, ale być może nie wszystkie to miały.
Kazde MK3 to mialo, ale Holandia to dziwny rynek, mieli MKII bez ABS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 12:04   #9
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że warto najpierw sprawdzić np. po numerze VIN, czy Twój egzemplarz jest wyposażony w taki sterownik umożliwiający zdalne sterowanie zamkiem.
Masz całkowitą rację. O tym nie pomyślałem, ale skoro 1olek pisze, że każdy miał to.... spoko.
Ale VIN dla pewności może autor podać, to się sprawdzi.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2013, 12:06   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: dorobienie pilota do zwykłego kluczyka?

W MK2 jest też oznaczenie na centralce, może w MK3 też.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.