Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2013, 16:39   #1
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie brak zasilania na rozrusznik

Witam mam problem , po przekręceniu kluczyka nie świeci mi sie podgrzewanie świec żarowych ani nie kreci rozrusznikiem po przekręceniu rozrusznikiem brak reakcji jedynie pokazuje stan paliwa , temperaturę oraz świeci akumulator i kontrolka oleju ,


nap[omne że silnik był wymieniany kompletny został założony do ramy kable były w silniku podpięte tylko za zadanie było zmienić stacyjkę i komputer (tak uczyniłem ze względu na to żeby nie programować pompy wtryskowej do mojego komputera tylko odrazu żeby był cały zestaw )

tak jak już wcześniej wspomniałem to wymieniłem kostkę silnika wpiąłem wielka próba a tu dup.... nie reaguje ? co może być nie tak

zauważyłem tak jak już wcześniej wyżej pisałem że nie ma podgrzewania świec żarowych ani rozrusznik nie chodzi ,

tak jak by z wiązki nie płyn ał prąd :/

są jakieś od tych rzeczy przekaźniki lub bezpieczniki jeśli tak to gdzie ??


pozdrawiam serdecznie

ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 19:25   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem , po przekręceniu kluczyka nie świeci mi sie podgrzewanie świec żarowych ani nie kreci rozrusznikiem po przekręceniu rozrusznikiem brak reakcji jedynie pokazuje stan paliwa , temperaturę oraz świeci akumulator i kontrolka oleju ,
No... ale co z immo? Co pokazuje kontrolka immo?

Stacyjka steruje przekaźnikiem rozrusznika (R1 w skrzynce w komorze silnika), ale masę na ten przekaźnik daje ECU, jeżeli immo zezwoli. Obwód rozrusznika stacyjki wisi na bezpieczniku 106 w tej skrzynce (sprawdź).
Jeżeli wyjmiesz przekaźnik R1 to po włączeniu stacyjki w poz start na pinach 1 i 3 powinno pojawić się napięcie, a na pinie 2 powinna pojawić się masa.
Jeżeli nie ma masy - to immo blokuje zapłon lub coś z ECU jest nie tak.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 19:45   #3
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

witam cie kolego

zachowanie imo wyglada następująco

jeśli kluczyka nie ma w stacyjce to pulsuje tak wolno pulsuje

przy przekreceniu kluczyka imo zaczyna szybko pulsować

Bump: witam jeszcze raz dzwonbilem do sprzedawcy silnika i zapytał mnie o jedno jaki mam licznik




podsumowanie

silnik jest z 2004 roku gdzie był zastosowany nowy licznik z cyfrowym wyświetlaczem , a ja mam 2001 lub 2002 juz nie pamietam ale w każdym bądź razie ze starym licznikiem i własnie sprzedawca mi podpowiedział czy to nie blokuje , może potrzebuje ten silnik tego licznika z zestawu czyliz tym cyfrowym wyświetlaczem jak sądzicie ?

ma to jakis wpływ będzie blokowało silnik przez to że ja mam starszy licznik od tego co gościu miał w swoim samochodzie

proszę o pomoc

pozdrawiam
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:29   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy przekreceniu kluczyka imo zaczyna szybko pulsować
To na 100% immo blokuje zapłon. Powinno tak szybko migać minutę, a po tej minucie wskaźnik LED wyświetla dwucyfrowy kod błędu, migając dla każdej cyfry z częstotliwością 1 Hz (jeden błysk na sek).
Najpierw pokazywana jest pierwsza cyfra kodu błędu - z przerwami co 1 sekundę - następnie po 2 sekundach pokazywana jest jest druga cyfra.
Następuje przerwa 3 sekund i powtarzany jest cykl wyświetlania liczby kodu błędu.
Pytanie podstawowe - czy masz odpowiednie kluczyki ze stacyjką do tego nowego kompa, po jeżeli próbujesz odpalić auto starymi kluczykami i stacyjką, to to jest przecież niemożliwe...
Prawidłowe działanie polega na tym, że po włączeniu stacyjki immo pali się w sposób ciągły 3 -5 sek i potem gaśnie. I można odpalać silnik.

Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ma to jakis wpływ będzie blokowało silnik przez to że ja mam starszy licznik od tego co gościu miał w swoim samochodzie
Tego nie wiem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-10-2013 o 20:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:34   #5
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

witam ,

kupiłem silnik gościu dałm mi od tego silnika
stacyjkę , kluczyk , komputer, oraz do stacyjki czytnik imo cały zestaw kupiłem żeby właśnie nie bawić się w kodowanie , nie wiem jak co sprawdzić ? hmm masz kolego jakiś pomysł jutro zaobserwuje jak kontrolka miga


bo kontrolkę od imo mam na środku deski rozdzielczej nad radiem koło zegareczka

on mi podpowiedział z tym licznikiem że może przez to blokowąc że ja mam stary licznik a ten silnik chodził na nowym liczniku
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:39   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

Odczytaj kod błędu immo.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:40   #7
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

a jak go kolego odczytać ?
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:43   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

Już pisałem...
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To na 100% immo blokuje zapłon. Powinno tak szybko migać minutę, a po tej minucie wskaźnik LED wyświetla dwucyfrowy kod błędu, migając dla każdej cyfry z częstotliwością 1 Hz (jeden błysk na sek).
Najpierw pokazywana jest pierwsza cyfra kodu błędu - z przerwami co 1 sekundę - następnie po 2 sekundach pokazywana jest jest druga cyfra.
Następuje przerwa 3 sekund i powtarzany jest cykl wyświetlania liczby kodu błędu.

Chyba o wiele prościej było przełożyć sterownik z twojej starej pompy do tej nowej... Trzeba tylko przelutować przewody...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-10-2013 o 20:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:45   #9
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

dzieki kolego czyli na tym wyświetlaczu koło kontrolki imo pokaże mi się cyfry błedu tak?


jutro zaobserwuje miganie tej kontrolki ,


zastanawiam się czy stary licznik może blokować immo może faktycznie musi mieć nowy ten licznik z cyfrowym wyświetlaczem , hmm już rozkładam ręce ,

może spróbować odpalać samochód bez licznika ?

pozdrawiam


p.s. nie mam starej pompy wtryskowej sprzedałem ...



ale skoro silnik odpalał na tym zestawie co dał mi gościu do silnika to co może blokowac imo

silnik pompa kluczyk stacyjka i ecu jest od tego gościa co kupiłem silnik komplet , jedynie co jest inne i czym się różni to tylko i wyłacznie licznikiem



kiedyś miałem taki przypadek że sterownik pompy wtryskowej nie był przyp[isany do ecu to krecił rozrusznikiem lecz nie podawał paliwa. na wtryski

Ostatnio edytowane przez ssaqulca ; 27-10-2013 o 20:51
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 20:51   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: brak zasilania na rozrusznik

Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki kolego czyli na tym wyświetlaczu koło kontrolki imo pokaże mi się cyfry błedu tak?
Nie. Liczba mignięć kontrolki daje odpowiednią cyfrę kodu.
Np jeżeli wpierw mignie 2 razy, a po dwóch sekundach raz - to kod błędu wynosi 21...
Ale ten błąd pokazuje dopiero po minucie szybkiego migania non-stop.
Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może spróbować odpalać samochód bez licznika ?
To nic nie da, to nie licznik blokuje zapłon, lecz immo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-10-2013 o 20:54
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.