Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2013, 19:32   #1
beeduinn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Jak wyciągnać radio ?

Witam serdecznie, prosze o pomoc. Zakupilem na allegro 4 wyjmiaki (specjalne klucze do wyciagania radia) wlozylem je zgodnie z opisem w otwory, ale radio nie wychodzi! Klucze siedza zatrzasniete w srodku ale radia nie jestem w stanie wyciagnac... Ma ktos jakies info? moze jakies sruby? zatrzaski? Radio sony, ford kuga. Trzeba sciagnac ta srebrna oslone plastikowa do okola radia? Jest radio mocowane dodatkowo na sruby? po co w takim razie te wyjmiaki?

Dziekuje z gory

beeduinn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 20:01   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio

W Kudze radio wychodzi za pomocą wyimaków. Nie trzeba nic demontować, nie ma śrub. Chyba, że ktoś wprowadził "autorskie zabezpieczenie" (do tej pory nie spotkałem).
Warunkiem jest poprawne włożenie wyimaków (ta półokrągła strona od strony wewnętrznej a nie zewnętrzej).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 20:21   #3
beeduinn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio

Tak zrobilem, te pólokragle sa od wewnetrznej strony. Wyjmiaki wcisnąlem az do momentu gdy sie zatrzasnely. Radio ciągne za wszystkie 4 lub 2 ale radio nawet nie drgnie, jak by cos go jeszcze trzymalo... boje sie ciagnac z calej sily by czegos nie wyrwac.
Mam takie wyjmiaki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest Pan pewny ze nie ma srob pod srebrną zaslepką plastikową do okola radia?
beeduinn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 20:54   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio

Wyimaki OK.
Jestem pewien - Kuga i C-max poliftowy mają taki sam sposób montażu radia (resztę kokpitu też). Kugę też miałem i radio demontowałem. Można spróbować wyciągnąć najpierw jeden bok (lewy albo prawy), a jak puści wyciągnąc drugi.

Może się też tak zadażyć, że ktoś wcześniej próbował wyciągnąć radio bez wyimaków ("sposobem") i rozgiął zatrzaski tak, że się zablokowały...
Załaczam przykładowe zdjęcie z allegro, jak wygląda zaczep. Na zdjęciu jest navi NX, ale zaczep jest taki sam we wszystkich radiach do Kugi/C-max po lifcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaczep.jpg (88.8 KB, 341 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 21:10   #5
beeduinn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Wielkie dzieki, dzis juz jest za pozno ale jutro sprobuje i dam znac... pozdrawiam
beeduinn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 20:01   #6
beeduinn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Okazalo sie, ze te wyjmiaki ktore zamowilem są bez otworow, ktore są widoczne na zdjeciu. Sprzedawca przeprosil za pomylke i ma wyslac nowe. pozdrawiam
beeduinn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 12:54   #7
kalkat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Witam.
A ja mam inną prośbę . Też chciałbym wyjąc radio ponieważ siadła mi antena od GPS ale nie wiem gdzie mam włożyć te cztery wyjmaki.
Widżę na górze dwa poziome otwory ale dolnych nie - ford kuga 208 r kolorowa nawigacja NX
Proszę o pomoc i najlepiej zdjęcie poglądowe.
Pozdrawiam.
kalkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 13:05   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Cytat:
Napisał kalkat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widżę na górze dwa poziome otwory ale dolnych nie
masz na dole pod zaślepkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdejmij i ukażą się owe otwory

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 08-09-2015 o 13:08
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 15:45   #9
kalkat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Dzięki bardzo "leszcz" - cieszę się że to czytałeś i tak szybko dałeś odpowiedź. I świat stał się lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz tylko muszę sobie kupić takie 4 wyjmaki i może nawet samemu wymienię antenę.
W serwisie forda powiedzieli 200 zł za całą wymianę (oczywiście nie chcieli mi radia wyjąć) dodatkowo cena anteny oczywiście oryginalnej 315 zł a ja mam zamiennik za 40 zł. Mam nadzieję ze te wyjmaki gdzieś kupię.
kalkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2018, 11:57   #10
raw_ford
ford::amateur
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 10-11-2016
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak wyciągnać radio ?

Witam

Mam pytanie. Mam Ford Kuga mk1 z 2010 z oryginalną nawigacją, z dużym ekranem. Nie wiem jaki model, ale u mnie jest nawigacja na płycie CD.
GPS nie działa - zapewne zgniła stopka anteny - czytałem, że to standard.
Stopkę kiedyś przeczyściłem, gps działał kilka dni i znowu padł.
Wiem, ze Ford już nie produkuje tych stopek z gps, zamienników nie znalazłem, chyba, że ktoś wie o zamiennikach?
Chciałbym wymontować radio zgodnie z opisem i podłączyć jakąś antenę wewnętrzną, ale nie wiem jaką mam kupić, czy jakąś pod deskę (jeśli takie są), czy jakąś naklejaną na szybę?
Czy antena gps ma jakieś osobne wejście? Jeśli tak to czy wtyczka dla anten gps do samochodów jest standardowa, czy mam szukać jakieś szczególnej dla Forda?

Z góry dziękuję za odpowiedź i rady.

Pozdrawiam
Waldek
raw_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.