Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2013, 23:33   #1
JB_
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Ambient Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Witam, może miał ktoś z Państwa podobny problem, a mianowicie parkując przy trasie wjechałem w na żwirowej nawierzchni w dziurę i zahaczyłem podwoziem jadać (dość mocne uderzenie), po ruszeniu słychać byli przemieszczający się dźwięk na styl uderzającego o podwozie małego kamyczka chwile pod siedzeniem pasażera a po przerwie za siedzeniem kierowcy. Od tego momentu pojawia się to sporadycznie w trakcie trasy. Dziś po wyłączeniu silnika usłyszałem również malejący stukot mniej więcej pod skrzynia biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po uderzeniu zrobiłem samochodem trasę około 400 km bez większych problemów - oczywiście poza rzadko pojawiającymi się odgłosami ala kamyczek/kable/ uderzający o podwozie lub obijający się w wydechu.

JB_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 16:18   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Kolego, właź pod wóz i szukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może coś wpadło/odpadło/wisi na włosku/osłona się oderwała od mocowania. Nie spojrzysz w bebechy, nie będziesz wiedział.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 19:46   #3
JB_
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Ambient Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Jutro serwisikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., niestety nie profesjonalnym okiem nic nie widzę, dobijam do 100 - 120 km/h i słychać jakby metaliczny kawałek przelatywał przez cały układ wydechowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na dodatek, w marcu był wymieniany olej - od tego momentu przejechałem może 6000 km - dziś sprawdzam a tu minimum.
JB_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 20:36   #4
m[g]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

No to mogłeś trafić w miskę olejową... Daj oczywiście znać, co wyszło.
m[g] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 17:09   #5
JB_
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Ambient Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Ostatecznie układ wydechowy w całości do wymiany, katalizator się potłukł a jego odłamki wylatywały poprzez tylny tłumik, siateczka na początku układu prawie nie istniejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do oleju to porostu poprzedni właściciel nie wymieniał, nie zostawił informacji jaki był a kartka z data była od wymiany filtra. Dolałem Castrol 15W40 półsyntetyczny dla samochodów pow. 100.000 - na str. producenta napisane iż można mieszać z innymi, jak na razie nie widzę problemu w tej kwestii.
JB_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 18:40   #6
GROCH30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus I Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

15W40 nie jest olejem półsyntetycznym tylko mineralnym.

0W - olej syntetyczny
5W - olej syntetyczny
10 W - olej półsyntetyczny
15 W - olej mineralny
GROCH30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 18:54   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

A w moim mam 5W30 półsyntetyk.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 19:03   #8
JB_
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Ambient Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Moje pierwsze auto także mam strasznie mała wiedzę i brak osoby do podpytania, olej kupiłem sugerując się etykieta na której było napisane part synthetic : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Generalnie rano kiedy odpaliłem auto a był dziś znacznie chłodniejszy poranek niż zazwyczaj miałem niezłą białą chmurkę .... aczkolwiek biorąc pod uwage spadek temperatury oraz uszkodzony katalizator mogła to być woda która się skropliła, w ciągu dnia fakt ten się nie powtórzył.

PS. Mam dość niski stan płynu chłodnicy w zbiorniku, czy można sobie porostu jakikolwiek dolać?
JB_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 19:12   #9
GROCH30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus I Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Sorry, ale nadal twierdzę,że półsyntetyk ma oznaczenie 10W. Choć widziałem w ofertach firm olejowych półsyntetyk oznaczony 20W.
GROCH30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 19:41   #10
JB_
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Ambient Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: dziwny dzwiek po uderzeniu podwoziem

Według klasyfikacji masz zupełnie rację, natomiast na opakowaniu napisane jest part syntethic oraz iż można mieszać, biorąc pod uwagę że mój ford ma 260k na liczniku to nawet jak to jest minerał nie powinno mu zaszkodzić. Wydaje mi się iż olej jest pół syntetyk z lepkością w klasie minerału stąd też takie oznaczenie.
JB_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.