Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2013, 18:20   #1
mondeo123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 DTI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Kontrola trakcji włącza się przy niewielkim skręcie

Witam!
Od pewnego czasu kontrola trakcji w moim Mondeo MK3 2005r nie działa jak powinna. Na delikatnym łuku przy prędkości około 120 km/h w chwili delikatnego skrętu kierownicy zapala się kontrolka od kontroli trakcji, dohamowywane jest któreś z kół i uniemożliwione jest przyśpieszanie. Dzieje się to na suchym równym asfalcie (na autostradzie). Co więcej gdy w opisywanej sytuacji wyłączę system spokojnie mogę pozwolić sobie na gwałtowne przyśpieszanie, gdyż samochód w żaden sposób nie traci przyczepności.
Zdarza się także że kontrola zaczyna działać podczas jazdy na wprost gdy któreś z kół najeżdża na łatę w asfalcie. W sytuacji ostrzejszej jazd i gwałtowniejszych skrętów kontrola działa tak jak powinna tzn. gdy koła nie tracą przyczepności nie dzieje się nic, często pomimo dużych przeciążeń.
Zimą problemu nie było zacząłem go zauważać dopiero po zmianie opon na letnie, co więcej tuż po zmianie opon złapałem gumę wpadając w dziurę. Nie wiem czy ma to związek ze sprawą, czy jest tylko zbiegiem okoliczności.

Czy ktoś miał podobną problem? Całkowicie nie wiem co robić. Nie znam wszechstronnego warsztatu który mógłby mi pomóc, a jazda od specjalisty do specjalisty może mnie sporo kosztować bo za diagnostykę też się płaci. Uważacie że problem będzie leżał po stronie elektroniki, czy może jest coś nie tak z zawieszeniem, zbieżnością, geometrią co powoduje „oszukiwanie” elektroniki?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

mondeo123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 21:29   #2
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Kontrola trakcji włącza się przy niewielkim skręcie

Mówisz zapewne nie o kontroli trakcji tylko o ESP.

1. Czy kierownica patrzy "na wprost" podczas jazdy "na wprost" czy jest lekko przekoszona?
2. Czy rozmiar kół na osiach przedniej i tylnej jest taki sam?
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:23   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Kontrola trakcji włącza się przy niewielkim skręcie

Cytat:
Napisał mondeo123456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tuż po zmianie opon złapałem gumę wpadając w dziurę. Nie wiem czy ma to związek ze sprawą, czy jest tylko zbiegiem okoliczności.
sprawdź skuteczność amorów bo może któryś się skończył
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2013, 21:41   #4
mondeo123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 DTI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kontrola trakcji włącza się przy niewielkim skręcie

Cytat:
Napisał rajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Czy kierownica patrzy "na wprost" podczas jazdy "na wprost" czy jest lekko przekoszona?
2. Czy rozmiar kół na osiach przedniej i tylnej jest taki sam?
1. Kierownica zdecydowanie patrzy na wprost.
2. Tak wszystkie 4 koła takie same 205/50 R 17
mondeo123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.