Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2006, 11:55   #1
Wątroba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2005
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie pompa wody

witam wszystkich'
mam chyba, do wymiany pompe wody i w zwiazku z tym pare pytan. czy przy wymianie pompy konieczna jest wymiana calego rozrzadu, gdzie ona dokladnie siedzi, i czy mozliwe jest zeto nie pompa cieknie a cieknie tak zza tego glownego kola co paski napedza?
z gory dziekuje za wszystkie wskazowki. pozdro.

Wątroba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 12:20   #2
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Nie wiem jak jest w fordzie, ale większość pomp jest tak zbudowana, że posiada specjalny otworek w obudowie, który znajduje się pomiędzy uszczelnieniem a łożyskiem. Służy on do odprowadzenia płynu chłodzącego wtedy, gdy padnie uszczelnienie ciecz chłodząca nie dostaje się na zewnątrz, przez łozysko tylko przez ten otwór. Tak wiec może u ciebie właśnie skończyła się pompa i ciecz wydostaje się przez ten otwór
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 12:26   #3
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

W zetecach pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu i aby ją wymienić trzeba zdemontować rozrząd. Podobno są takie zalecenia, że paska się nie zakłada ponownie, a co za tym idzie rolki również powinno się wymienić. Ale to są zalecenia. Zrobisz jak zechcesz. Nie mam też pewności czy w TD jest tak samo, ale pewnie tak.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 12:50   #4
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
W zetecach pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu i aby ją wymienić trzeba zdemontować rozrząd. Podobno są takie zalecenia, że paska się nie zakłada ponownie, a co za tym idzie rolki również powinno się wymienić. Ale to są zalecenia. Zrobisz jak zechcesz. Nie mam też pewności czy w TD jest tak samo, ale pewnie tak.
No i tu się mylisz w zetecach napędzana jest paskiem wielorowkowym tym samym co wspomaganie. Rozrządu nie trzeba zdejmować do wymiany pompy. Tak było przynajmniej u mnie w 1.8 może to śa inne kontrukcje.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 13:13   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Coś tam pamiętałem z dyskusji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No i zmyliło mnie, że ktoś tam napisał, że pompę należy wymieniać razem z rozrządem. Ale z kolei jest tam informacja, że w TD jest tak właśnie, jak ja napisałem - czyli, że paskiem rozrządu pompa jest napędzana.
A tu taki cytat:
Cytat:
Napisał Assan
Cytat:
Napisał AT
paskiem klinowym i według mnie zupełnie nie ma sensu wymieniać jej "na zapas".
A z tego co pamiętam to w Zetecu do pompy wodnej przykręcone są rolki prowadzące paska rozrządu,jak padnie pompa to chcąc nie chcąc trzeba rozrząd rozbierać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc na pytanie czy warto wymienić czy nie odpowiedzcie sobie sami ale według mnie warto
I taki:
Cytat:
Napisał AT
W silnikach benzynowych pompa wodna jest napędzana (jak już było napisane) paskiem klinowym i według mnie zupełnie nie ma sensu wymieniać jej "na zapas".
Ja również wymieniałem już dwa razy rozrząd a pompa jest zupełnie OK - po co ją ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silniku 1,8TD pompa jest napędzana paskiem rozrządu.

Adam
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 13:19   #6
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

TD to nie wiem, bo nie miałem styczności z tym motorem. Generalnie jest tak ze większość aut ma pompy napędzane z paska rozrządu i zaleca się ich wymianę, co druga wymianę paska. W zetecach można sobie odpuścić, ale jak padnie pompa to się dowiesz jak przegrzejesz motor. Tak samo jest jak się zerwie pasek wielorowkowy. Nie jest to za szczęśliwe rozwiązanie dobrze wiemy, co grozi jak braknie pompy wody. Jeśli się nie zorientujemy po prostu kończy się silnik i jego naprawa nie ma sensu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest napęd jej z paska rozrządu. O ten pasek dbamy a wielorowkowy traktuje się po macoszemu.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 13:24   #7
majotom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo MKI, Golf II
Silnik: 1.8, 1.3
Rocznik: 1993, 1989
Postów: 92
Domyślnie

Panowie , nie mam TD, ale to co pamietam to TD nie mają pasków tylko łańcuchy rozrządu....tak mi sie obiło o oczy na tym forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2006, 13:49   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

majotom, ale to TDDI i TDCI, a stare chyba jednak mają pasek.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.